Batman: Arkham Origins recenzja

Mroczny Rycerz powraca! Tym razem, będziemy mierzyć się z plejadą zabójców skuszonych wielką nagrodą za jego głowę. Batman: Arkham Origins można pobrać bezpłatnie!

batman_arkham_origins_1

Za mobilną wersją Batman: Arkham Origins stoi znane NetherReal Studios, znane ze znakomitej najnowszej odsłony Mortal Kombat, Injustice: Gods Among Us i Batman: Arkham City Lockdown. Edycja mobila posiada ten sam wątek fabularny, co główna, konsolowo-pecetowa wersja gry: Black Mask wyznacza znaczną sumę pieniędzy za głowę Batmana, co ściąga uwagę kilku zabójców, w tym Deadshot, Deathstroke i Bane’a. Nie zaskoczę was, że podczas gry wcielamy się w samego Batmana i tłuczemy rzezimieszków w różnych częściach miasta Gotham. Zaczynamy od obszaru dla początkujących, by potem przechodzić do trudniejszych i bardziej wymagających misji w innych dzielnicach miasta. Misje są oznaczone od jednego do pięciu nietoperzy, co oznacza stopień trudności – przeciwnicy powoli stają się nie tylko mocniejsi, ale i korzystają na przykład częściej z umiejętności specjalnych, albo sam Batman jest otruty i traci żywotność podczas walki. Jeśli już jesteśmy przy samych walkach, to powinniście widzieć, że gra koncentruje się w 99% na pojedynkach, które w praktyce są do bólu powtarzalne. Co prawda czasami pojawiają się w nich urozmaicenia, ale cel jest ten sam – wyeliminować oponentów i to wszelkimi sposobami. W miarę gry, postać Batmana staje się coraz potężniejsza za sprawą kupowanych umiejętności, podnoszących się statystyk i zakupionych strojów (większe bonusy do współczynników). Graliście kiedyś w bijatyki na telefonie?

batman_arkham_origins_2

Kontrola opiera się na dotykaniu ekranu smartfona, by zaatakować przeciwnika – zazwyczaj jest to tapowanie, od czasu do czasu przesuwanie palcem po ekranie, kiedy Batman wykonuje atak specjalny. Właściwie trudno wymyślić prostsze sterowanie w wypadku bijatyk. Wszystko wydaje się bardzo zbliżone do recenzowanego przeze mnie Injustice: Gods Among Us i mam tu na myśli, także bardzo dopracowany silnik gry. Zarówno wygląd detali, jak i modele i płynność – wszystko jest bez zarzutu. Nie miałem też żadnych problemów podczas testów na moim iPhone 4S. Niestety, posiadacze telefonów z systemem Android, muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać jeszcze trochę. Arkham Origins powinien zostać wydany na Androida w ciągu najbliższych kilku tygodni.

batman_arkham_origins_3

Jeśli zdecydujemy się na zalogowanie poprzez konto WB, otrzymamy specjalną wersję Batmana „Red Son”. Poza tym sama gra posiada listę osiągnięć pomiędzy wersją mobilną i konsolową – wymaga to rejestracji obu wersji w ramach jednego konta WB. Jak inne darmowe gry na telefon, z zaimplementowanym sklepem do mikro transakcji, Batman: Arkham Origins oferuje szeroką ofertę dla graczy chcących iść „na skróty”. Dodatkowe punkty doświadczenia, możliwość podniesienia wybranych umiejętności czy zakup unikatowych strojów Mrocznego Rycerza – wszystko przy użyciu waluty premium.


(Batman: Arkham Origins gra mobilna zwiastun)

Batman: Arkham Origins w iTunes

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności
Średnia

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Grafika
Mnóstwo akcji
Ogólna jakość
Idealna na kilkuminutową przerwę

Minusy
Powtarzalna, powtarzalna, powtarzalna…

 

Podsumowanie
Batman: Arkham Origins została zrealizowana z wielką dbałością o szczegóły i chociaż nie odkrywa niczego nowego, zapewnia to, co ma zapewnić – ciekawą rozrywkę. Powtarzalność? Tak, gra głównie opiera się na powtarzalnych pojedynkach, ale są one w sam raz na kilka minut przerwy. Chociaż miałem do czynienia z wersją na iOS, nie sądzę, by odbiegała ona znacząco od przyszłej wersji na Androida. Zachęcam do darmowego pobrania na iOS, a już niedługo aplikacja pojawi się także na Androidzie…

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Przeczytaj inne:
Real Football 2013

Dzisiaj coś dla fanów piłki nożnej! Real Football 2013 to dostępna za darmo gra piłkarska, będąca kolejną odsłoną popularnej serii gier na telefon od Gameloftu. Aplikacja jest...

Zamknij