Najlepsze gry na telefon dotykowy

Najlepsze gry na telefon dotykowy to z pewnością te, które zabawnie i innowacyjnie wykorzystują technologie dotykową ekranów smartfonów. Przedstawiamy listę najciekawszych naszym zdaniem aplikacji, oferujących moc dobrej i wciągającej zabawy dla wszystkich i to w każdym wieku! W naszym zestawieniu, znajdują się darmowe oraz płatne produkcje, a każdą z nich możesz pobrać bezpośrednio na swojego smartfona!

 

Heroes of Destiny
Glu mobile znane jest z aplikacji, o których można powiedzieć, że są sukcesem oraz o takich, o których lepiej szybko zapomnieć. Heroes of Destiny należy do grupy wyjątkowo ciekawych i oryginalnych produkcji. Wystarczy ją bezpłatnie pobrać, by się przekonać.

heroes_of_destiny_1

Heroes of Destiny opiera się w głównej mierze na oczyszczaniu z potworów, powtarzalnych instancji. Nasza dzielna kompania składa się z maksymalnie 4 bohaterów uczestniczących w walce, ale łącznie, posiadamy ich znacznie więcej, z możliwością odblokowania kolejnych. Wyposażamy ich w niezbędny ekwipunek i ruszamy do walki z hordami potworów. Zarówno od strony audiowizualnej, jak i gameplay’u to w tej chwili jedna z najlepszych gier stworzonych na platformy mobilne.

 

Dungeon Hunter 4
Dungeon Hunter 4 to bez wątpienia jedna z najgorętszych premier tego roku, wydanych przez Gameloft. Czeka nas walka z piekielnymi hordami, w grze którą można określić mobilnym kuzynem Diablo 3.

 

dungeon_hunter_4_2

Uderzające podobieństwo do Diablo 3, wydaje się być zamierzone i pomimo różnych błędów aplikacji, można ją uznać za bardzo śmiałą próbę na stworzenie czegoś, czego jeszcze nie było. Dungeon Hunter 4 jest rozległą i zaskakująco rozbudowaną produkcją, oferującą setki przedmiotów, wiele rodzajów przeciwników i kilka ciekawych klas do wyboru. Ciekawą opcją jest możliwość tworzenia własnych przedmiotów, za pomocą specjalnych surowców, choć w praktyce i tak wszystko oparte zostało o mikropłatności. Warto zauważyć, że w Dungeon Hunter 4, możemy pograć także w trybie kooperacji wraz z innym graczem.

 

Grand Theft Auto: Vice City
GTA nie trzeba przedstawiać. Po blisko 10 latach od komputerowo-konsolowej premiery, mamy okazję podziwiać wersję mobilną hitu od Rockstar.

Tommy Vercetti to początkujący rzezimieszek mający aspiracje, by zajść najwyżej jak to tylko możliwe. Główną zaletą aplikacji jest wielki, otwarty świat, pozwalający nam na niemal wszystko – nie koniecznie musi chodzić o wykonywanie dostępnych misji. Możemy śmigać samochodami przez rozświetlone neonami miasto, albo po prostu spacerować. Cały czas towarzyszy nam muzyka w stylu lat 80 tych. Hedonistyczne Vice City zaprasza na jedyną w swoim rodzaju przygodę!

 

Heroes of Order and Chaos
Heroes of Order and Chaos to jedna z najnowszych produkcji od Gameloftu i pierwsza MOBA (skrót od wieloosobowych gier turniejowych). Konkretniej rzecz ujmując, to niesamowita mieszanka strategii czasu rzeczywistego oraz RPGa w trzeciej osobie.

heroes_of_order_chaos_3

O Heroes of Order and Chaos można powiedzieć, że to taka mobilna odmiana League of Legends, o której chyba słyszał każdy szanujący się gracz. Aplikacja wymaga ciągłego dostępu do Internetu, ponieważ Heroes of Order and Chaos opiera się głównie na dwóch rodzajach rozgrywki: meczy 3 vs 3 oraz 5 vs 5 graczy. Na mocniejszych telefonach, wygląda doskonale i jest jedną z najlepiej zrealizowanych darmowych produkcji od firmy Gameloft. Warto dodać, że produkcja nawiązuje z kolei do pierwszego MMORPGa na smartfony, czyli Order & Chaos Online.

