Najlepsze gry na Androida

Jesteś posiadaczem telefonu z systemem Android? Chcesz szybko znaleźć, najlepsze gry na Androida, bez wikłania się w czasochłonne poszukiwania? Chcieliśmy zaprezentować, zbiór najlepszych produkcji, dostępnych na ten najpopularniejszy po iOS, mobilny system operacyjny.

 

World of Goo
World of Goo, czyli jeden z największych hitów dostępnych na komórki, oferuje graczom zabawę i wyzwanie intelektualne, za sprawą oryginalnej rozgrywki. Jako gracz musimy wykazać się sprytem i cierpliwością, czego od nas najczęściej wymagają wszystkie produkcje logiczne.

World of Goo to gra w której naszym celem jest budowanie konstrukcji z …dziwnej, lepkiej cieczy. Konstrukcja, musi być tak zbudowana, byśmy mogli bez problemowo, zbliżyć się do rury, wsysającej ciecz do zbiornika, co też kończy dany poziom. Produkcja ma znakomitą fizykę, przez co konstrukcje są podatne na wiatr, grawitację, co przyjemnie komplikuje rozgrywkę; na początku jest łatwo, ale dość szybko zakończenie poziomu, staje się bardziej problematyczne. Warto zauważyć, że World of Goo ma bardzo dobrą grafikę oraz wesoły i lekki klimat.

Warto polecić grę World of Goo każdemu, kto chce spróbować swoich sił, w oryginalnych grach logicznych na telefon, oraz zakosztować przyjemnej zabawy. Trudno wskazać wady, natomiast o wiele łatwiej cały szereg zalet; od grafiki, dźwięku, humoru, po pomysłowe poziomy.

Pobierz na Androida

 

Shadowgun
Shadowgun jest grą mobilną, rozgrywaną z perspektywy trzeciej osoby, wyróżniającą się przede wszystkim wysokiej jakości oprawą audio-wizualną i świetną grywalnością.

Głównym bohaterem jest John Slade, będący łowcą nagród. John podjął się zadania, zabicia „Dr Złego” oraz jego „dzieł”, dlatego czeka nas mnóstwo strzelania i kolorowej jatki. Rozgrywka, w Shadowgun jest liniowa, jednak deweloperzy, dali swobodę wyboru; mamy możliwość wyboru między kolejnością niektórych z naszych działań, podejmowanymi przez nas podczas zabawy. Produkcja posiada wygodny, intuicyjny system sterowania, nieprzeszkadzający nam, kiedy rozprawiamy się z przeciwnikami. Poza tym charakteryzuje się świetną grafikę, która wybija ją ponad przeciętność; engine zasługuje na pochwały.

Shadowgun to bardzo dobra produkcja, cechująca się znakomitym wykonaniem, ale nie jest pozbawiona wad; „skakanie, gdy w grze, gdy dzieje się na raz dość dużo, oraz inteligencję przeciwników. Jednak, nie przeszkadza to w dobrej zabawie. Co ciekawe, gra budzi skojarzenia z Gears of War.

Pobierz na Androida

 

Cut the Rope
Cut the Rope to gra na androida, będąca połączeniem gry logicznej i zręcznościowej. Polega na przecinaniu linek podtrzymujących cukierka, będącym pożywieniem, małego stworka. Bajkowa i kolorowa grafika, przyjemne sterowanie i mnóstw dobrej zabawy.

Cut the Rope, to cukierkowa (dosłownie) gra mobilna, której głównym bohaterem jest mały stworek, a naszym zadaniem jest karmienie przyjaznego stworka, cukierkami. Robimy to przecinając linki, podwieszające wspomniane cukierki, które muszą wylądować w jego buzi. Czeka on w dolnej części, planszy gry, cały czas licząc, że uda się nam dostarczyć cukierka, prosto do jego paszczy. Zabawa jest przednia, szczególnie, że kombinacje linek, są coraz bardziej skomplikowane, na planszy pojawiają się wrogowie jak kudłate pająki oraz różnego rodzaju przeszkadzajki. Oczywiście są też elementy, które nam pomagają by poziom zakończył się całkowitym sukcesem – kluczem jest ich efektywne wykorzystanie, co wymaga często dobrej koordynacji ruchowej i szybkości.

