Heroes of Destiny recenzja

Heroes of Destiny skutecznie łączy strategię czasu rzeczywistego oraz grę RPG, przypominając wizualnie niektóre z dobrze znanych produkcji tego gatunku (grafika a la World of Warcraft). Drużyna herosów rusza na ratunek światu – tylko my możemy uratować królestwo przed inwazją sił zła!

heroes_of_destiny_4RTS i RPG
Dowodzimy drużyną bohaterów i bierzemy udział wielkiej przygodzie, podczas której ratujemy wsie i miasteczka, plądrujemy kopalnie oraz zdobywamy skarby olbrzymiej wartości. Głównym wątkiem fabuły jest powstrzymanie inwazji dowodzonej przez potężnego demona. Naszą drużynę wysyłamy w różne lokacje na mapie przygód, a jeśli zdecydowaliśmy się, co do wyboru misji, przejmujemy nad nimi bezpośrednią kontrolę. Misje są w praktyce bitwami, podczas którym musimy wytłuc określoną ilość wrogów – czekają na nas hordy ogrów, goblinów, żywiołaków, a nawet płomieniste demony. Od czasu do czasu, będziemy także walczyć z wymagającymi bossami. W tym elemencie gra przypomina strategie czasu rzeczywistego, ponieważ musimy na bieżąco kontrolować zachowanie czwórki naszych herosów. Każda z bitew jest dzielona na małe sublokacje, po których przemieszczamy się automatycznie, kiedy pokonamy określoną partię wrogów. Po przejściu każdej części, jesteśmy nagradzani pieniędzmi, przedmiotami, a czasami także walutą premium (kryształy). W grze jest dostępnych od groma przedmiotów i są podzielone w kategorie określane kolorami – podobnie jak w World of Wacraft, są przedmioty purpurowe i pomarańczowe, charakteryzujące się szczególną mocą.

heroes_of_destiny_1

Nasi bohaterzy reprezentują klasy, dobrze znane z gier MMORPG – kontrolujemy postacie specjalizujące się w zadawaniu obrażeń (DPS), leczeniu (healer) oraz przyjmowaniu obrażeń na klatę (tank). Szalony berserker, potężny rycerz, kapłanka, złodziejka, czy mag – nasza drużyna będzie się składać z ciekawych indywiduów. Każda z postaci posiada współczynnik ataku, obrony i żywotności oraz awansuje po zdobyciu odpowiedniej ilości punktów doświadczenia. By awans był możliwy, musimy wydać trochę podstawowej waluty i poczekać określoną ilość czasu – z poziomu na poziom coraz dłużej. Aktualnie jest dostępnych aż 11 bohaterów, wliczając w to 4 płatnych, dostępnych tylko i wyłącznie za kryształy. Wykupienie reszty wymaga wydania zwykłej waluty, a więc jest w naszym zasięgu.

heroes_of_destiny_3

Genialny gameplay!
Największy wpływ na siłę naszych herosów, mają przede wszystkim przedmioty – awans na kolejne poziomy, nie ma aż tak istotnego jaki może się wydawać na początku. Od wyposażenia zależy na ile jesteśmy sobie w stanie poradzić z coraz potężniejszymi przeciwnikami, których siła znacząco rośnie z każdą kolejną misją. Nie powinno być żadnym zaskoczeniem, że płacąc prawdziwymi pieniędzmi, możemy wyposażać naszą drużynę w artefakty olbrzymiej mocy. Na nasze szczęście, możemy sobie i tak poradzić nie płacąc ani złotówki, choć wymaga to farmowania, farmowania i jeszcze raz farmowania. Przy tak wciągającym gameplay’u nie uznaje to jednak za wadę, a szansę na ominiecie „raf mikropłatności”.

Sterowanie w swoich podstawach jest stosunkowo proste – wskazujemy tapnięciem miejsce, w które ma udać się nasz bohater, albo cel, który ma zaatakować. Najpierw musimy tapnąć bohatera, a potem wydać mu polecenie, co ma zrobić. Początkowo może iść nieco opornie, ale po kilku godzinach można się przyzwyczaić. Wymaga to wprawy i refleksu, szczególnie jeśli wrogowie są silniejsi, a my musimy dwoić się i troić, by zręcznie unikać ataków i kontratakować. Herosi wraz ze wzrostem poziomu, mają możliwość używania specjalnych zdolności, które wyświetlają się w prawym górnym rogu ekranu.

heroes_of_destiny_2

Od jakiegoś czasu, podchodzę z lekkim sceptycyzmem do produkcji wydawanych przez Glu Mobile. Nie chodzi tyle o samą jakość gier, ale sposób jak są projektowane mikropłatności, które bardzo niekorzystnie wpływające na efekt końcowy (najlepszych przykładem jest Eternity Warriors 2 i najnowsza Blood and Glory Legend). Na nasze szczęście, w wypadku Heroes of Destiny nie jest tak źle. Mikropłatności występują jako przyśpieszacze pewnych mechanizmów gry (np. awans postaci), możemy wykupić lepsze przedmioty, oraz przede wszystkim – możemy nabyć dodatkowe postacie, czyli nieco lepsze wersje tych, których już posiadamy. Jednak ich ceny mogą przyprawić o zawrót głowy.

Każdy z bohaterów premium, jest dostępny w 3 odmianach, w zależności od tego ile potężnych artefaktów kupujemy z nim w pakiecie. Cena? Od ok 40 zł do prawie 200 zł w najmocniejszej wersji. Na szczęście, nie musimy ich kupować i możemy bawić się spokojnie, pomijając większość z opcji premium. Najbardziej irytujące jest oczekiwanie na awans postaci – ok 20 poziomu, czeka nas ok 12 h czekania. Tak, jest to chybione rozwiązanie.


(Heroes of Destiny zwiastun)

Heroes of Destiny w Google Play
Heroes of Destiny w iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Uzależnia!
Świetna grafika
Oryginalność
Genialne połączenie RPG i gry strategicznej
Nie musimy nic kupować w wewnętrznym sklepie

Minusy
Różne błędy techniczne
Drogi sklep

 

Podsumowanie
Glu Mobile wydało prawdziwy hit. Dawno nie spotkałem tak dobrze i ciekawie zaprojektowanej gry – Heroes of Destiny wciąga niesamowicie, a jej wyraźne zalety, całkowicie przykrywają wady – są głęboko na drugim planie, podczas gdy jedyne, co się liczy to ekstremalnie uzależniająca rozgrywka. Bez wątpienia musicie wypróbować Heroes of Destiny, to jedna z tych gier, w które trzeba zagrać! Pozostaje mieć nadzieje, że Glu utrzyma wysoką formę w kolejnych produkcjach.

Heroes of Destiny jest dostępna na Androida oraz iOS

957 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Tetris Blitz recenzja

Tetris Blitz od EA to najświeższa wariacja klasycznego Tetrisa, przeznaczona specjalnie na ekrany dotykowe. Układanie klocków jest dostępne bezpłatnie, więc jeśli macie ochotę na całkiem udaną grę...

Zamknij