Dragon Nest recenzja

Dragon Nest to jedna z nowszych gier autorstwa południowokoreańskiego studia Eyedentity Games i wydanych przez firmę Nexon (MapleStory, Navyfield 2). Przenosimy się do fantastycznej krainy Lagendii, którą odkrywamy, jako jeden z bohaterów – ruszamy w przygodę, by pomóc dobrej bogini Altei, otrutej przez jej niegodziwą siostrę – Vestinel.

dragon_nest_1

Wkraczamy do Lagendii…
Podobnie jak w innych darmowych grach MMORPG, pierwszym krokiem, będzie stworzenie naszego własnego bohatera. Będziemy nim odważnie przemierzać kolorowy, fantastyczny świat Lagendii. Aktualnie mamy do wyboru 4 klasy postaci – wojownika, łuczniczkę, czarodziejkę oraz kleryka. Tutaj od razu drobna uwaga – nie możemy wybrać płci swojej postaci, ponieważ klasa przypisana jest do danej płci. Nie jest to najczęstsze rozwiązanie w grach online, ale zdarza się w wypadku kilku gier, jak choćby Elsword Online czy Vindictus. Każda z klas ma inną rolę podczas gry; Wojownik jest stworzony do walki wręcz i przyciągania uwagi potworów, Czarodziejka i Łucznik specjalizują się w walce dystansowej, a Kleryk leczy i wspiera całą resztę (walka wręcz idzie mu zdecydowanie słabiej niż Wojownikowi). Kiedy już zdecydowaliśmy, która postać najbardziej nam odpowiada, może śmiało wejść do właściwej części gry.

Rozwój naszego przyjaznego i sympatycznie wyglądającego herosa, opiera się na kupowaniu umiejętności w ramach drzewka. Oczywiście, wraz z osiąganiem coraz wyższych poziomów nasza postać staje się coraz mocniejsza, a liczba punktów, jakie rozdysponowaliśmy na drzewku – rośnie. Na poziomie 15 możemy specjalizować naszą postać wybierając jedną z dwóch dostępnych podklas.

dragon_nest_2

To, co od razu zwraca szczególną uwagę to fakt, że neutralne postacie posiadają własne kwestie mówione – ruch w zdecydowanie dobrą stronę. Uprzyjemnia to interakcje z NPC. Druga rzecz, od razu zwracająca uwagę to bardzo przystępne i proste sterowanie, przypominające gry konsolowe – widzimy postać zza pleców, myszką kontrolujemy w kierunek ataku i możemy atakować dwoma typami ataków, podczas gdy przyciski na klawiaturze, służą poruszaniem się do przodu, na boki, unikaniu i używaniu kolejnych umiejętności specjalnych.

Dynamit!
Miasto jest naszą bazą wypadową – bierzemy w niej zadania, sprzedajemy niepotrzebny ekwipunek, odbieramy nagrody czy spotykamy się z innymi graczami. Cała reszta gry jest instancjonowana – dzielona na małe lokacje, po których się poruszamy. Na szczęście powrót do miasta jest błyskawiczny – zaraz po pokonaniu bossa/wypełnieniu zadania, jesteśmy teleportowani do z powrotem.

dragon_nest_3

Ze znalezieniem partnerów do gry, różnie bywa, akurat nie miałem problemu ze znalezieniem małej grupki poszukiwaczy przygód – dla niektórych graczy jednak, pewien problem może stanowić język angielski. Interakcje z innymi graczami oraz sama gra, wymagają znajomości języka angielskiego. Mimo, że gra jest prosta i przystępna, niewiele to zmienia. Biorąc pod uwagę sterowanie i ogólne wrażenia jest to MMORPG z dużym naciskiem na akcje. Nie chodzi w nim o plątanie się w skomplikowanym sterowaniu czy stosowanie bardziej wysublimowanych taktyk – chodzi po prostu o tłuczenie w spektakularny sposób, zabawnie wyglądające potwory. Przedmioty dostępne w Dragon Nest zasługują na osobne omówienie. Przede wszystkim jest ich od groma i wyglądają przy tym świetnie – z przyjemnością kupowałem nowe przedmioty dla mojego wojownika. Czy to ciężki młot, czy wielki miecz lub topór, bohater posługuje się nim zręcznie i szybko, zadając olbrzymie spustoszenia w szeregach potworów. Co do samych wrogów, mogę powiedzieć, że wyglądają arcykomicznie – raczej wzbudzają śmiech niż jakiekolwiek obawy. Przyjemnie jest patrzeć jak lecą w powietrze, po otrzymaniu potężnego łupnia w łepetynę!

ocena_5_recenzja_gnt

Plusy
Kreskówkowe klimaty!
Bogactwo kolorów
Dynamiczna walka
Mówione kwestie dialogowe
Cut-scenki

Minusy
Kreskówkowe klimaty…

 

Podsumowanie
Dragon Nest można nazwać powiewem świeżości i bardzo solidnie zrealizowaną darmową grą MMORPG. Cut-scenki, mówione kwestie dialogowe, dynamiczna walka oraz przystępne sterowanie to zdecydowanie najbardziej wyraziste zalety tej produkcji wydanej przez Nexon. Z drugiej strony, być może mangowo-kreskówkowa grafika nie spodoba się wszystkim. Mimo wszystko, uważam że to jedna z najciekawszych darmowych gier, aktualnie dostępnych na rynku. Znając studio Nexon, Dragon Nest będzie stale rozwijana i jest do dodatkowy powód dla którego warto ją pobrać. No i jest dostępna za darmo!

Dragon Nest jest dostępna poprzez klienta

Dragon Nest wymagania systemowe

Wymagania minimalne
OS – Windows XP/Vista/2000
Karta graficzna – Nvidia GeForce 5200 lub lepsza
CPU – 1.4 GHz Pentium 3
RAM – 512 MB
HDD – 3 GB wolnego miejsca na dysku

Wymagania rekomendowane
OS – Windows XP/Vista/2000
Karta graficzna – Nvidia GeForce 6600+
CPU – 2.6 GHz Core 2 Duo
RAM – 1024 MB (1GB)
HDD – 3 GB wolnego miejsca na dysku

Przeczytaj inne:
Tetris Blitz recenzja

Tetris Blitz od EA to najświeższa wariacja klasycznego Tetrisa, przeznaczona specjalnie na ekrany dotykowe. Układanie klocków jest dostępne bezpłatnie, więc jeśli macie ochotę na całkiem udaną grę...

Zamknij