Plants vs. Zombies

Plants vs. Zombies to w tej chwili kolejna z gier, których nie powinniśmy pomijać. Chodzi o nasze życie i musimy bronić siebie i naszego dobytku przed atakiem śmiercionośnych zombie, jedynie używając równie walecznych roślin na naszym trawniku!

plants_vs_zombies_2

Kwiatki kontra zombie?!
Pomysł na grę jest nieco absurdalny, ponieważ dotyczy konfliktu między kwiatkami i zombiakami. Wszystko dzieje się w naszym ogródku, atakowanym przez kolejne fale nieumarłych. Fala za falą, próbują dostać się do naszego domu i tylko kwiatki – których mamy cały arsenał – są w stanie ocalić naszą skórę! Cała bitwa przez całą grę, rozgrywana jest na trawniku, podzielonym na „szachownicę”, gdzie każdy element tej szachownicy jest polem, na którym możemy umieścić nasze bohaterskie kwiatki. Zombie natomiast, atakują od prawej do lewej, idąc wprost na nasze linie obrony.

W miarę przechodzenia gry, dostajemy coraz lepsze kwiatki, które kupujemy za specjalne pieniądze w grze, umożliwiając nam jednocześnie lepsza ochronę przed atakami mózgo-żerców. Z poziomu na poziom, ta gra na telefon staje się skomplikowana, zombie coraz twardsze i trudniejsze, ale na szczęście, nasz „kwiatkowy” arsenał również. Również zombie napadające nasz ogródek, są coraz bardziej cwane, próbując ominąć naszą obronę używając balonów, przepływając przez basen (w późniejszych poziomach) czy próbując przejść przez dach. My z kolei używając odpowiednich roślin i ustawiając np. kilka linii obrony, możemy skutecznie zniszczyć każdą z fal przeciwników. Poziomy są rewelacyjne i zróżnicowane pomimo, że wojna trwa w pobliżu naszego domu. Momentami oderwanie się od tej gry na komórki jest nadzwyczaj trudne, a poziomy wciągają na tyle, że jedyne czego pragniemy to przejście kolejnego poziomu. I kolejnego. I kolejnego…

plants_vs_zombies_3

Arsenał i nasi przeciwnicy…
Przeciwnicy są bardzo zróżnicowani, od zwykłych bardzo prostych (choć niebezpiecznych w większych ilościach) zombie, znanych z początkowych poziomów, po potężne Zombie Gargantuły, które mają żywotność 15x większą niż podstawowy Zombie i potrafią rzucać małym Zombie na odległość. Niektóre zombiaki są wyjątkowo absurdalne jak zombie z Bungee, footballowy zombie, wyjątkowo szybki i odporny na obrażenia, czy balonowy zombie, potrafiący latać i na dodatek niewrażliwy na część ataków.

Zombie z gazetą czy wiadrem na głowie pomijam to taki drobny szczegół. Pod koniec gry walczymy z zombie boss-em posiadającym swój własny pojazd, którym chce nas zniszczyć! Wspominałem może już o drużynie bobslejowej zombie czy disco Zombie ze swoją taneczną gwardią przyboczną? No właśnie….

plants_vs_zombies_1

Różnorodność przeciwników rzeczywiście robi wrażenie, ale na szczęście nie jesteśmy bezbronni. Nasze kwiatki różnią się sporo od tego, co znajdziemy w normalnym ogrodzie botanicznym. Mamy kwiaty rażące pojedyncze Zombie, zadając spore obrażenia przy niskiej częstotliwości strzału, po kwiaty spowalniające czy atakujące kilku Zombiaków jednocześnie. Mało? Są jeszcze plujące pestkami kwiatki, mięsożerne rośliny zjadające je od razu, wrednie wyglądające Wiśniowe Bomby czy również broń ostateczną w postaci potężnego działa kukurydzianego (!) potrafiące wystrzeliwać śmiercionośne, (chociaż dziwnie to brzmi w kontekście zombie), kolby kukurydzy w naszych szaro-skórych przeciwników.

To tylko przedsmak tego, co czeka nas w Plant vs Zombies; nasz arsenał jest imponujący, ale też ilość przeciwników, jakich musimy powstrzymać, zrobi na niejednym bardzo duże wrażenie. I salwę śmiechu! Twórcy nie szczędzili wysiłków, by stworzyć naprawdę bardzo obszerną grę. W kontekście gier na telefon, Plant vs Zombies wprowadza sporo świeżości i jakości do gatunku tower defense.


(Plants vs Zombies zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na Windows Phone
Pobierz grę na iPhone

Plants vs. Zombies na Google Play
Plants vs. Zombies na iTunes
Plants vs. Zombies na Windows Phone

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Pomysł
Jakość wykonania
Wszechobecny humor

Minusy
Za bardzo wciąga?

 

Podsumowanie
Plants vs Zombies jest znakomitym, uzależniającym i niesamowicie grywalnym tytułem. Mimo mojego początkowego oporu wobec dziwnego pomysłu na grę, jestem do niej absolutnie przekonany. To jest właśnie jedna z tych produkcji, w które się gra i pamięta po latach. Zabawna i utrzymana w kreskówkowym stylu grafika, wszechobecny komizm, wciągające poziomy, zróżnicowani przeciwnicy, ale też pokaźny arsenał wraz z jakością, składają się na wyjątkową produkcję. Jeśli szukasz wyjątkowo dobrej gry na telefon, Plants vs Zombies powinna dać Ci całe mnóstwo doskonałej rozrywki na wiele, wiele godzin.

Plants vs Zombies jest dostępne na Androida, iOS oraz Windows Phone

4061 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Ghost Recon Phantoms recenzja

Ghost Recon Phantoms to obowiązkowa pozycja dla fanów strzelanek do pobrania za darmo. Za produkcją stoi studio Ubisoft, dlatego o

Zamknij