 

Kingdom Rush
Kingdom Rush przenosi nas do świata fantasy i wojny z inwazją demonów, w ekstremalnie popularnej produkcji znanej z komputerów. Aplikacja to w istocie klasyczny tower defense, który dzięki nieziemskiej oprawie audio-wizualnej i szalenie wciągającym gameplay’u, zyskał ogromną popularność na całym świecie.

Podobnie jak w każdej grze tower defense, stawiamy wieżyczki w ustalonych miejscach. Do wyboru są cztery rodzaje: baraki, łucznicy, magowie i krasnoludzki moździerz, raniący kilku wrogów równocześnie. Każda wieża jest odpowiednia efektywna w zależności od wroga, przed jaką przyjdzie jej się bronić. Przykładowo na słabe, szybko ginące gobliny wystarczy dobrze wymierzona strzała, jednak na ciężko opancerzonych bandytów, będziemy potrzebować wysoko rozwiniętej wieży maga. Wilki przedostały się przez naszą linię obrony? W takim razie kilka meteorów załatwi sprawę. W dalszych poziomach dostajemy dostęp do coraz potężniejszych wieżyczek, a w miarę przechodzenia kampanii, możemy ulepszać efektywność posiadanych zdolności, wydając zdobywane dzięki zwycięstwom gwiazdki. Poziomy są wyjątkowo zróżnicowane – od leśnych terenów i osad, po mroczne i przypominające Mordor, mroczne pustkowia. Dla odważnych istnieją 2 dodatkowe typy rozgrywki – oba wymagające – Iron i Heroic Challenge.

 

Angry Birds Star Wars
Wściekłe Ptaki wróciły i to w odsłonie, będącej kombinacją klasycznych motywów z serii, a legendarnymi już Gwiezdnymi Wojnami! Ptasi Han Solo, Leia, Chewbacca, Luke po jednej stronie, a po drugiej Imperium ze świńskimi żołnierzami i Lordem Vaderem na czele.

angry_birds_star_wars_3

Ptaki mają nowe zdolności, dzięki którym niszczą nieprzyjaciół za pomocą strzałów blastera (Han), miecza świetlnego (Luke) czy używając uderzenia mocy (Obi-Wan). Poziomy są różnorodne i nawiązują do ogólnych zarysów fabuły Gwiezdnej Sagi – odwiedzimy pustynną Tatooine, mroźną planetę Hoth, Gwiazdę Śmierci oraz planetę Dagobah. Od strony wizualnej Angry Birds Star Wars prezentuje się znakomicie. Angry Birds Star Wars oferują z jednej strony to samo, ale z drugiej strony też wiele nowego w świeżutkim wydaniu. Połączenie ze sobą 2 światów jest zdecydowanie strzałem w 10. Aplikacja jest dostępna za darmo na Androida, podczas gdy na iOS trzeba za nią zapłacić.

 

Asphalt 7: Heat
Seria Asphalt powinna być znana każdemu fanu gier wyścigowych, a my prezentujemy kolejną już odsłonę bardzo popularnego cyklu. Szalone wyścigi przez miasto, niesamowita grafika oraz wyjątkowo dynamiczny gameplay, składają się na jedną z najciekawszych wyścigówek na telefon dotykowy.

asphalt_7_3

Kolejna część to szybciej, lepiej i jeszcze ładniej, grafika wręcz rzuca na kolana! Asphalt 7: Heat oferuje blisko 60 oryginalnych samochodów (np. Bugatti, Ferrari, Lamborghini) do odblokowania podczas gry. Możemy się ścigać w trzech trybach gry, od kampanii po multiplayer ze znajomymi (online poprzez Gameloft Live lub lokalnie Wi-Fi i Bluetooth). Gra wzorowana jest na legendarnej już serii gier wyścigowych znanych z konsol i komputerów – Burnout. Rzucająca na kolana grafika, szybki gameplay nawiązujący do serii Burnout oraz duża ilość unikalnych samochodów, czynią Asphalt 7: Heat czołową wyścigówkę na smartfona. Być może nie wnosi wiele nowego do gatunku, ale jej jakość i solidność zasługują na uwagę.