Zabawa jest przednia, szczególnie, że Cut the Rope jest kolorowa, posiada rewelacyjną grafikę 2 D i świetnie wykorzystuje technologie ekranu dotykowego. Przy dużej ilości dostępnych poziomów, wciągającej rozgrywce i wspomnianych wcześniej zaletach, jest to jedna z najlepszych gier na androida.

Pobierz na Androida

 

Where is my Water
Where is my Water, to produkcja stworzona przez firmę Disney, w której pomagamy dostarczyć wodę do kąpieli dla przyjaznego krokodylka Swampiego. Jego wyjątkowe zamiłowanie do czystości, jest szczególnie problematyczne, że mieszka on w kanałach. Krokodyl uchodzi za dziwaka wśród innych mieszkańców kanałów, szczególnie, że do kąpieli musimy mu jeszcze dostarczyć, gumowe kaczuszki…

where_my_water_2

Where is my Water to gra logiczna, polegająca na likwidacji różnego rodzaju przeszkód stojących na drodze wodzie, którą chce się umyć krokodylek. Może to być ziemia, mogą to być uszkodzone rury, może to być kwas lub szlam, który pokonujemy, przecieramy wodząc palcem po ekranie naszego telefonu. Miejscami trzeba naprawdę nieźle nakombinować się by zwieńczyć misje sukcesem, ale gra nie należy do najtrudniejszych z drugiej strony. Where is my Water to bardzo wciągająca gra, która cechuje się bardzo wysokiej jakości wykonaniem, dużą ilością poziomów. Najlepsze gry na telefon, takie jak Where is my Water, powinny się znaleźć w każdym telefonie osoby, która lubi ciekawe i wciągające gry logiczne.

Pobierz na Androida

 

Angry Birds Space
Angry Birds Space to kolejna odsłona przygód, popularnych ptaków – tym razem w kosmosie. Rozgrywka została przeniesiona w przestrzeń kosmiczną, gdzie przyjdzie nam wystrzeliwać ptaki, w przestrzeni, w której obowiązuje zupełnie inna grawitacja niż na ziemi.

W ten sposób, lot naszych ptaków jest bardzo różnie modyfikowany przez grawitację, która może mieć kilka ośrodków – wpływa to w sposób fundamentalny na rozgrywkę i w tym tkwi siła Angry Birds Space! Naszym wrogiem, znowu są świnie, które tym razem podpadły nowemu rodzajowi ptaków, jaki możemy wystrzeliwać w grze; musimy uratować jego jajka przed pożarciem, mszcząc się na świniach. Grafika jest równie kolorowa i przyjemna jak wcześnie, choć kosmos wymusza inną paletę barw.

Angry Birds Space to jedna z najbardziej oczekiwanych premier roku 2012 i trzeba przyznać, że nie możemy czuć się rozczarowani. Kolorowa, wciągająca, ze zmodyfikowaną rozgrywką oraz większymi możliwościami – oferuje mnóstwo dobrej zabawy na 60, dostępnych w grze, poziomach. Aplikacja jest dostępna, także na inne platformy mobilne, dlatego warto zobaczyć jak radzą sobie Wściekłe Ptaki, w kosmosie.

Pobierz na Androida

 

Grand Theft Auto 3
Grand Theft Auto 3 nie trzeba przedstawiać. Gra została wydana na nasze komórki, z okazji 10 rocznicy jej wydania na komputer. Otwarty świat, znakomita grafika, wartka akcja i bardzo udany skok w trzeci wymiar.

