Minecraft – Pocket Edition

Kto nie zna Minecrafta, obecnie wydanej jako gra na telefon na systemy Androida oraz na iOS? Gdy kilka lat temu pojawił się na komputerach osobistych, kto mógł się spodziewać, że stanie się jedną z najbardziej rozchwytywanych gier na świecie? Popularna gra w której budujemy z klocków jest doskonałą, kreatywną zabawą, a dzięki wielu innowacyjnym rozwiązaniom zdobywa nieustannie kolejnych fanów.

minecraft_1

Minecraft mobile
Popularność nie mogła obyć się bez echa i wkrótce po oficjalnej premierze Minecraft’a (wyjścia z wersji beta), została wydana edycja na telefony komórkowe i tablety. Jednak premierowa wersja pod wieloma kątami rozczarowała fanów, ponieważ oferowała zaledwie ułamek tego, co możemy znaleźć na PC. W ciągu kilku miesięcy dodano między innymi crafting (z którego zasłynął wcześniej), zwiększono ilość klocków do 36 jak i moby – świnie, krowy, zombie. Praktycznie od wersji 0.4.0, Minecraft – Pocket Edition jest tym, czym powinien być mobilny Minecraft.

Podobnie jak edycja PC, Minecraft – Pocket Edition oferuje dwa tryby gry, Creative i Survival. Creative skupia się całkowicie na budowaniu. Jesteśmy w posiadaniu nieskończonej ilości klocków, możemy latać i nie przejmować się żadnymi ograniczeniami i potworami. Survival zgodnie z nazwą, wprowadza nas do świata pełnego zombie, szkieletów i innych potworów. Naszym zadaniem jest przeżycie, poprzez budowę wszystkiego od podstaw – od powalenia drzewa w celu postawienia chaty, po wykucie uzbrojenia z uprzednio wykopanej rudy żelaza.

minecraft_2

Klasyczny Minecraft
Sterujemy postacią, poprzez znajdujący się po lewej stronie ekranu D-pad. Kamerą sterujemy przesuwając palcem ekran, a przytrzymując go na klocku – obrabiamy go narzędziem posiadanym w ręku. Startujemy z pustym ekwipunkiem i pierwszym naszym zadaniem jest (a właściwie powinno być) znalezienie sobie schronienia, zanim zapadnie zmrok. Każdy z otaczających nas elementów, możemy w jakiś sposób wykorzystać. Drzewa przerobimy na drewno, biegające świnie będą naszym pożywieniem, a dzięki kamiennym bloczkom zaopatrzymy się w lepsze narzędzia.

Gdy zajdzie słońce, zaczynają wszędzie pojawiać się potwory w postaci zombie, szkieletów i innych nieprzyjaznych monstr. Nasz dom, nawet prowizoryczny, powinien być zaopatrzony w pochodnie, żeby zombie nie pojawił się w ciemności tuż obok nas. A na wszelki wypadek my – uzbrojeni w miecz. W miarę jak przerabiamy teren i zabijamy potwory, w nasze ręce wpada coraz więcej przedmiotów, które możemy poddać dalszej obróbce. Zasadniczo gra w Minecraft nie ma żadnego celu i wyznaczamy go sobie sami. Od nas zależy czy naszym celem jest zbudowanie największej wieży na świecie, wysadzenie pobliskiej góry czy stworzenie czegoś jeszcze bardziej wspanialszego.

minecraft_3

Minecraft – Pocket Edition charakteryzuje się bardzo prostą grafiką, przypominającą gry wykonane we wczesnych latach 90’. Tą cechę można traktować zarówno jako zaletę jak i wadę, ponieważ trendem w dzisiejszych czasach jest ulepszanie oprawy wizualnej. Z drugiej strony, jak można zauważyć w zmodyfikowanej przez graczy wersji na PC, przy ładniejszej grafice gra traci większość swojego uroku. Gra oferuje tryb multiplayer, dzięki czemu możemy bawić się, podróżować i konstruować wraz ze znajomymi poprzez Wi-Fi.


(Minecraft – Pocket Edition zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Minecraft – Pocket Edition na Google Play
Minecraft – Pocket Edition na iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Minecraft w telefonie!
Ciekawie rozwiązane sterowanie
Multiplayer

Minusy
Zbyt okrojony w stosunku do wersji PC

 

Podsumowanie
Minecraft zadowoli przede wszystkim graczy lubiących kreowanie własnego wirtualnego świata. Przez wiele miesięcy od premiery gra pozostawała raczej mierną i okrojoną kopią, niżeli pełnoprawną adaptacją, ale dzięki częstym i przemyślanym aktualizacjom, wersja mobilna jest krok za krokiem, coraz bliżej wersji komputerowej. I chwała za to twórcom! Minecraft – Pocket Edition w wersji mobilnej sprawdza się znakomicie. Warto zagrać!

Minecraft – Pocket Edition jest dostępny na Androida i iOS.

7231 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Contract Killer 2 recenzja

Contract Killer 2 to najogólniej rzecz biorąc, symulator płatnego zabójcy i kolejne spotkanie z Jackiem Griffinem. Glu Mobile, jak to

Zamknij