 

Wild Blood
Wild Blood to szybka gra akcji o niesamowitej grafice opartej na silniku graficznym Unreal Engine III! Wcielamy się w Sir Lancelota, w dość delikatnym momencie, kiedy to Artur dowiaduje się o jego romansie ze swoją żoną Ginewrą. Kończy się to otwarciem portalu do piekła i inwazją demonów na świat.

Legenda o Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu jest jedną z najbardziej znanych legend naszego kręgu kultury, a sam Artur jest wzorem wszelkich cnót, jakie powinien posiadać monarcha. Tutaj troszkę inaczej to wygląda, a nam przyjdzie walczyć z hordami z piekła rodem, zalewającymi świat. Wild Blood jest całkiem obszerna i oferuje tryb kampanii oraz rozgrywki wieloosobowej. Od razu rzuca się w oczy niesamowita grafika, jedna z najlepszych, jakie można zobaczyć na smartfonach. Dźwięk nie jest już tak dobry, ale na całkiem przyzwoitym poziomie utrzymuje się udźwiękowienie postaci. Zadowoli przede wszystkim fanów hach’n’slashów, gier przygodowych i akcji.

 

The Dark Knight Rises
Mroczny Rycerz Powstaje to jedna z najlepiej zrealizowanych gier mobilnych będących adaptacjami filmu. Aplikacja oferuje wysokiej jakości grafikę, dopieszczone udźwiękowienie, wiele ciekawych misji oraz jedyną w swoim rodzaju możliwość wcielenia się w Batmana, który ratuje Gotham przed Bane’m.

Wcielając się w Bruce’a Wayne’a, musimy uratować miasto Gotham, przed śmiertelnym wrogiem Bane’m. By nie psuć zabawy nie będziemy ujawniać fabuły, warto jednak podkreślić, że gra nawiązuje do fabuły znanej z filmu Nolana. Batmanem sterujemy za pomocą gałki z lewej strony oraz przycisków z prawej, widząc go z perspektywy 3 osoby. Do sterowania trzeba się nieco przyzwyczaić, ale gdy już znamy podstawy, używanie zabawek i urządzanie sobie latających wycieczek po Gotham to naprawdę wielka frajda.

The Dark Knight Rises jest solidną i wciągającą produkcją, posiadającą sporo atutów: ma świetną grafikę, udźwiękowienie, fabułę oraz sporą ilość misji. Z drugiej strony problematycznie prezentuje się na słabszych smartfonach z ekranem dotykowym – może skakać i mieć istotne problemy z płynnością.

Total War Battles: Shogun
Totar War Battles: Shogun, przenosząca nas do feudalnej Japonii, gdzie trwa zaciekła wojna domowa. Nasz ojciec został zabity, a my musimy zemścić się na jego wrogach i uratować honor rodziny! Bardzo dobra grafika i ciekawe wykorzystanie ekranu dotykowego, stanowią o sile tej produkcji.

total_war_battles_shogun_2

Zabawa polega na kontrolowaniu jednostek, poruszających się na heksagonalnym polu walki. Jednostki poruszają się tylko do przodu, atakując przeciwnika w różny sposób w zależności od ich rodzaju. Animacje obrazują ruch jednostek, atak czy nawet śmierć danej jednostki. Totar War Battles: Shogun jest płynny i stosunkowo prosty w obsłudze, przy czym z jednej strony jest to strategia czasu rzeczywistego, a z drugiej można odczuć jakby była to strategia turowa, w związku z powolnym tempem akcji. Totar War Battles: Shogun to zarówno oryginalny gameplay, bardzo dobra grafika oraz ogólna jakość – to wszystko przemawia na korzyść ten ciekawej aplikacji mobilnej.

