Bad Piggies

Dzisiaj ma swoją premierę Bad Piggies, najnowsza gra autorów znakomitej serii o Wściekłych Ptakach. Po wielu częściach gry na telefon Angry Birds, teraz przyszedł czas na przejście świń do kontrataku! Ta oryginalna i oferująca mnóstwo zabawy gra, pokazuje że Rovio wraca do formy po średnio udanym Amazing Alex.

Złe Świnie w natarciu!
Tym razem gra wymaga od nas nie tylko znajomości praw fizyki, ale i użycia wyobraźni i większego przemyślenia naszych działań przed wprowadzeniem ich w życie. W odróżnieniu od Angry Birds, gdzie atakowaliśmy świnie, tym razem stajemy po drugiej stronie barykady. Pomagamy im w planom skradzenia jajek. Jak? Pomagając im zbudować pojazdy, pozwalające na szybkie zabranie cennego dla ptaków skarbu. Zanim będą mogły przejść do wcielenia planu w życie, muszą go niestety najpierw…pozbierać o czym poniżej.

Fabuła Bad Piggies zaczyna się od zabawnego filmiku, przedstawiającym jak skrzętnie obmyślany i napisany plan, wpada we włączony obok wiatrak i zostaje rozszarpany na drobne kawałeczki. Świnie nie mają innego wyjścia, jak ruszyć swój konstruktorski zmysł i zbudować z różnych znalezionych elementów, pojazdy, które pozwolą im na dotarcie do poszczególnych skrawków mapy. Na początku poziomu dostajemy obiekty, z których dostajemy do zbudowania pojazd, jak drewniane framugi czy koła. Na zbudowanie mamy ramkę o odpowiedniej wielkości, w której nasza konstrukcja musi się zmieścić. Jak to zrobimy zależy wyłącznie od naszej wyobraźni. Gdy skończymy robotę, fizyka przejmuje kontrolę nad akcją i możemy patrzeć, jak nasza świnka zmierza do celu. Czasem wpływ na drogę będziemy mieli aktywując odrzutowe butelki z colą rozbijając balonów czy poprzez włączanie i wyłączanie silnika.

Lekcja fizyki na wesoło
Duża część zabawy gry na telefon Bad Piggies jest najczęściej grą prób i błędów, polegającą wpierw na wstępnym zbudowaniu naszego pojazdu, po czym puszczeniu go w ruch i oczekiwaniu na rezultaty. Choć trzeba przyznać, że obserwowanie rozbijającego się o skały drewnianego zlepku czy wylecenie biednej świnki poza mapę jest również całkiem zabawne. A z poziomu na poziom dostajemy coraz więcej najprzeróżniejszych elementów, dzięki czemu eksperymenty i łączenie wszystkiego w całość, sprawia jeszcze więcej frajdy!

Każdy poziom różni się innymi wymaganiami, za które dostajemy gwiazdki. Zdobycie pierwszej wymaga dotarcia do kawałka mapy, ale w zależności od etapu wymagania się zmieniają. Często jest to wymóg czasowym i zdobycie dodatkowego obiektu na mapie, ale czasem będziemy musieli ukończyć poziom, nie posiadając jakiejś części, która mieliśmy na początku – innymi słowy, należy gdzieś po drodze się rozbić. Gra zapamiętuje ostatnio zbudowane konstrukcje, także nawet jak zechcemy powtórzyć wcześniej skończony poziom, nie musimy budować wszystkiego od zera.

A gdy nie idzie…
Bad Piggies kolorystycznie nie różni się niczym od Angry Birds, a nawet do złudzenia ją przypomina. Grafika jest wciąż przyjemnie kreskówkowa. W tle przygrywa nam wpadająca w ucho muzyka w farmerskich klimatach, a świnki cieszą się tak samo przezabawnym designem jak wcześniej. Gra oferuje 72 poziomy w dwóch różnych światach, 18 etapów o podwyższonym poziomie trudności i 5 plansz Sandbox, charakteryzującymi się zdobyciem 20 skrzyń i możliwością zbudowania wielkiego, pojazdu z kilkunastu różnych elementów. Łącznie daje nam 95 etapów, podczas gdy Rovio szykuje dla nas kolejne! Interesującym dodatkiem do gry jest świnia-mechanik, która za drobną opłatą w postaci prawdziwych pieniędzy, zbuduje nam pojazd. Jest to całkowicie opcjonalne i skierowane raczej dla graczy, którzy nie mają pomysłu, jak zabrać się za składanie, a chcieliby mimo wszystko przejść dalej.


(Bad Piggies gameplay zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Bad Piggies w Google Play
Bad Piggies w iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Pomysłowa i innowacyjna
Wymaga myślenia
Oprawa audiowizualna
Humor
Wciąga!

Minusy
Młodsi gracze mogą mieć problemy
Mało poziomów „Sandbox”

 

Podsumowanie
Już w zwiastunach mogliśmy zobaczyć, że będziemy mieli do czynienia z oryginalną i oferującą mnóstwo zabawy grą, a Rovio odzyskało honor po wpadce z Amazing Alex. Bad Piggies jest zupełnie inną produkcją niż Angry Birds i wymaga o wiele więcej skupienia i przemyślenia przed podjęciem jakiejkolwiek akcji. Zbudowanie pojedynczej konstrukcji wymaga przeanalizowania zarówno elementów jakie posiadamy, jak i terenu, któremu ma sprostać i którą z gwiazdek chcemy zdobyć. Może nie daje pełnej swobody w kwestii budowania, ale i tak potrafi być w wielu momentach bardzo wymagająca. Jednocześnie jest grą wciągającą i przemyślaną, dlatego powrót Rovio do znanego wszystkim uniwersum Wściekłych Ptaków, okazał się strzałem w dziesiątkę.

Bad Piggies jest dostępne na Androida, iOS, PC i wiele innych platform.

Przeczytaj inne:
real_football_2013_1
Real Football 2013

Dzisiaj coś dla fanów piłki nożnej! Real Football 2013 to dostępna za darmo gra piłkarska, będąca kolejną odsłoną popularnej serii gier na telefon od Gameloftu. Aplikacja jest...

Zamknij