Asphalt 7: Heat

Najlepsze wyścigowe gry na telefon? Przedstawiamy Asphalt 7: Heat, czyli kolejną część popularnej serii wyścigówek od Gameloft, w nowej jeszcze doskonalszej odsłonie. Rzucająca na kolana grafika, szybki gameplay nawiązujący do serii Burnout oraz blisko 60 cudownych samochodów m. in marki Ferrari, Bugatti, Lamborghini innych!

asphalt_7_1

Gorączka
Asphalt 7: Heat to przede wszystkim dynamiczne i ekstremalnie szybkie wyścigi, rozgrywające się w wielu zakątkach świata, od Tokio po Londyn. Nie jest to symulacja, a produkcja czysto rozrywkowa, szczególnie, że niejako za wzór, Gameloft wziął popularną serie Burnout. I w tej produkcji chodzi przede wszystkim o prędkość, piękne samochody i rozbijanie naszych oponentów. Możemy zmierzyć się z przeciwnikami na wielu dostępnych w grze trasach, na których znajdują się różne power-upy, dodające nam pieniądze albo nitro. Trasy są zróżnicowane pod względem długości i trudności, a jest ich tak dużo, że starczą na miesiące zabawy. Szczególnie, że ich poziom trudności rośnie bardzo szybko, osiągając niewiarygodnie wysoki poziom. Gra oferuje różnorodne 3 tryby rozgrywki: tryb kariery będący kampanią, w której odblokowujemy nowe auta, tryb szybkiej gry, oraz tryb multiplayer (lokalny przez Wi-Fi lub bluetooth albo online przy użyciu platformy Gameloft Live). Co jeszcze?

asphalt_7_2

Aplikacja oferuje obszernie rozbudowany system osiągnięć do zaliczenia oraz możliwość kupienia power-upów dla naszych samochodów. Chcesz się ścigać ze swoimi znajomymi? Nie ma sprawy! Za pomocą „Asphalt Trackera” mamy możliwość połączenia z Gameloft Live albo Facebookiem i konkurowanie ze swoimi przyjaciółmi.

Prawie jak na konsoli
Kontrola opiera się na akcelerometrze, a więc przechylając nasz telefon w lewą stronę lub w prawą, sterujemy „kierownicą” samochodu. Przyciskając palcem w prawą część ekranu dotykowego, włączamy dopalacze, podczas gdy przyciśnięcie lewej strony ekranu hamulec. Samochód ma ciągle włączony gaz, tak więc możemy jedynie hamować albo jeszcze bardziej przyśpieszać. Grafika w Asphalt 7 po prostu powala i jest ostra niczym brzytwa.

asphalt_7_3

Zbliża się powoli do aktualnej generacji konsol i widać to jeszcze wyraźniej niż we wcześniejszych grach serii. Do tego rewelacyjna płynność, cieszące oko efekty graficzne, cudowny design samochodów – i to jakich! W grze dostępne są samochody najbardziej znanych firm, np. Bugatti Veyron Super Sport, Ferrari FXX Evo czy Lamborghini Avendator LP 700-4. Ich wygląd jest niesamowity, szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę rozdzielczość i ogólną jakość grafiki! Niestety nie ma jakichkolwiek uszkodzeń samochodów, podobnie jak było to w serii Burnout, ale być może Gameloft wprowadzi to w przyszłości.

Asphalt 7: Heat oferuje także sklep, w którym możemy kupić walutę dostępną w grze. Jest to pewnego rodzaju pójście na skróty wobec tych graczy, którzy chcą szybciej odblokować poszczególne samochody/elementy w aplikacji. Korzystanie z niego uzależniam od Waszej decyzji, aczkolwiek moim zdaniem najlepiej samemu odblokowywać poszczególne elementy gry.


(Asphalt 7: Heat zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Asphalt 7: Heat w Google Play
Asphalt 7: Heat w iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Podobieństwo do serii Burnout
Rewelacyjna grafika
Szybkość i dynamika
Oryginalne samochody
Proste sterowanie

Minusy
Niewiele zmian w stosunku do poprzedniej części
Sklep z opcjami premium


Podsumowanie

Dla wszystkich fanów wyścigów, którzy nie grali jeszcze w żadną grę z serii, Asphalt 7: Heat to pozycja obowiązkowa – proste sterowanie, genialna grafika, oryginalne samochody, spora ilość tras i świetny gameplay. Kolejna odsłona niezwykle popularnej serii wyścigów to generalnie to samo, ale w jeszcze lepszej, powalającej wręcz oprawie. Starsi gracze, znający już serię, mogą narzekać na stosunkową małą ilość zmian, biorąc pod uwagę poprzednie części serii. Być może tak jest, ale silnik gry jest i tak płynniejszy i bardziej dopracowany niż w poprzednich odsłonach, a sama gra zbliża się do ideału. Kontrowersje może także wzbudzać zaimplementowanie sklepu z możliwością zakupu waluty za normalne pieniądze, ale i tak jest to zdecydowanie ścisły top gier wyścigowych na telefon. Polecamy!

Asphalt 7: Heat jest dostępne na Androida i iOS.

5281 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Wild Blood recenzja

Wild Blood to najnowszy hit od Gameloftu, a zarazem dynamiczny hack’n’slash o niesamowitej grafice opartej na silniku graficznym Unreal Engine

Zamknij