Miasto Pary recenzja

Miasto Pary (City of Steam) to najnowsza produkcja prosto na przeglądarki, otwierającą przed nami mroczny steampunkowy świat. Ta darmowa gra online jest jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji na przeglądarkę tego roku.

miasto_pary_1

Steampunk?
W ramach małej odmiany od gier na telefon, postanowiłem zrecenzować jedną z ciekawszych gier stworzonych na nasze przeglądarki. Miasto Pary opiera się bezpośrednio na serii książek The New Epoch stworzone przez Davida Lindsay. Steampunk to świat, w którym magia przeplata się z techniką, tworząc świat maszyn parowych i potężnych magów. Wkraczamy do zindustrializowanego świata gdzie rewolwer i magiczna różdżka są równymi sobie broniami. Ponieważ mamy do czynienia z grą MMORPG, najpierw tworzymy postać wybierając elementy wyglądu i klasę (Arkanista, Strzelec, Strażnik, Medium – pełen opis klas znajduje się poniżej recenzji), wybieramy rasę, imię i jesteśmy gotowi, by wejść do przygody. Razem jest aż 9 różnych ras, włącznie z rasami znanymi typowo ze świata fantasy, czyli Gobliny i Orkowie. Ludzkie rasy to Wewnętrzni, Avenijczycy, Osteńczysy i Stoigmarowie, a Draugowie i Rivenowie przypominają Elfy.

miasto_pary_3

Od pierwszego kontaktu z grą, Miasto Pary robi świetne wrażenie za sprawą niesamowitej oprawy audiowizualnej. Gra została stworzona na silniku Unity 3D, który jest chyba aktualnie najbardziej zaawansowanym i najpopularniejszym zarazem silnikiem dla przeglądarek. Po pierwszym zalogowaniu się do gry, prawie oniemiałem – gra wygląda wspaniale, a już wstęp po polsku, praktycznie zmiótł mnie z fotela! Wielkie brawa! Ostatnia darmowa gra online, która zrobiła na mnie takie wrażenie jakością grafiki w przeglądarce to Drakensang Online od Bigpointa. Produkcja została sprawnie zlokalizowana na język polski, dlatego możemy bez problemu zagłębić się w fabułę – akurat wybuchła panika w mieście, ponieważ zbudził się wielki, mecho-podobny robot. Trwa ewakuacja, a my przebijamy się przez część miasta, walcząc z napotkanymi potworami. W między czasie, doradza nam samouczek, jak poradzić sobie z interfejsem – wszystko jest bardzo proste i intuicyjne. Sterujemy za pomocą myszy i klawiatury, podczas gdy umiejętności są aktywowane przez klawisze numeryczne, podobnie jak w innych grach MMORPG.

miasto_pary_2

Co właściwie czeka na nas w grze? Przede wszystkim podążanie za głównym wątkiem fabularnym, mnóstwo przygód w przygotowanych przez twórców misjach i rozwój naszego bohatera. Brzmi jak długa i barwna przygoda, prawda? Twórcy postawili przed sobą bardzo ambitne zadanie, a że gra wydaje się sprawnie dowodzona, z pewnością czeka na nas stale rozwijany świat.

W sklepie gry, możemy kupić dodatkową walutę zwaną elektrum, za którą można kupić dodatkowe stroje, pojazdy oraz stworzenia towarzyszące nam podczas gry. Zakres cen jest stosunkowo duży, a te najdroższe sprzęty mogą z łatwością zmasakrować nasz portfel. Plecak odrzutowy za prawie 150 zł?…Przyznam, że cena nieco szokująca, za coś, co zwiększa szybkość poruszania się naszej postaci.

ocena_5_recenzja_gnt

Plusy
MMORPG w przeglądarce!
Fantastyczna grafika
Po polsku
Steampunkowy klimat
Muzyka

Minusy
Drobne błędy

 

Podsumowanie
Miasto Pary określiłbym odważnie, krokiem naprzód, jeśli chodzi o gatunek MMORPG – dostępność tak dobrej gry na przeglądarkę, zasługuje na szacunek. Za sprawą silnika Unity3D odpowiedzialnego za grafikę, gra wygląda świetnie, a My mamy do zabawy rozległy i całkiem oryginalny świat pachnący Steampunkiem. Gorąco zachęcam do gry!

Miasto Pary klasy
Strzelec to adept magii dusz i bardzo sprawny użytkownik broni strzeleckiej dysponujący umiejętnościami, dzięki którym może przerobić zwykłą broń palną w potężną machinę oblężniczą.

Broń klasowa – muszkiet, garłacz, pistolet, karabin powtarzalny
Pancerz klasowy – lekka zbroja, zbroja egidy, średnia zbroja

Arkanista to potężny władca żywiołów, który w ramach różnorodnych taktyk wykorzystuje energię ognia, lodu oraz błyskawicy, by siać zniszczenie wśród wrogów.

Broń klasowa – różdżka, laska
Pancerz klasowy – lekka zbroja, naramienniki, tarcze

Strażnik to bardzo mocny i wytrwały wojownik specjalizujący się w walce bezpośredniej, technikach obronnych oraz przywoływaniu sojuszników.

Broń klasowa – buława, topór, szabla, młot, broń drzewcowa, miecz
Pancerz klasowy – średnia zbroja, ciężka zbroja, wzmocniona szata, tarcze

Medium to oświecony artysta, który zna tajniki magicznej muzyki Mechanizmu, posiadającą moc leczenia sojuszników i osłabiania wrogów.

Broń klasowa – berło, włócznia
Pancerz klasowy – wzmocniona szata, ciężka zbroja, tarcze

Przeczytaj inne:
world_of_tanks_blitz_1
World of Tanks Blitz recenzja

World of Tanks Blitz to śmiała próba przeniesienia arcypopularnej World of Tanks na urządzenia mobilne. Czy udana? Gra jest dostępna do pobrania za darmo! Zamknij