MotoHeroz recenzja

MotoHeroz to darmowa gra wyścigowa trafiająca w potrzeby fanów serii gier Trial. Jeśli lubicie wyzwania, chwytajcie telefony i pobierajcie bezpłatnie, bo czeka na was mnóstwo przedniej zabawy!

motoheroz_1

MotoHeroz jest dziełem Ubisoftu, który słynie raczej z typowo komputerowych produkcji, od jakiegoś czasu jednak, koncentruje się także na gałęzi gier free to play. Przykładami niech będą Settlers Online czy Duel of Champions, wydany także w formie aplikacji na tablety. MotoHeroz została podzielona na 6 światów, podczas gdy w ramach każdego z nich, możemy zagrać w 5 różnych poziomów. Odblokowywanie poziomów, wymaga gwiazdek, które dostajemy z poziomu poprzedzającego. Trzeba tylko osiągnąć założony z góry czas, w jakim dotarliśmy do mety – początkowo miałem wrażenie, że trzeba w wielu wypadkach cudu, aby było to osiągalne. Czeka nas trochę walenia głową w ścianę, szczególnie po mniej więcej, połowie z 30 poziomów dostępnych w grze. Żeby nie było tak znowu ciężko, twórcy oferują ulepszanie wszystkich samochodów, co czyni rozrywkę o wiele bardziej sensowną.

motoheroz_2

Podobnie, jak w serii gier Trial, mamy widok z boku na trasę i na nasz samochód. Sterowanie odpowiada za ruch do przodu i do tyłu, oraz wychylanie się w tył i w przód wehikułu. Musimy rozsądnie operować przyśpieszeniem, dbając, by wylatujący w powietrze samochód, upadł równolegle podwoziem do trasy. Żeby całość troszkę skomplikować, w grze dostępne są porozrzucane w różnych miejscach przedmioty, które są niezbędne, by skompletować poziom (np. silniki odrzutowe działające przez kilka sekund lub turbo dopalacz).

Można ulepszać 3 statystyki – szybkość, przyśpieszenie oraz działanie przedmiotów. Każde ulepszenie kosztuje garść wewnętrznej waluty, którą zdobywamy z kompletowanych poziomów – im lepiej gramy, tym więcej możemy zainwestować w nasze samochody i finalnie, otrzymać więcej gwiazdek. Proste, ale tylko w teorii. Nie każdemu może spodobać się oferowany poziom trudności, ale jeśli tylko piszecie się na wyzwania, MotoHeroz powinien trafić w wasze potrzeby. Osobiście uważam, że wysoki poziom trudności jest po prostu parciem na graczy, by ci chętniej kupowali pieniądze w sklepie – takich metod nie popieram i nie będę popierał.

motoheroz_3

W MotoHeroz mamy do czynienia z tłami i elementami poziomów wykonanymi w 2D, ale spora część obiektów, wraz z naszym potężnym samochodem, jest wykonana w 3D. Muszę przyznać, że pod tym względem gra prezentuje się znakomicie, podobnie z resztą, jeśli chodzi o muzykę, jak i w ogóle dźwięki wydobywające się z głośników. Warto zwrócić także uwagę, że aplikacja nie zajmuje zbyt wiele miejsca i jak na 40 MB robi znakomite wrażenie – świadczy to o dobrej optymalizacji silnika.


(MotoHeroz zwiastun)

MotoHeroz w Google Play
MotoHeroz w iTunes

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności
Średnia

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Wciąga!
Oprawa audiowizualna
Ogólna jakość

Minusy
Poziom trudności i mikropłatności…

 

Podsumowanie
MotoHeroz wychodzi naprzeciw potrzebom fanów gier wyścigowych na telefon, szczególnie ceniących sobie serię gier Trial. Ta darmowa produkcja, świetnie wypełnia czas oferując krótką, ale i wymagającą rozrywkę. Poziom trudności i mikropłatności, raczej nie są jasną stroną MotoHeroz, ale biorąc pod uwagę wszystkie zalety tej produkcji i tak jest warta zagrania. Wciągająca rozgrywka, oprawa audiowizualna i dobre zoptymalizowanie apki – pobierajcie, w końcu jest za darmo!

 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

 

Przeczytaj inne:
boom_beach_1
Boom Beach recenzja

Boom Beach to następna gra ze studia Supercell, które nie rozpieszcza nas ilością, ale za to jakością swoich rewelacyjnych gier na telefony. Za darmo, ale tylko na...

Zamknij