Gry na symbiana

Najlepsze gry na symbiana – wszystkie te, w które warto zagrać. Przedstawiamy naszą listę najciekawszych produkcji na telefony z tym systemem operacyjnym.

 

Marbians HD
Gry logiczne są wciąż jednym z najciekawszych gatunków gier dostępnych na telefon. Przykładem gry na symbiana jest Marbians HD, będąca mieszanką gry logicznej i zręcznościowej.

Gra zaczyna się śmiesznym filmikiem z 1950 roku, gdzie latające talerze kosmitów, lądują w Roswell w nowym Mekscyku w 1947 roku. W grze, wystrzeliwujemy małego kosmitę w odpowiednik kierunku tak, by zbierał po drodze sfery z cieszą. Robimy to dotykając go palcem, ukierunkowując oraz ustalając siłę wystrzału – analogicznie jak w Angry Birds. Gra posiada bardzo przyjemną i kolorową grafikę oraz sporą liczbę poziomów.

Marbians HD oferuje dobrą zabawę, choć jest to gra bardzo podobna, do wspomnianej Angry Birds. Idea jest bardzo zbliżona, ale trzeba przyznać, że gra charakteryzuje się wysoką jakością. Poziomy są zróżnicowane i robią się coraz bardziej skomplikowane, z poziomu na poziom.

 

Real Soccer 2012
Real Soccer 2012 to symulacja piłki nożnej, prosto na nasze telefony z symbianem. Gra ma prostą grafikę, ale oferuje dużo dobrej zabawy, nawiązując przy tym do popularnych gier automatowych. Prosta, grywalna i bardzo miodna.

Podczas gry mamy dostęp do ok 240 drużyn z całego globu, wraz z rzeczywistymi piłkarzami w aż 9 ligach od hiszpańskiej Primera Division po angielską Premier League, ponieważ ta gra na telefon posiada oficjalną licencję FiFPro! Dostępnych jest także cała masa rozgrywek włączając w to puchary, rozgrywki ligowe, puchary danego kraju czy specjalny tryb „gry historycznej”, podczas której możemy zagrać jedną z legendarnych drużyn z przeszłości. Gra jest bardzo wciągająca, a sterowanie oferowane przez grę jest intuicyjne i proste zarazem. Real Soccer 2012 reklamuje napastnik Barcelony FC David Villa.

Real Soccer 2012 oferuje znaczą ilością drużyn, oldschool’ową grafikę i przede wszystkim mająca wyjątkowy urok. Jednym z największych plusów jest na pewno fakt, że każda z drużyn i zawodnik istnieją w rzeczywistości.

 

Peak Gold
To gra z robotami w roli głównej. Pamiętacie jeszcze automaty w wesołych miasteczkach, w których ustawialiśmy metalową łapkę, łapiącą nam upragnioną nagrodę, spośród wielu innych? Idea gry jest taka sama.

Jesteśmy w kopalni złota i obsługujemy w niej robota, wyłapującego gródki złota. Naszym zadaniem jest, używając do tego dwóch chwytnych wysięgników, wyłapywanie gródek złota, transportowanych taśmociągiem. Oprócz złota, są taśmociąg, transportuje także nic nie warte kamienie, które musimy sprytnie omijać. Gra robi się szczególnie ciekawa, gdy musimy wcelowywać w 2 równoległe taśmociągi (jeden pod drugim), co wymaga zręczności i refleksu. Peak Gold ma kolorową i miłą dla oka grafikę, choć cała akcja, dzieje się, głęboko w odmętach kopalni…

Gra wciąga i oferuje znakomitą zabawę. Mechanika Peak Gold, nie jest, co prawda bardzo skomplikowana, ale nie przeszkadza to ani trochę w rozrywce.

 

Cut the Rope
Cut the Rope to jedna z najciekawszych gier mobilnych, dostępna także na symbiana, będąca grą dla wszystkich, w każdym wieku. Ideą tej kolorowej gry jest karmienie cukierkami stworka, a robimy to poprzez wykonywanie różnych czynności związanych z przecinaniem linek.

Podczas poziomów, naszym zadaniem jest uwolnienie cukierka, spętanego przez sznurki; na początku jest on jeden, albo kilka i musimy przeciąć je we właściwej kolejności, by stworek mógł cieszyć się ze smakołyka, jaki dostał. Wraz z przechodzeniem kolejnych poziomów, sprawy się nieco komplikują; musimy wykazać się i pomysłem i zręcznością, ponieważ w trakcie poziomów, pojawiają się złośliwe pająki. One także, mające chętkę na coś słodkiego. Na dodatek, przeszkadzają nam, także elementy mapy, choć one mogą nam również pomagać.

