Age of Zombies

Age of Zombies jest szybką strzelanką z widokiem izometrycznym, stworzoną przez zespół stojący za Fruit Ninja. Jako Barry Steakfries odbywamy podróż w czasie i naszym głównym zadaniem jest zatrzymanie szalonego naukowca, który chce opanować świat poprzez zalanie kart historii falą zombie. Dynamiczna, kolorowa, z hordami zombie i przymrużeniem oka.

age_of_zombies_1

Powrót żywych trupów
Przez ostatnie kilka lat można zauważyć renesans gier, w których główną rolę odgrywają zombie. Ciężko powiedzieć, czym ten fenomen został spowodowany – czy to wpływ popularnej serii Left 4 Dead, gdzie czwórka śmiałków stawia czoła apokalipsie zombie? Czy może film Zack’a Snydera, Świt Żywych Trupów z roku 2004? Jednak choć w reakcji na informację o kolejnej produkcji z zombie w tle, w naszych głowach znów pojawia się myśl „znowu zombie”, to i tak z chęcią sięgamy po tego rodzaju tytuły. Bardzo trudno dociec źródła fenomenu i jakakolwiek prawda by nie była, dzisiaj znaleźć możemy multum gier o tej tematyce – na konsole, na PeCety i również gry na telefon.

Na początku, Barry zostaje rzucony w czasy prehistoryczne i dostaje on w ramach pierwszego zadania zamienienie grupki zombie na miazgę. Potem ma przychodzi pora na zrobienie porządku z zombie-jaskiniowcami i z bossem lokacji, zombie-dinozaurem. Przemierzając dalej przeszłość, trafimy do takich miejsc jak starożytny Egipt, Feudalna Japonia czy gangsterskie lata 30’ XX wieku. Rodzajów zombie mamy mnóstwo i ich wygląd i skala trudności rośnie z poziomu na poziom. Podobnie jest w kontekście bossów, na przykład w Feudalnej Japonii czeka na nas zlikwidowanie wielkiego, nieumarłego samuraja.

age_of_zombies_3

Choć pozornie, podobnie jak inne gry na telefon, Age of Zombies stwarza wrażenie bezmyślnej, wymaga jednak troszkę strategicznego podejścia. Podczas gry zombie za wszelką cenę chcą nas otoczyć i odciąć dostęp do znajdujących się na mapie bonusów i dodatkowego uzbrojenia. A jest ono bogate – dostępne są pistolety maszynowe, strzelby, miotacze płomieni, czy też w ramach pułapek, wieżyczki i miny. Startujemy jednak ze zwykłym pistoletem i arsenał musimy wywalczyć sobie sami.

 

A tych zombie coraz więcej i więcej…
Age of Zombies wizualnie prezentuje się bardzo ładnie i aplikacja ta posiada lekką i kolorową oprawę graficzną, przypominającą starsze gry, znane jeszcze z 8 bitowych konsol czy salonów gier. Barry i chodzące po ekranie zombie są malutkie i mają bardzo karykaturalny wygląd. Zabawna jest również postać samego głównego bohatera, krótko ostrzyżonego, nieogolonego awanturnika znającego się jedynie dobrze na tym, gdzie dobrze posłać kulkę.

age_of_zombies_2

Nawet czasem rzuca krótkie żarty w stylu Arnolda Schwarzenegger’a. W kontekście sterowania pochwalić można twórców za przemieszczanie się wirtualnego drążka analogowego wraz ruchem kciuków, dzięki czemu będąc ściganym przez zombie, nie jesteśmy narażeni na nagłą utratę kontroli nad postacią. Wszystko w efekcie tworzy lekką i łatwą do przetrawienia atmosferę dla każdego miłośnika strzelania do nieumarłych.

Szkoda, że jest taka krótka, a poziomy są do siebie bardzo podobne. Gdyby nie zmiana stylu pomiędzy poszczególnymi etapami, można by odnieść wrażenie, że gra się cały czas w ten sam poziom…


(Age of Zombies zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone


Age of Zombies w Google Play

Age of Zombies w iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Dynamiczna, wciągająca rozgrywka
Zabawna atmosfera
Bardzo dobrze rozwiązana kwestia sterowania

Minusy
Krótka
Powtarzalne poziomy

 

Podsumowanie
Age of Zombies przez pewien czas, była jedną z najgorętszych gier dostępnych na Androida i jest interesującą pozycją dla każdego fana dynamicznych strzelanek. Prostota, graficzny styl retro, nawiązujący do starych gier jeszcze z salonów automatowych oraz produkcji 8 bitowych, budzi pozytywne uczucia i sympatie. Gra jest szybka, prosta i przyjemna, choć szkoda że stosunkowo krótka. Aplikacja nie posiada wyrafinowanej fabuły, ale nie o to w tym wszystkim chodzi. Chodzi po prostu o strzelanie, do hord kolorowych zombie! Jestem na tak!

Age of Zombies jest dostępne na Androida oraz iOS.

1857 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Grepolis recenzja

Grepolis to bardzo popularna strategia znana z przeglądarek, dostępna od jakiegoś czasu także na telefon, poprzez aplikacje na Androida oraz

Zamknij