 

Eternity Warriors 2
Eternity Warriors 2 to mroczny i dynamiczny hack’n’slash dostępny za darmo. Ruszamy do walki przeciwko hordom demonów, przedzierając się przez ciemne korytarze podziemnych lochów i odsyłając stwory z powrotem do piekła.

Nasz bohater to potężny wojownik, potrafiący ciąć potwory na kawałki, posługując się potężnymi narzędziami zniszczenia i śmiercionośnymi zdolnościami. W grze chodzi o dynamiczną jatkę i skarby, podczas gdy poziomy są rozgrywane w mrocznych podziemiach i lochach. Weterani gatunku mogą skojarzyć grę z pierwszą częścią Diablo. Znakomitym dodatkiem jest tryb kooperacji, pozwalający grać z innym graczem online i wspólnie eksplorować podziemia.

Hack’n’lash to gatunek, idealny na smartfony, a bez wątpienia Eternity Warriors 2 to ich czołówka. Po spędzeniu z aplikacją wielu godzin, można powiedzieć, że od strony wykonania jest wspaniała, ale poziom trudności jest przesadnie wysoki.

 

N.O.V.A. 3
N.O.V.A. 3 to spektakularna strzelanka na telefon, uderzająco podobna do serii Crysis. Wcielamy się w kosmicznego komandosa Kala Wardena i przemierzamy opanowane wojną San Francisco. Wielka dawka akcji, świetna grafika i niesamowite wrażenia ogólne – warto zagrać!

Przygoda się zaczyna, gdy wezwany na Ziemię Kal, rozbija się w samym środku miasta. Po zabiciu kilku obcych, spotyka żołnierzy od których się dowiaduje, co się dzieje. Kalem poruszamy używając drążka analogowego po lewej stronie ekranu i przycisków akcji po prawej. Nasz główny heros posiada również specjalne moce, jak zdolność gwałtownego odepchnięcia wroga na odległość. Rozgrywka jest bardzo długa i starcza na około 5 do 10 godzin. N.O.V.A. 3 jest wysokiej jakości tytułem, który może zostać polecony każdemu fanowi mobilnych strzelanek. Poza kampanią zawierającą 10 ogromnych etapów, możemy bawić się w znakomitym trybie rozgrywki wieloosobowej.

 

Dead Space
Dead Space czyli survival horror dla ludzi o mocnych nerwach. Akcja tej gry na telefon dotykowy dzieje się na stacji kosmicznej Tytan między wydarzeniami pierwszej a drugiej części serii. Grafika i ogólna jakość robi wrażenie.

Wcielamy się w agenta o kryptonimie Vandal, wykonującego tajną misję i nie nastawiającego się na piekło, które się wydarzy. Gra jest jedną z najlepiej zrealizowanych ze wszystkich dostępnych na systemy mobilne. Ma świetną grafikę, klimat i potrafi wciągnąć na godziny.

 

The Amazing Spider-man
Peter Parker alias Spider-man powraca, za sprawą filmu The Amazing Spider-man oraz gry mobilnej o tym samym tytule. Nie jest tajemnicą, że wrogiem Człowieka Pająka jest wielki i paskudny Jaszczur!

Gra może przypominać The Dark Knight Rises, tyle tylko, że tutaj świat jest całkowicie otwarty i możemy robić, czego dusza zapragnie – albo kontynuujemy główny wątek, albo bijemy przestępców w ramach misji pobocznych. Śmiganie na pajęczynie po mieście to zdecydowanie bardzo miły akcent tej aplikacji jest to przyjemne i spektakularne zarazem. Człowiek pająk walczy szybko, zasypując wrogów gradem ciosów i co ciekawe awansuje otrzymując punkty doświadczenia oraz specjalne pajączki (taka waluta specjalna).The Amazing Spider-man to ciekawa i dobrze zrealizowana gra, choć wymaga od nas mocnego smartfona.