Cut the Rope warto mieć i warto zagrać. Kolorowa grafika, znakomity gameplay i potężna dawka cukierkowatej zabawy. Gra oferuje ok 500 poziomów, dlatego jak już w nią wsiąkniemy, trudno będzie się od niej oderwać.

 

Angry Birds Seasons
Angry Birds kolajrzy z pewnością każdy, kto choć raz miał okazję zagrać na telefonie nowej generacji. O ile Angry Birds oferuje zabawę dla wszystkich, tak Angry Birds Seasons oferuje dla tych, którzy mają już doświadczenie z poprzednią częścią. Poziom trudności jest nieco wyższy, a sama gra oferuje 75 zróżnicowanych poziomów.

Idea gry polega na wystrzeliwaniu ptaków z procy, niszcząc różne konstrukcje, będące opanowane przez pokrętne świnie. Mając arsenał ptaków, dysponującymi różnymi właściwościami, rozbijamy mur za murem, cegłę za cegłą czy deskę za deską, by w ten sposób pozbyć się świń i ukończyć poziom. Im mniej użyjemy naszej ptasiej „amunicji”, tym więcej gwiazdek otrzymujemy, po zaliczeniu poziomu. Maksymalnie możemy dostać 3 gwiazdki, a kończymy poziom sukcesem, po załatwieniu ostatniego, wieprzowego wroga.

Angry Birds to z pewnością jakość sama w sobie i choć pewnie część z graczy, może być nieco znudzona, przygodami Wkurzonych Ptaków, tak większość pewnie uwielbia tą serię gier. Kolorowa grafika, wiele poziomów oraz mnóstwo znakomitej zabawy.


Spider-Man: Total Mayhem HD

Spider-Man: Total Mayhem to jedna z najlepszych gier typu beat’em-up, na platformy mobilne. Rozgrywa się w komiksowym świecie człowieka pająka, który kolejny raz musi ratować Nowy York przed legendarnymi arcyłotrami. Komiksowa grafika, dynamizm i zwinny Spider-man – czego chcieć więcej?

Gra charakteryzuje się rewelacyjną grafiką, świetnie wyglądającym światem i doskonałym sterowaniem. Spider-man potrafią wszystko – strzelać pajęczyną, wiązać swoich wrogów, atakować jednocześnie kilku przeciwników czy rzucać samymi przeciwnikami. Do tego potrafi, atakować za pomocą bardzo wielu kombinacji zabójczych ciosów – może zadawać je np. w serii 40 dynamicznych uderzeń wszelkiego rodzaju (warto poeksperymentować). W grze, dostępni są potężni bossowie, znani z komiksów i filmów, np. Dr Octopus, Electro, Sandman czy Lizardman.

Doskonałe wykonanie, wielkość i złożoność poziomów, komiksowy styl i wciągający gameplay. Najlepsze gry na symbiana, takie jak Spider-Man: Total Mayhem, powinien zagrać każdy posiadacz tego telefonu.

 

Block Breaker 3 Unlimited
Block Breaker 3 Unlimited to znakomita gra logiczna, nawiązująca do legendarnego Arkanoid’a. Masa poziomów, ciekawe dodatki i ciesząca oko grafika.

Idea gry jest prosta, sięga jeszcze czasów komputerów takich jak Atari czy Commodore. Ta wkręcająca gra na symbiana, polega na odbijaniu kulki, za pomocą mobilnej platformy, kontrolowanej przez gracza, w dolnej części ekranu. Operujemy platformą na boki, a naszym celem jest by kulka, odbijając się, uderzała w bloki powyżej. W ten sposób bloki są niszczone, a gracz otrzymuje punkty i kompletuje poziom. Posiada masę dodatków, poziomy są bardzo zróżnicowane, konstrukcje z klocków, czy dodatkami takimi jak sklep w grze czy galerią gift’ów.

Block Breaker 3 Unlimited, co stary dobry Arkanoid, w całkowicie nowym wydaniu, rozbudowany o kilka ciekawych opcji. Wysokiej jakości grafika, jest już praktycznie znakiem firmowym produkcji Gameloftu, nie inaczej jest w wypadku Block Breaker’a.

1621 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Najlepsze gry na tablet

Poszukujecie najlepszych gier na swój tablet, a kolejne poszukiwania Was jedynie rozczarowują? Zobaczcie skromną listę najlepszych, moim zdaniem produkcji na

Zamknij