Fabuła kręci się wokół gangstera, od skromnych początków po poważne przestępstwa (wirtualne oczywiście). Wykonujemy różnego rodzaju misje, w których kradniemy samochody, ścigamy haracze, oraz uciekamy przed policją; wszystko to, co znane było z wersji komputerowej. Zastanawiacie się jak płynna jest grafika, oraz co ze sterowaniem? I jedno i drugie stoi na wysokim poziomie; aplikacja działa płynnie, a sterowanie, – co, do którego można mieć największe wątpliwości w wypadku adaptacji na komórkę – da się przeżyć.

Ta gra to jeden z klasyków, tym razem wkraczająca na telefony i tablety; jest to bardzo udana adaptacja, budząca nostalgiczne uczucia, jeśli ktoś grał w nią przed 10 laty. Grafika, klimat, akcja, znakomite sterowanie, pościgi, broń. Pozostaje czekać na Vice City na smartfony.

Pobierz na Androida

 

N.O.V.A. 3
N.O.V.A. 3 to trzecia odsłona, popularnej serii strzelanek. Ponownie wcielamy się, w Kala Wardena, któremu tym razem przyjdzie walczyć w San Francisco. Aplikacja oferuje ogromną ilością akcji, doskonałą grafikę i bardzo dopracowaną rozgrywką.

Przygoda się zaczyna, gdy wezwany na Ziemię Kal, rozbija się w samym środku San Francisco. Po zabiciu kilku obcych, spotyka żołnierzy, wyjaśniających mu, że dostał się sam w środek toczącej się wojny. Kal posiada również specjalne moce, pomocne podczas zabawy, jak choćby zdolność gwałtownego odepchnięcia wroga. Naszym bohaterem poruszamy używając drążka analogowego po lewej stronie ekranu i przycisków akcji po prawej. Poza kampanią zawierającą 10 ogromnych etapów, możemy bawić się w trybie dla wielu graczy. Oferuje on zabawę na o wiele wyższym poziomie niż kampania, z uwagi na umiejętności graczy.

N.O.V.A. 3 to wysokiej jakości gra mobilna, warta polecenia każdemu fanowi mobilnych strzelanek. Kampania wystarcza na od 5 do 10 godzin, przy czym jest ciekawa i świetnie zrealizowana. Fabuła, grafika i fantastyczny multiplayer, to zdecydowane zalety, choć ma także wady – wielkość klienta oraz drobne błędy. Mimo tego, jest to jedna z najlepszych strzelanek, dostępnych na androida.

Pobierz na Androida

 

Mini Motor Racing
Mini Motor Racing to jedna z najciekawszych gier wyścigowych na telefony z Androidem, będąc rozrywkową i wciągającą produkcją. Przyjemna dla oka grafika, mnóstwo tras i samochodów, łatwe sterowanie i ogólny, wysoki poziom aplikacji, kumuluje się znakomitą produkcję.

Mini Motor Racing może budzić skojarzenia z Reckless Racing, za sprawą bardzo arkadowego podejścia do wyścigów – gra ma przede wszystkim bawić i relaksować. Aplikacja oferuje ciekawe i przyjemne trasy, nastawione – tak jak i sama gra – na czystą rozrywkę, a nie symulacje. Mamy dostępne 3 tryby rozgrywki; tryb kariery, w którym startujemy w coraz trudniejszych wyścigach i odblokowywać nowe samochody; możemy brać udział w szybkich wyścigach; tryb multiplayer z kolei to wyścigi z innymi graczami.

Mini Motor Racing jest kolorowa, wciągająca i bardzo rozrywkowa, nie jest, co prawda odkrywcza, większość rozwiązań jest wtórnych, ale poziom jej wykonania stawia ją w czołówce gier wyścigowych na system Android.

Pobierz na Androida

3263 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Pro Zombie Soccer

Apokalipsa zombie i gra w piłkę nożną? Jakkolwiek dziwnie by to nie zabrzmiało, przedstawiamy Pro Zombie Soccer - oryginalną grę

Zamknij