 

Bad Piggies
Kolejna gra od Rovio, twórców Wściekłych Ptaków – tym razem wcielamy się w tytułowe złe świnki i konstruujemy wymyślne konstrukcje, by nasi wieprzowi przyjaciele mieli czym wyruszyć na poszukiwania jedzenia.

Pojazd musi charakteryzować się taką konstrukcją, by bez problemowo pokonał przeszkody na poziomie i dotarł w określone miejsce. Grafika, jakość, przyjemne udźwiękowienie i powiew świeżość – tak można określić Bad Piggies, choć stwierdzenie powiew świeżości w tym wypadku, może brzmieć nieco dziwnie…

Projektowanie własnego wehikułu i użycie go w praktyce jest świetną zabawą, a gra zaskakuje po mocno zakurzonej już mechanice użytej w Angry Birds. Warto zagrać!

 

Angry Birds
Angry Birds to hit nad hity i legenda, którą kojarzy teraz praktycznie każdy gracz – likwidujemy świnie, okupujące różne konstrukcje, a robimy to poprzez wystrzeliwanie tytułowych Wściekłych Ptaków.

Strzelamy naciągając gumę i musimy się jedynie skupić, na odpowiednim celowaniu. W grze jest kilka rodzajów ptaków, a kluczem do zwycięstwa jest umiejętność ich odpowiedniego wykorzystania, by wyeliminować wrogie świnie. Na początku mamy jedynie podstawowe, przypominające fizyką kamień czerwone ptaszki, lecz później mamy pod ręką dzielące się na trzy niebieskie czy wybuchające niczym bomby, czarne. Wygrywamy poziom po pozbyciu się wszystkich świń na mapie. Prosta, wciągająca rozgrywka, kolorowa grafika i mnóstwo poziomów – Angry Birds to powszechnie znana już klasyczna już produkcja dla wszystkich. Starych i młodych.

 

Cut the Rope
Czujesz się znudzony i samotny? Co powiesz, na przygarnięcie małego, sympatycznego i uwielbiającego słodycze stworka? Cut the Rope jest grą logiczną, gdzie przecinamy w odpowiedniej kolejności sznureczki przytrzymujące cukierek, żeby ten trafił do żołądka naszego zielonego przyjaciela, Om Noma.

cut_the_rope_1

Sznurek przecinamy przeciągając po ekranie palcem. Aby uzyskać dobry wynik, poza jak najszybszym dostarczeniem łakocia, musimy zebrać wszystkie trzy gwiazdki na planszy. Pierwsze poziomy są proste i mało wymagające, ale wraz z przechodzeniem do kolejnych etapów, gwiazdki stają się coraz trudniejsze do zdobycia i jest więcej przeszkód, w postaci kradnących cukierki pająków czy prądu. Przez czas jaki minął od premiery, twórcy zdążyli przygotować mnóstwo niespodzianek sprawiających, że żaden z prawie 300 poziomów, nie będzie nas nudził. A w przygotowaniu są kolejne!

Cut the Rope charakteryzuje się kolorową, sympatyczną oprawą graficzną i chwytliwą, wpadającą w ucho muzyką. Poziom trudności jest wystarczająco wyważony, by stanowić wyzwanie zarówno dla starych wyjadaczy, polujących na jak najlepsze wyniki jak i dla dzieci, lubiących lekkie i przyjemne gry na telefon dotykowy.

