Dungeon Hunter 3

Dungeon Hunter 3 to kolejna część popularnej hack’n’slash’owej serii gier od Gameloft’u, pozwalająca nam wcielenie się w jednego z 4 herosów i ruszyć światu na ratunek. Tym razem czekają na nas poziomy – areny, na których będziemy ścierać się z falami różnorakich przeciwników.

dungeon_hunter_3_1

Arena? A gdzie są eksploracja podziemi?!
Jeśli spodziewasz się, że w grze przechodzimy przez poziomy podobnie jak w Diablo i we wcześniejszych częściach, tym razem czeka nas coś z goła innego. W odróżnieniu od innych części serii, tym razem Gameloft zaryzykował i poszedł w kierunku darmowej gry, ukierunkowanej na akcję i walkę z hordami przeciwników na przestronnych poziomach – arenach. Typ gier freemium z areną to gatunek zapoczątkowany przez Gun Bros Online czy Men vs Machines. Naszym zadaniem jest pokonać wszystkich przeciwników z nadciągających fal, podnoszenie poziomu doświadczenia i zdobywanie coraz to nowych dóbr ze sklepu. W grze mam do wyboru 4 klasy, dość standardowe jeśli chodzi o gatunek RPG. I tak, Warlord to klasa nastawiona na walkę wręcz, Astromancer to mag rażących przeciwników potęgą magii; Trickster specjalista w broniach miotanych i w krótkich mieczach; Shaman będący hybrydą pomiędzy klasą posługującą się magią i walczącą wręcz. Niestety, poza wyborem płci, nie mamy możliwości personalizacji dostępnych w klasie postaci, ale na szczęście zdobywając coraz to lepszy ekwipunek, zmieniamy znacząco wygląd naszego bohatera.

dungeon_hunter_3_3

Przedmiotów dostępnych dla naszego herosa jest po prostu ogrom – od mieczy, siekier, noży, sztylety, łuki, ciężkie zbroje, lekkie zbroje i setki innych (wg informacji producenta jest ponad 1000 przedmiotów w grze do zdobycia!). Oczywiście najlepsze z nich, są dostępne za prawdziwe pieniądze, ale o tym czy rzeczywiście warto płacić, lepiej przetestować w trakcie zabawy. Największa część przedmiotów jest dostępna także za zwykłą walutę, którą możemy zbierać podczas walki. Wymaga to jednak czasu i mnóstwa cierpliwości.

Śliczna, ale kontrowersyjna
Już na samym początku, podczas pierwszego kontaktu z grą, uderza nas przede wszystkim poziom grafiki i detali. Gameloft przyzwyczaił nas, że większość jego produkcji stoi na najwyższym poziomie jakości grafiki, chociaż może nie koniecznie dotyczy to innych aspektów danej gry. Dungeon Hunter 3 wygląda po prostu genialnie, a sama rozgrywka jest wciągająca od pierwszych poziomów. Muzyka i dźwięk są bardzo solidnym uzupełnieniem całości. Bez zarzutu.

dungeon_hunter_3_2

Teraz pora na kilka kontrowersji. Postać Shamana, nie wydawało mi się specjalnie przemyślana, a została stworzona jako klasa wspierająca inne. Wszystko pięknie, ale gra nie posiada jeszcze trybu wieloosobowej, w którym być może sprawdziłaby się znacznie lepiej. Poza tym, w następnych aktualizacjach tryb rozgrywki wieloosobowej musi zostać dodany, bo gra wiele na tym traci. Gra wzbudziła też nieco kontrowersji wśród fanów poprzednich części – możemy się często spotkać z narzekaniami przede wszystkim na poziomy – areny i idee gry. Z serii gier RPG zrobiono grę, bardziej ukierunkowaną na akcję, spłycając cały wątek fabularny i istotę serii Dungeon Hunter. Ostatnia sprawa, o której chce napisać, to kwestia błędów i niedoróbek pojawiających się podczas zabawy. Zdarzyło mi się parokrotnie, że gra zawiesiła się albo ekran dotykowy przestawał reagować – konkretnie nie mogłem atakować, a jedynie biegać. Liczę, że to osobny przypadek, a jeśli nie, Gameloft powinien się tym jak najszybciej zająć.

Oczywiście jak to bywa w grach typu freemium, możemy grać za darmo, ale gra została tak zaprojektowana, by gracze chętniej wydawali prawdziwe pieniądze, na dodatki w grze.


(Dungeon Hunter 3 zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Dungeon Hunter 3 na Google Play
Dungeon Hunter 3 na iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Doskonała grafika i efekty dźwiękowe
Dynamiczna rozgrywka
Mnóstwo akcji

Minusy
Niedoróbki, błędy w grze

 

Podsumowanie
Dungeon Hunter 3 to z pewnością kawał ciekawej i miodnej produkcji, która może dać nie jedną godzinę zabawy każdemu, kto choć trochę lubi darmowe gry na telefon gatunku hack’n’slash. Ta gra to czysta akcja, adrenalina i hordy potworów czekających na naszą magię i stal. Zmierzymy się z nimi na wielu poziomach, a w przyszłości także z innymi graczami online. Jedyny zarzut to kwestia niedoróbek i problemów technicznych z aplikacją, ale dałbym Dungeon Hunter 3 szansę. To kawał solidnej gry akcji.

Dungeon Hunter 3 jest dostępna za darmo na Androida oraz iPhone.

1480 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Solstice Arena recenzja

Gry typu MOBA robią od dłuższego czasu zawrotną karierę, po co nam kolejna, tym razem stworzona przez Zyngę? Zapraszam na multiplatformową darmową grę Solstice Arena. Pamiętacie Zyngę...

Zamknij