Eternity Warriors 2

Interesują Cię darmowe gry na telefon? Eternity Warriors 2 to dynamiczna gra mobilna typu hack’n’slash, koncentrująca się na rozczłonkowywaniu hord potworów i eksploracji lochów – aren. Wcielamy się w dzielnego herosa, który samotnie wyprawia się na kampanie przeciwko siłom zła. Gra jest dostępna na Androida oraz iOS.

eternity_warriors_2_1

Hack’n’Slash na telefon
Wracamy do krainy Północnego Udaru, sto lat po wydarzeniach znanych z pierwszej części Eternity Warriors, kiedy wybuchła pierwsza wojna z demonami. Nie namyślając się zbytnio, ruszamy w drogę, by wyczyścić ponownie świat ze zła, a przy okazji wzbogacić się i zdobyć potężne artefakty. I generalnie tyle jeśli chodzi o fabułę; w grze walczymy z nadciągającymi hordami demonów, na coraz to nowych i bardziej wymagających poziomach. Same poziomy są lochami przypominającymi areny, wypełnionymi demonami, umarlakami czy pająkami oraz skrzyniami skarbów. Tak, tak czekają na nas skrzynie pełne skarbów, przedmiotów oraz pieniędzy, które możemy przeznaczyć na rozwój i kupienie nowego ekwipunku dla naszej postaci. Na poziomach rozmieszczone są również specjalne punkty, gdzie możemy podreperować energie życiową kontrolowanej przez nas postaci. Generalnie gameplay jest bliski Diablo czy znanej z telefonów serii Dungeon Hunter, a szczególnie ostatniej części, czyli gry na telefon Dungeon Hunter 3.

Nasz bohater ma kilka rodzajów umiejętności specjalnych, które może ulepszać z poziomu na poziom, wydając walutę w grze. Może kręcić się dookoła w zabójczym wirze stali i śmierci, tnąc wrogów na kawałki albo szarżować na nich zadając duże obrażenia. Potrafi także blokować, co jest bardzo cenną umiejętnością, szczególnie że pozwala także kontratakować i zadawać obrażenia. Jeśli nauczymy się dobrze blokować ataki przeciwników, da nam to o wiele szanse podczas walki, szczególnie z bossami. Nasza postać wygląda świetnie, a jej wygląd zmienia się wraz ze zmianą ekwipunku. Szkoda tylko, że gra nie pozwala na wybór klasy postaci, ale być może w następnych łatkach czeka na nas coś ekstra? Być może mag, łotrzyk lub łucznik byliby ciekawym uzupełnieniem?

eternity_warriors_2_3

Mroczne poziomy, kooperacja i free to play
Przemierzane poziomy są mroczne i ciemne, podobnie jak pojawiające się w grze potwory, przywołujące na myśl pierwszą część Diablo. Same poziomy są zaprojektowane w stylu aren, na których stopniowo rozprawiamy się z coraz to nowymi falami przeciwników. Fala za falą eliminujemy coraz to potężniejsze potwory, by na samy końcu poziomu zmierzyć się z wyjątkowo nieprzyjemnym bossem. Niestety bez odpowiednio potężnych przedmiotów gra robi się szybko dość trudna, o czym możecie przeczytać niżej.

Bardzo dużym pozytywem jest tryb kooperacji, w którym możemy zagrać z jeszcze jednym graczem i wspólnie przemierzać mroczne areny pełne wrogów i skarbów. Dodaje to grze bardzo, ale to bardzo dużo i jest zdecydowanie jednym z największych atutów tej darmowej aplikacji. Poza tym, na uwagę zasługuje także szata graficzna oraz płynność Eternity Warriors 2. Trzeba przyznać, że od strony graficznej gra wygląda wspaniale i należy się za to duża pochwała panom z firmy Glu. Efekty graficzne, kolory oraz mroczna atmosfera są bardzo przekonujące i znakomicie wykonane. Z kolei dźwięk, ogranicza się głównie do odgłosów jatki; szczęknięć metalu o metal, jęków wrogów, wrzasków i innych barwnych i miłych dla ucha brzmień.

eternity_warriors_2_2

Teraz pora na słabe strony. Najpoważniejszym problemem jest przede wszystkim fakt, że firma Glu, stojąca za to naprawdę bardzo solidnie zrealizowaną grą mobilną, za bardzo utrudniła rozgrywkę. Poziom trudności zmusza nas za bardzo do zakupu coraz to potężniejszych broni, co na wyższych poziomach trudności jest szczególnie uciążliwe i kosztowne. Można odnieść niezbyt przyjemne wrażenie, że gra stara się zedrzeć z nas zbyt dużo pieniędzy, co widać bardzo wyraźnie już na początku gry, a w szczególności na późniejszych poziomach. Model darmowy nie tylko w grach na smartfony wzbudza kontrowersje, zamieniając się w pay to win (płać i wygraj), ale w wypadku części produkcji – np. wspomniany Dungeon Hunter 3 – twórcy nie idą aż tak daleko. Balans i większa naturalność w oferowanych opcjach premium, powinna być pierwszą rzeczą do zmiany w najbliższych łatkach do gry.


(Eternity Warriors 2 zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Eternity Warriors 2 w Google Play
Eternity Warriors 2 w iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Szybki i wciągający hack’n’slash
Oprawa graficzna
Mroczny klimat

Minusy
Przesadny poziom trudności
Tylko jedna klasa

 

Podsumowanie
Mroczne poziomy, świetna grafika i wkręcający tryb kooperacji – Eternity Warriors 2 jest bardzo dopracowaną darmową grą na smartfona. Byłaby bliska ideału, gdyby nie bardzo szybko wzrastający poziom trudności, znacząco psujący rozgrywkę i obniżający ostateczną ocenę. Dość oczywistym jest że przy modelu free to play, ma to na celu wyciągnięcie od graczy pieniędzy, ale twórcy wybrali zbyt ostre i skrajne rozwiązanie. Poza tym najpoważniejszym minusem, gra zasługuje na same pochwały, choć aplikacji przydałyby się też dodatkowe klasy, np mag, łotrzyk czy łucznik. Graczom pozostaje czekać na dalsze łatki usprawniające grę i być może zmniejszające poziom trudności, umożliwiający nieco normalniejszą grę. Wyciskanie z ludzi pieniędzy w taki sposób nie zawsze popłaca.

Eternity Warriors 2 jest dostępne na Androida oraz iOS

1227 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Shoot the Zombirds

Shoot the Zombirds to zabawna gra zręcznościowa, w której jako tata-dynia, ochraniamy małe dyniątka przed nieumarłymi zombie-ptakami. Posłużą nam do

Zamknij