RoboCop recenzja

2028 rok. Detroit. Alex Murphy został krytycznie ranny i dołącza do programu OmniCorp, która przerabia go w połączenie człowieka i maszyny. Grę możecie pobrać za darmo.

robocop_1

Glu Mobile, popularny producent gier mobilnych, znany choćby z serii Eternity Warriors, wziął się za oficjalną grę RoboCop. Efekt? Strzelanka zbliżona do popularnego Deer Hunter i nie jest to na szczęście zły wybór. Zamiast nawiązywać i podążać za fabułą filmu, gra RoboCop skupia się na rozbudowanym treningu bojowym, głównego bohatera. W praktyce, nasz metalowy heros, chowa się za przeszkodami i na nasze życzenie, wychodzi z ukrycia, by potraktować wrogów zabójczą serią z broni palnej! Do wyboru mamy różne rodzaje misji, a każda z nich, oferuje nieco inny rodzaj nagrody. Za misje otrzymujemy niezbędne kredyty, które będziemy wydawać na zakup ulepszeń, broni i innego ekwipunku. Im trudniejsza misja, tym atrakcyjniejsza nagroda. Najważniejsza jest siła ognia i odporność cyber-gliny. Każda zbroja i broń posiada własne drzewko ulepszeń, dlatego możemy wszystko ulepszać, używając przy tym kredytów lub prawdziwych pieniędzy. System jest typowy dla wszystkich darmowych gier na telefon, ponieważ w miarę upływu czasu, zachodzi coraz większa potrzeba, by wydawać normalne pieniądze. Dlatego właśnie gra robi się coraz trudniejsza, a my, gracze, jesteśmy zmuszani do grindu lub wydawania pieniędzy w wewnętrznym sklepie gry.

robocop_2

Istnieje specjalny ekwipunek, który pozwala na skanowanie przeciwników i namierzenie ich słabych punktów. W razie potrzeby, możemy także wezwać drony bojowe na pomoc, by te automatycznie ruszyły na wrogów. Nasz robo-glina ma dostęp do wielkiego i zróżnicowanego arsenału broni, poczynając od pistoletów maszynowych, karabinów, strzelb, a na railgunach kończąc. W zasadzie wszystko zależy od ilości kredytów w naszym wirtualnym portfelu. Sterowanie jest bardzo proste i nie powinno nastręczać, jakichkolwiek problemów. W grze nie ma swobodnego poruszania się, podobnie z resztą, jak w wypadku Frontline Commando: D-Day. RoboCop cały czas pozostaje w ukryciu, do momentu, w którym nie wyznaczymy celu, za pomocą dotyku palcem. Kiedy tak się stanie, wychodzi z ukrycia i strzela, aż do chwili, w której oderwiemy palca od ekranu dotykowego naszego urządzenia mobilnego.

robocop_3

Gra została wykonana starannie, ale zdarzają się w niej błędy i problemy ze stabilnością. Nic nowego w zasadzie, bo dotyczy to wszystkich nowych gier na telefon. Glu Mobile zadbało o bardzo dobrą oprawę graficzną i udźwiękowienie, dlatego pod tym względem nie mam grze RoboCop nic do zarzucenia. Tak na koniec, zarzuciłbym grze, ciągłe upominanie się o nasze pieniądze. Mikropłatności powoli stają się nie do zniesienia w tych wszystkich grach Free to Play (albo Pay to Win). Może w przyszłości mikropłatności ewoluują w coś bardziej sensownego niż są teraz? Mam szczerą nadzieje i czekam na ten moment.


(RoboCop mobile game)

RoboCop w Google Play
RoboCop na iTunes

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności
Średnia

ocena_4_recenzja_gnt

Plusy
Grafika i dźwięk
Potężny arsenał broni
Mnóstwo poziomów
RoboCop!

Minusy

Błędy
Mikropłatności

Podsumowanie
RoboCop to kawał solidnej strzelanki na telefon, chociaż cierpi na typowe problemy świeżych aplikacji – grę często wywalała przy starcie lub podczas misji. Rozgrywka jest idealna na kilka minut przerwy, bo w zasadzie jest dość powtarzalna i prosta. Nie przeszkadza to jednak cieszyć się grą, dlatego sugeruje pobrać aplikację i spróbować samemu. Do pobrania, jakieś 800 MB. Na szczęście za darmo…

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Przeczytaj inne:
Real Football 2013

Dzisiaj coś dla fanów piłki nożnej! Real Football 2013 to dostępna za darmo gra piłkarska, będąca kolejną odsłoną popularnej serii gier na telefon od Gameloftu. Aplikacja jest...

Zamknij