SHADOWGUN

Wciel się w niepokonanego John’a Slade, bohatera szybkiej i dynamicznej trzecioosobowej gry SHADOWGUN. W osadzonej w dalekiej przeszłości produkcji na Androida i iOS, przemierzamy stalowe labirynty i przedzieramy się przez hordy nieprzyjaciela. Powstrzymaj Dr Edgara Simona i uratuj świat przez zagładą! Oczywiście jak prawdziwy łowca nagród – nie za darmo.

Guns of War
Poprzednia gra studia Madfinger Games, Samurai II: Vengeance, była jedną z najlepszych gier na telefon ostatnich lat. Producenci wykorzystując doświadczenie oraz potencjał nowo stworzonego procesora Tegra 2 – odpowiedzialnego za moc obliczeniową naszych telefonów – stworzyło podobnie dobrej jakości grę na telefon SHADOWGUN. W grze kierujemy losami łowcy nagród John Slade, który dostał zadanie zabicia zagrażającego światu szaleńca, Dr Edgara Simona. Aby dostać się do głównego bossa, należy wpierw pozbyć się pilnujących go mutantów, robotów i wszelkiego rodzaju zautomatyzowanych urządzeń. W naszym arsenale, mamy szereg śmiercionośnych zabawek; karabiny, pistolety, wyrzutnie rakiet i lasery.

Sterowanie w SHADOWGUN jest intuicyjne i łatwe do opanowania, przypominając grę na kontrolerze. Po bokach ekranu mamy gałki analogowe służące do poruszania się i przyciski akcji do zmiany używanej broni, kontroli kamery i strzelania. Aby przeładować trzeba tapnąć w ekran, a wbiegając za osłonę – automatycznie chronimy się przed wrogim ostrzałem. Podczas rozgrywki, przy otwieraniu skrzyń i drzwi, natkniemy się na różne zagadki w postaci mini-gier, polegających na m.in. powtórzeniu sekwencji cyfr czy znalezieniu dźwigni.

Knock, Knock
Wbrew pozorom, strzelanie do mutantów, daje o wiele więcej rozrywki niż można się spodziewać. Kwestie mówione w grze są w pełni dubbingowane, a świetnie wyglądająca grafika wyciskająca z naszych telefonów ostatnie poty, może spowodować u niektórych uczucie niedowierzania, że mamy do czynienia z grą na urządzenie mobilne. Dzięki dobremu zaprojektowaniu poziomów i sterowaniu, przebijanie się przez kolejne poziomy jest odpowiednio wyważona pod kątem poziomu trudności. Gra jest również często nazywana mobilnym Gears of War, a sama fabuła jest bardziej czystym pretekstem do zrobienia tzw. totalnej rozwałki.

Jednak najpoważniejszą wadą, jaką można zarzucić SHADOWGUN jest niska inteligencja przeciwników. Producent reklamował SHADOWGUN jako grę z najbardziej zaawansowaną SI, jaka do tej powstała na telefon. Ta informacja nie pokrywa się z prawdą – nierzadko będziemy zaskoczeni reakcjami i zachowaniem wrogów, którzy m.in. mają w zwyczaju strzelać w zupełnie innym kierunku, niż postać gracza. Kolejnym minusem jest mało zróżnicowane względem siebie otoczenie. Poszczególne poziomy są do siebie bardzo podobne, a ilość elementów urozmaicających rozgrywkę, również pozostawia wiele do życzenia.


(SHADOWGUN zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

SHADOWGUN na Google Play
SHADOWGUN na iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Znakomita grafika
Akcja, akcja, akcja!
Udźwiękowienie

Minusy
Inteligencja przeciwników
Mało zróżnicowane poziomy

 

Podsumowanie
SHADOWGUN to dobrze zrealizowana gra z bardzo solidnie wyglądającą grafiką, dobrze skomponowaną ścieżką dźwiękową (są nawet kwestie mówione!) oraz wciągającym gameplay’em. To dynamiczna strzelanka, więc chodzi przede wszystkim o akcję, wybuchy, potężne giwery i hordy przeciwników (głupkowatych, ale jednak). Produkcja posiada znakomitą grafikę i maksymalnie wykorzystuje możliwości procesora Tegra 2. Jeśli jesteście w poszukiwaniu solidnej gry na telefon i lubicie serię Gears of War, powinniście polubić także SHADOWGUN.

SHADOWGUN jest dostępne na Androida i iOS.

1022 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Heroes of Destiny recenzja

Heroes of Destiny skutecznie łączy strategię czasu rzeczywistego oraz grę RPG, przypominając wizualnie niektóre z dobrze znanych produkcji tego gatunku

Zamknij