Hero Zero recenzja

Hero Zero przenosi nas do świata zdominowanego przez samozwańczych super-bohaterów. Do bezpłatnego pobrania na telefony i tablety lub poprzez okno przeglądarki.

zero_hero_4

Widzieliście film Kick-Ass? Jeśli tak, powinniście w mig załapać, z jakiego rodzaju super-bohaterami będziemy mieli tutaj do czynienia. Stworzony przez nas hero to człowiek tak biedny, że nie ma nawet ubrania i butów! Nie ma to jak start od zera, prawda? Ubranie możemy kupić w lumpeksie, gdzie możemy nabyć także inne przedmioty, niezbędne w naszej karierze wybawcy ludzkości. Przedmioty zwiększają współczynniki, które posiada nasza postać – Inteligencję, Kondycję, Siłę i Intuicję. Szlafrok, suszarka, gumiaki i ręcznik, jako peleryna – ruszamy na swoje pierwsze przygody. Misje dzielą się na czasowe i misje walki. Pierwsze zadania są raczej dość banalne i nietypowe – będziemy odstraszać wyrostków, walczyć z agentami ubezpieczeniowymi czy po prostu, patrolować okolicę naszego domu. I jedne, i drugie misje trwają określoną ilość czasu oraz oferują nieco różne nagrody. Raz otrzymamy więcej doświadczenia, raz pieniędzy, a innym razem udaje się nam dostać, jakiś cenny przedmiot. Jeśli jesteśmy akurat przy komputerze, opłaca się inwestować czas w misje, jeśli natomiast wybieramy się gdzieś i będziemy offline, warto ustawić, by heros poszedł do pracy. Poza misjami, możemy przypakować, w naszym garażu, gdzie znajduje się baza treningowa. Ponieważ nasz heros posiada 4 współczynniki, każdy z nich będziemy mogli nieco podnieść z pomocą odpowiedniego treningu. W grze znajdziemy także różne formy kontaktu i rywalizacji z innymi graczami.

zero_hero_2

Możemy uczestniczyć w pojedynkach 1 na 1 lub dołączyć do drużyny super-bohaterów i rywalizować w rankingu, jako cała drużyna. Żeby nie było nam już tak całkiem komfortowo, twórcy dodali pasek energii, ograniczający naszą aktywność przypadającą na jedną sesje z grą. Na szczęście, nie przeszkadza ona specjalnie w kontakcie z grą, choć z czasem robi się to bardziej frustrujące. Hero Zero posiada pewne elementy RPG, dlatego otrzymuje punkty doświadczenia i awansuje na wyższe poziomy. Wraz z każdym poziomem, dostajemy coraz więcej punktów, za które podnosimy współczynniki. Możemy też kupować podniesienie współczynników za pomocą podstawowej waluty, podobnie, jak w klasycznej już grze RPG na przeglądarki i telefony, Shakes & Fidget. W zasadzie, pod wieloma względami Hero Zero najbliżej do Shakes & Fidget.

zero_hero_3

Jak sami możecie zobaczyć, Hero Zero prezentuje się bardzo przyjemnie. Tutaj nic nie jest na serio, co odzwierciedla skutecznie, komiksowy styl Hero Zero. Grafika wygląda bardzo przyjemnie i karykaturalnie zarazem, przez co jest jedną z większych zalet gry. Dźwięków w grze, praktycznie rzecz biorąc prawie nie ma, więc trudno je komentować.

W Hero Zero, mikropłatności to klasyczny podział na 2 waluty – złote monety i oponki. Oponki, dostępne za normalne pieniądze, dostajemy w ograniczonej ilości, dlatego możemy je przetestować w praktyce. Przyśpieszają wszystkie procesy lub służą, jako waluta do zakupu najlepszych przedmiotów w lumpeksie. Poza tym, możemy użyć oponek do odblokowania różnych opcji i wspomagaczy, które zwiększają współczynniki, skracają czas trwania misji lub zwiększają premie za misje.

zero_hero_1

Hero Zero w Google Play
Hero Zero w iTunes

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności
Średnia

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Pomysł i wykonanie
Karykaturalna grafika
Dobre spolszczenie
Znakomicie pożera czas

Minusy
Mikropłatności i związane z nimi ograniczenia
Przyjemna, ale wciąż powtarzalna

 

Podsumowanie
Spędziłem mnóstwo czasu w Shakes & Fidget, a że Hero Zero przypomina ją pod pewnymi względami, to tym lepiej! Gra została wykonana z pomysłem i doskonale pożera nasz czas. Ponarzekałbym w zasadzie tylko na powtarzalność i ograniczenia wynikające z mikropłatności (limit energii), ale reszta jest już bez zarzutu. Prosta, przyjemna i zabawna – Hero Zero może się podobać!

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Przeczytaj inne:
real_football_2013_1
Real Football 2013

Dzisiaj coś dla fanów piłki nożnej! Real Football 2013 to dostępna za darmo gra piłkarska, będąca kolejną odsłoną popularnej serii gier na telefon od Gameloftu. Aplikacja jest...

Zamknij