Andromeda 5 recenzja

Andromeda 5 to kosmiczna przygoda, która czeka na wszystkich śmiałków. Do odwiedzenia mamy 20 galaktyk, 200 misji czeka na skompletowanie, a wszystko w oprawie graficznej stworzonej na bazie Unity 3D. Za darmo i po polsku.

andromeda_5_2

Spośród darmowych gier online, możemy wymienić kilka tytułów, które przenoszą nas w dalekie zakątki przestrzeni kosmicznej. DarkOrbit czy nieco nowsza Battlestar Galactica Online to chyba najbardziej znane produkcje Free to Play. Andromeda 5 to zręcznościowa gra akcji, w której wsiadamy za stery statku kosmicznego i rozpoczynamy podbój kosmosu. Zanim jednak to nastąpi, czeka nas wybór frakcji i rejestracja – frakcje Vindexis i Regia Ales. Do wyboru mamy grę przez klienta lub przez przeglądarkę, ale sugeruje raczej to pierwsze rozwiązanie. Podobnie, jak w wypadku MMO Drakensang Online, instalacja klienta gry dobrze wpływa na jej stabilność. Andromeda 5 została spolszczona, ale dotyczy to interfejsu, podczas gdy ścieżka audio jest w języku angielskim. Twórcy chwalą się 16 galaktykami i aż 200 misjami, rzecz jednak w tym, że obszary są raczej ograniczone, a misje powtarzalne. Nie przeszkadza to jednak w przedniej zabawie, bo Andromeda 5 potrafi dostarczyć jej mnóstwo.

andromeda_5_1

Silnik Unity 3D robi swoje, dlatego Andromeda 5 powinna spodobać się każdemu fanowi produkcji Free to Play. Wszystkie obiekty w grze są dostępne w formie modeli 3D, podczas gdy gra jest w zasadzie 2D – w przestrzeni kosmicznej latamy na jednej płaszczyźnie. Równie dobrze prezentuje się także muzyka, która przyjemnie uzupełnia resztę gry i nadaje Andromeda 5, jeszcze więcej futurystycznego szlifu. Sterowanie odbywa się za pomocą myszki i klawiatury, choć istnieje możliwość gry samą myszką – nie jest to jednak szczególnie wygodne. Prawy przycisk myszy odpowiada za wyznaczenie celu (strzelanie jest automatyczne) czy zbieranie surowców, podczas gdy przyciski AWSD służą do kontroli statku.

andromeda_5_3

Podczas naszych kosmicznych wojaży, będziemy zbierać surowce, walczyć z statkami kosmitów czy sprzedawać zdobyte dobra, w stacjach kosmicznych. Zaczynamy posiadając malutki stateczek, z bardzo ograniczonymi możliwościami bojowymi i minimalną przestrzenią ładunkową (statek Komar). Kolejne statki kosmiczne są już o niebo sprawniejsze i ładniejsze – Obrońca, Żmija czy ostatni Czerwony Smok, na którego trzeba zbierać całymi miesiącami. Jego cena (30,000,000 $) przyprawi każdego o zawrót głowy. Wszystkie statki kosmiczne, możemy śmiało ulepszać i wyposażać w nowe podzespoły – broń, osłony, moduły i lepszy typ amunicji. Wszystko kosztuje i żeby myśleć o postępie, trzeba nastawić się na grind lub wydawanie pieniędzy w wewnętrznym sklepie. Niewiele tutaj zmienia możliwość wymiany podstawowej waluty i surowców na jedną z dwóch walut premium (Equilibrium, Nova).

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności
Średnia

ocena_5_recenzja_gnt

Plusy
Grafika (Unity 3D)
Muzyka
Rozgrywka
W całości po polsku

Minusy
Może za prosta…

 

Podsumowanie
Andromeda 5 to prosta i przyjazna dla gracza gra akcji, w którą można pograć albo w przeglądarce albo poprzez klienta. Gra się bardzo przyjemnie, a jakość, z jaką zrobiona została ta produkcja, zasługuje na uznanie. Z nowych gier online, Andromeda 5 jest jedną z najciekawszych do przetestowania, dlatego zachęcam do zostanie kosmicznym pilotem. Czeka na was 20 galaktyk – małych, bo małych, ale jednak.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Przeczytaj inne:
Boom Beach recenzja

Boom Beach to następna gra ze studia Supercell, które nie rozpieszcza nas ilością, ale za to jakością swoich rewelacyjnych gier na telefony. Za darmo, ale tylko na...

Zamknij