Amazing Breaker

Amazing Breaker jest grą logiczną na iPhone i Androida, w której wystrzeliwujemy małe bombki i wysadzamy przeróżne obiekty. Dzięki ładnej oprawie graficznej, wyważonemu poziom trudności i świetnie zaprojektowanej rozgrywce, ta gra na telefon przez pewien czas była jedną z najchętniej pobieranych gier na iOS.

Wspaniały…lodołamacz?
Naszym celem jest zniszczenie lodowych obiektów za pomocą ładunków wybuchowych. Na dole ekranu mamy coś w rodzaju procy i naciągając ją w dół i puszczając, wystrzeliwujemy posiadane bomby. Jeśli w pobliżu znajdują się, pozostawione przez nas lub będące od początku poziomu, małe kryształki, generujemy z ich pomocą dodatkowe zniszczenia. Aby zaliczyć planszę, musimy dokonać destrukcji na poziomie co najmniej 90%. Jest to dość proste zadanie, gdyż mamy na wyposażeniu dużą ilość bomb. Jednak aby zdobyć 100%, nierzadko będziemy musieli włożyć w to spory wysiłek.

Już podczas pierwszych poziomów, często do zdobycia 3 gwiazdek, będzie dzieliło nas zaledwie kilka drobinek lodu. Jeśli wykorzystamy wszystkie bomby i nie przekroczymy wymaganego progu 90%, etap musimy zrestartować. Dodatkowo poziom trudności w miarę gry znacznie wzrasta, czyniąc grę zdecydowanie mniej casualową niż inne tego rodzaju tytuły na rynku. Ale tylko pod warunkiem, że zależy nam bezwzględnie na zdobyciu wszystkich gwiazdek. Dodatkowe punkty możemy dostać, jeśli nie wykorzystamy wszystkich bomb i zrobimy to w jak najkrótszym czasie. W grze nie ma grawitacji, dzięki czemu możemy dowolnie bawić się rykoszetem ładunku wybuchowego, co daje możliwość kombinowania ile wlezie.

Boom
Na początku poziomu dostajemy bomby, z czego dzielą się one na cztery typy: bombę z kolcami (przyczepiają się do obiektu i wybuchają), bombę, która dzieli się na fragmenty po naciśnięciu w ekran palcem (podobnie jak niebieski ptak w Angry Birds), bombę „ducha” oraz tzw. „bomby helikopterowe”. Dwie ostatnie w szczególności są dość ciekawe, ponieważ duchową bombą możemy kierować podczas lotu, przeciągając w odpowiednich kierunkach szybko palcem. Bomba helikopterowa również przenika przez lód, a po naciśnięciu w nią zostawia jeden z trzech posiadanych kryształów, pozwalając nam na jeszcze większe zniszczenia. Przejść poziom możemy jedynie, wykorzystując omawiane przed chwilą bomby. W miarę przechodzenia gry, nie tylko uczymy się jak je wykorzystywać, ale kiedy atakować którymi – mamy możliwość wystrzelenia innej bomby, będącej w kolejce, naciskając przycisk rotacji w lewym dolnym rogu.

Gra oferuje 100 poziomów i pod względem audio-wizualnym, Amazing Breaker prezentuje poziom wyróżniający się spośród innych tytułów. Kolorystyka jest wyważona i animacje wybuchów są świetnie wykonane. Na podobnym poziomie stoją również dźwięki, a naszą rozgrywkę umila dodatkowo przyjemny, kobiecy głos, ciągle nas komplementując gdy dokonamy bardziej imponującym zniszczeń. Jedynymi bolączkami w grze są jednak design menu i muzyka. Menu sprawia wrażenie wykonanego na tzw. pół gwizdka, a muzyka jest średnia i generalnie bez wyrazu. Pasuje do gry, ale inne tytuły na komórki jak Cut the Rope czy Oscura są przykładem, że można to zrobić lepiej. Jak inne logiczne gry na telefon, oferuje nam przede wszystkim rozrywkę intelektualną, ale jest także sporym powiewem świeżości do tego gatunku gier. Choć potrafi być czasami frustrująca.


(Amazing Breaker zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Amazing Breaker na Google Play
Amazing Breaker na iTunes
ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Oryginalność
Jakość wykonania samej rozgrywki
Wyzywający poziom trudności

Minusy
Słaby design menu
Oprawa muzyczna

 

Podsumowanie
Amazing Breaker to aktualnie jedna z lepszych i popularniejszych gier dostępnych na iPhone. Cechuje się oryginalnością, wygodnym interfejsem oraz poziomem trudności, który zależy właściwie w większości od nas, na ile chcemy przejść daną planszę. Nie jest grą łatwą, bywa skomplikowana i wymaga sporego główkowania na wyższych poziomach.

Miarą sukcesu Amazing Breaker są również statystyki pobrań, w których była na pierwszym miejscu w kategorii aplikacji płatnych, jak i darmowych. W wersji darmowej możemy pograć w 16 poziomów, dzięki czemu od razu możemy w praktyce przekonać się, co gra ma do zaoferowania.

Amazing Breaker jest dostępne na Androida oraz iOS

1194 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Aion Online recenzja

W ramach małej odmiany od gier na telefony - Aion Online, darmowa gra MMORPG niedawno wydana w języku polskim przez

Zamknij