 

The Sims FreePlay
Jedna z najpopularniejszych serii gier na świecie The Sims, nareszcie na telefonach! Jeszcze za darmo! Ponownie możemy żyć, bawić się i zarabiać simelony, tworząc i wcielając się w sympatyczne, wirtualne postacie.

the_sims_freeplay_1

Aplikacja daje duże możliwości w dziedzinie personalizacji swojego pierwszego sima. Dobieramy imię, wybieramy spośród wielu fryzur, stylów ubrania, a nawet osobowość – niepoprawnego flirciarza, lwa kanapowego, wielbiciela gier video i wielu innych. Nasz sim wykonuje misje, za których wykonanie jesteśmy nagradzani punktami doświadczenia i dodatkowymi funduszami. Zadania oscylują wokół takich zajęć jak przywitanie się z psem, zakupienie stereo czy uprawa ogródka. W dalszych etapach gry możemy spędzać czas na ciekawszych zajęciach, wychodząc na imprezy, spotykając się z ludźmi, a nawet wziąć ślub.

Sterowanie w The Sims FreePlay jest bardzo intuicyjne i gra wykorzystuje doskonale możliwości ekranu dotykowego. Ogromną zaletą jest grafika i ścieżka muzyczna, idealnie odwzorujące klimat znany z poprzednich części dostępnych na komputery. Takie darmowe gry na telefon dotykowy jak ta chcielibyśmy widzieć częściej!

 

Indestructible
Tym razem coś dla fanów samochodów i pojedynków z użyciem bomb, min i rakiet – Indestructible od studia Glu Mobile, znanego z różnych darmowych produkcji na smartfony. Dostajemy samochód, na nim zabójczą broń i ruszamy do boju na arenach, gdzie zwrotniejszy i bardziej celny wygrywa!

indestructible_1

Gra ukierunkowana jest na tryb dla wielu graczy, dlatego czekają nas pojedynki przede wszystkim z innymi graczami, a ten kto zniszczy najwięcej – wygrywa mecz. Graficznie Indestructible jest bez zarzutu, środowisko jak i samochody są w 3D, a przyjemnej oprawie wizualnej towarzyszy paleta eksplozji, huku i dźwięku tarcia metal o metal. Wymyślne wehikuły, potężne działka, wyrzutnie rakiet oraz inne wyspecjalizowane narzędzia zniszczenia. Indestructible to gra unikalna i bardzo popularna zarazem, dlatego znalezienie graczy odbywa się szybko i sprawnie.

 

Angry Birds Space
Angry Birds Space jest kolejną odsłoną hiper popularnej serii gier, o małej wojnie między ptakami, a świniami. Tym razem złe, zielone świnki ponownie wykradają cenne jajko i by je odzyskać, musimy wyruszyć za nimi w przestrzeń kosmiczną. Właśnie tam rozrywa się kolejna przygoda Wściekłych Ptaków, a wszystko dobrze znanej kolorowej oprawie.

W Angry Birds Space nie ma ziemskiej fizyki i wystrzeliwując ptaka z procy, musimy liczyć się z zupełnie nowymi prawami, niż w klasycznym Angry Birds. Każda z większych asteroid, na których zabarykadowali się wrogowie, posiada własne pole grawitacyjne, dlatego musimy precyzyjnie wymierzyć trajektorię lotu, by doszczętnie zmieść świnki. W arsenale mamy wszystkie ptaki znane z ostatnich części gry (niektóre z nowymi supermocami), wraz z dostępnym jedynie w Angry Birds Space, Ice Bird, posiadającym umiejętność zamrażania przeszkód, czyniąc je kruche niczym szkło.

W grze dostępnych jest 130 poziomów, zróżnicowanych zarówno pod kątem kolorystycznym jak i oferującym zupełnie inny poziom wyzwania. Angry Birds Space nie rozczarowuje, a Rovio pokazuje, że jest w stanie wymyślić coś ekstra, bazując na sprawdzonym już pomyśle.

49549 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Najlepsze gry na Windows Phone

Najlepsze gry na Windows Phone - zapraszamy do zapoznania się, z najbardziej wciągającymi produkcjami na telefon z system Windows.  

Zamknij