Arcane Legends recenzja

Arcane Legends to jedno z nielicznych gier MMORPG dostępnych na urządzenia mobilne, wydana przez Spacetime Studios, znające się na rzeczy. Zapraszam na jedną z najbardziej utytułowanych gier 2012 roku!

MMORPG na smartfona
Bardzo rzadko możemy pograć w grę na telefon gatunku MMORPG na ekranach naszych urządzeń mobilnych. Spacetime Studios wyszło nam na przeciw, a że ma już doświadczenie w adaptowaniu tego gatunku na smartfony, aplikacja z miejsca została okrzyknięta jednym z objawień 2012 roku. Od tamtej pory jest regularnie aktualizowana i wzbogacana o coraz to nowe dodatki. Tyle tytułem wstępu. Zaczynamy od wyboru jednej z 3 klasy – dostępny jest Wojownik, Łotrzyca i Czarodziej. Płci nie możemy wybierać, ale to akurat mało istotny szczegół. Jeszcze tylko imię i możemy…wybrać swojego zwierzaka, który będzie nam towarzyszył i wspierał w walce. Osobiście wybrałem żółwia, bo większa część z nich dostępna jest za prawdziwe pieniądze. Interesująca wydaje się możliwość kupienia sobie rekina, takiego ziemnego – gra od początku wydaje się nie do końca na serio i taka też jest i to na każdym kroku. Ruszamy w przygodę, w bardzo kolorowym i nie do końca na serio wydaniu – czekają na nas masy wrogów, bossowie, misje, magiczne eliksiry i artefakty. Co ciekawe, w aplikacji ani na chwilę nie odczujemy osamotnienia, bo co rusz będziemy spotykać mijających nas lub walczących obok, innych graczy.

Właśnie wspólne przemierzanie świata gry z innymi, uważam za jedną z największych zalet tej aplikacji. Podróżowanie solo nie daje nam takiej satysfakcji o czym radzę pamiętać. Możemy zapisać się do gildii, nawet polskiej, w której znajdziemy mnóstwo towarzyszy do przygód i wspólnego kompletowania misji. Walka jest praktycznie w klimatach znanych z hack’n’slashów – Dungeon Hunter 4 – mamy kilka przycisków opowiadających za dany atak. Warto przytrzymać kilka sekund dany atak, by zaatakować mocniej, w tępe czerepy przeciwników.

MMORPG na wesoło
W odróżnieniu od poważnego podejścia pokazanego przez Gameloft w Order and Chaos Online, Arcane Legends cechuje się lekkim i humorystycznym designem postaci i świata.

Grafika jest ładna i kolorowa, a animacja satysfakcjonująco płynna, nawet kiedy dzieje się naprawdę dużo na ekranie dotykowym. Jedną z najistotniejszych zalet aplikacji jest doskonała optymalizacja zarówno pod urządzenie wyposażone z system iOS, jak i Android. Zdaje sobie oczywiście sprawę, że i tak może powodować pewne problemy w zależności od telefonu, ale nie zmienia to mojej opinii o naprawdę solidnym podejściu deweloperów do swojego dziecka. Gra jest stale rozwijana, wiele się w niej zmienia na korzyść, a Ja zaznaczam kolejny plusik na liście zalet.

Mikropłatności są wrażliwą częścią wielu gier, ale nie macie się co martwic – Arcane Legends po pierwsze nie wymaga abonamentu jak wspomniana produkcja od Gameloftu i nie naciska nas za bardzo, byśmy wydawali ciężko zarobione pieniądze na przedmioty w grze. Jasne, płacenie pomaga we wszystkim, a przede wszystkim w zdobyciu ultra potężnych przedmiotów – możemy je jednak wymijać. Świetnym pomysłem jest sklep, w którym możemy kupować przedmioty bezpośrednio od innych graczy, za złoto które zbieramy podczas przygód.Plusy

Bajeczna grafika
Świetny interfejs
Rozsądnie rozwijana
Sterowanie
Mikropłatności

Minusy
???

Podsumowanie
Aracane Legends to bez wątpienia jedna z najbardziej imponujących gier MMO jakie widziałem od dłuższego czasu. Przystępna, bardzo dopracowana, z wyjątkową żywą i kolorową grafiką, gwarantuje nie jedną godzinę przygód. Praktycznie, trudno mi wskazać jakąkolwiek wadę czy coś co mi osobiście nie podeszło. Możecie ją pobrać bezpłatnie, ale pamiętajcie, że aby normalnie pograć, będziecie musieli korzystać z Wi-Fi. Warto zagrać!

1316 wyświetleń

Przeczytaj inne:
N.O.V.A. 3 – Near Orbit Vanguard Alliance

Gameloft ponownie nie zawiódł oczekiwań graczy i stworzył kolejną część N.O.V.A., z serii pierwszoosobowych strzelanek na platformy mobilne. Kal Warden

Zamknij