Asphalt 6: Adrenaline

Znudzeni jesienią? W takim razie czas na szybką i pełną szybkich samochodów produkcję Asphalt 6: Adrenaline, dynamiczną grę wyścigową na Androida i iOS. Zasady ruchy drogowego? Nie tutaj. Kilkaset kilometrów na godzinę? Jak najbardziej! Demoluj, nie spuszczaj nogi z gazu i nie daj się prześcignąć!

Byle do mety
Asphalt 6: Adrenaline jest już szóstą częścią, popularnej serii wyścigowych gier na telefon. Podobnie jak poprzednie części, pod wieloma względami przypomina znaną z konsol, serię Burnout. Wyróżniała się ona bardzo szybkimi, pełnymi wypadków wyścigami. Szósta część Asphalt nie różni się jakoś wiele od części piątej, jednakże ale oprawa graficzna jak i dodatkowe elementy, które w poprzedniej odsłonie się nie znalazły, sprawiają że Asphalt 6 jest jednym z najatrakcyjniejszych tytułów na telefony.

Gra oferuje osiem rodzajów wyścigów. Wybierając tryb kariery, będziemy mieli okazję zagrać w każdy z nich. Uczy nas kontroli naszego pojazdu i wprowadza do zasad gry. Przechodząc kolejne wyścigi, zdobywamy pieniądze i gwiazdki, dzięki którym zdobędziemy nowe ulepszenia, samochody i mapy. Dostępnych mamy 12 rodzajów lokacji i 42 samochody. W głównym menu mamy dostęp do garażu, w którym możemy podziwiać zdobyte przez nas wehikuły. Sam tryb kariery gry na telefon oferuje łącznie 55 wyścigów.

Sterowanie jest bardzo wygodne i można zauważyć, że osoby odpowiedzialne za Asphalt 6 dobrze wykorzystali doświadczenie, zdobyte przy tworzeniu poprzednich odsłon. Nasz samochód jedzie cały czas automatycznie do przodu. Aby przyspieszyć należy tapnąć delikatnie palcem prawą stronę ekranu, a żeby zahamować – lewą. Skręcanie jest płynne i bardzo łatwe do opanowania, w szczególności, jeśli ktoś już grał w takie gry na telefon.

Jak już nauczymy się dobrze jeździć, możemy wypróbować system driftingu, który potrafi przynieść sporo zabawy. Asphalt 6 nawet oferuje tryb Drift, w którym mamy za zadanie przejechać przez miasto, jak najdłużej dryfując po drodze. Nie jest to prosty tryb i wymaga on nieco wprawy, jednak ilość zabawy, jaka się z nim wiąże sprawiają, że warto dla niego trochę potrenować jazdę.

Warto mieć znajomych
Po opanowaniu gry i poznaniu tras, możemy wypróbować swych sił w trybie dla wielu graczy poprzez LAN lub sieć Internet. Łączymy się w nim poprzez Bluetooth lub WiFi i zintegrowany z grą serwis Gameloft Live. Sama gra przez Internet nie jest godna polecenia, przez liczne problemy z połączeniem i trudności ze znalezieniem wolnych graczy do gry. Z kolei zabawa przez LAN sprawdza się znakomicie.

Oprawa wizualna gry na telefon Asphalt 6 stoi na bardzo wysokim poziomie i jest jednym z jej największych plusów. Poziom detali samochodów robi ogromne wrażenie, a dzięki sporemu zróżnicowaniu map, gra szybko się nie nudzi. Odwiedzimy miasta Nowy York, Tokio, Shanghai a nawet pełne palm Bahamy.

Grając w Asphalt 6 należy zmienić się w istnego pirata drogowego – do mety należy dojechać jak najniebezpieczniej, pozostając jednocześnie w jednym kawałku. W zadaniu tym pomocne będą power-up’y, dające nam przewagę nad przeciwnikami. Im więcej przepisów złamiemy i samochodów się zniszczy, tym na wyższym poziomie licznik adrenaliny się znajduje. Jest ona niezbędna do zwycięstwa i dzięki niej zyskujemy ogromny bonus do prędkości.


(Asphalt 6: Adrenaline zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Asphalt 6: Adrenaline na Google Play
Asphalt 6: Adrenaline na iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Świetna grafika
Łatwe i intuicyjne sterowanie
Mnóstwo akcji!

Minusy
Czasami skacze

 

Podsumowanie
Ściągając Asphalt 6 należy spodziewać się szybkiej i ekscytującej gry wyścigowej, pełnej eksplozji, kraks i szybkich zwrotów akcji. Spodoba się wszystkim ludziom chcącym pograć w dynamiczną i jednocześnie łatwą do opanowania grę na telefon. Świetna oprawa graficzna ucieszy niejedno oko, a liczne tryby gry na telefon zabawią każdego mającego ochotę na szybki wyścig. Gdy wejdziesz do świata Asphalt 6, szykuj się na bezlitosną, pełnej wybuchów wartką akcję, gdzie przetrwają tylko najszybsi.

Asphalt 6: Adrenaline jest dostępne na Androida i iOS.

1485 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Clumsy Ninja recenzja

Poznajcie Clumsy Ninja, czyli niezdarnego wojownika ninja, który rusza na misje uratowania swojej przyjaciółki Kiry. Gra jest dostępna całkowicie bezpłatnie

Zamknij