Asphalt 8: Airborne recenzja

Najnowsza odsłona serii Asphalt, to więcej, lepiej i szybciej. Oszałamiająca grafika, genialne samochody i niesamowite trasy – Gameloft ruszył do ataku i chce rozdawać karty w wyścigówkach na platformy mobilne! Asphalt 8: Airborne nadlatuje!

asphalt_8_1

Czołowe wyścigowe gry na telefon to zdecydowanie Asphalt 7: Heat, Real Racing 3 oraz Need for Speed: Most Wanted. Właściwie największym wyścigowym hitem tego roku pozostaje Real Racing 3, ale Gameloft na pewno nie odda łatwo pola konkurencji. Szczególnie, że Asphalt 8: Airborne został zrobiony z ambicją rozbicia konkurencji na drobne kawałeczki. Zobaczmy, jak to wygląda w praktyce.

Po włączeniu aplikacji widać różnicę w menu, które jest kafelkowe i bardzo przystępne – możemy od razu wskoczyć w wyścig, bez zbędnego przebijania się przez opcje. Aktualnie do wyboru jest 47 samochodów, wliczając Bugatti Veyron, Ferrari FXX, czy Lamborghini Veneno. Możemy ulepszać każdy z nich, wymieniając silnik, poprawiając technologię nitro czy zachowanie się auta na drodze – to już widzieliśmy i jest standardem. Moje serce zdobył Tesla Model S, ale na pewno każdy znajdzie swojego faworyta. Oczywiście, możemy się spodziewać kolejnych wypasionych samochodów, w miarę wydawania przez Gameloft aktualizacji.

asphalt_8_3

Gra została podzielona na 8 sezonów i 18 eventów w trybie kariery, także na pewno nie będziemy narzekać na brak wrażeń. Poza tym możemy znaleźć nowe tryby gry: Infected i Drift Gate. Dodano także nowy tryb multiplayer dla maksymalnie 8 osób, w którym możemy się szybko zmierzyć z losowo wybranymi przeciwnikami z całego świata. Za każdy wyścig możemy dostać maksymalnie, aż 5 gwiazdek, 3 za zajęte miejsce i pozostałe 2 gwiazdki za specjalne akrobacje lub inne spektakularne działania.

Gameloft przygotował dla nas całkowicie nowo nagrane dźwięki silników, oraz zdecydowanie lepsze efekty graficzne – Airborne pod tym względem to zdecydowana czołówka gier wyścigowych, jeśli nie numer jeden. Oprawa audiowizualna stoi na ekstremalnie wysokim poziomie i wyraźnie widać progres w stosunku do poprzedniej części. Wszystko jest cacy, no może poza jednym – optymalizacją silnika.

asphalt_8_2

Gra potrafi lekko skakać, nawet na iPhonie 4S (widać, muszę się powoli przygotowywać do zakupy iPhone 5), ale zdecydowanie poważniejsze problemy odnotowałem testując Airborne na Androidzie – testy na Samsungu Galaxy SII, obfitowały paskudne i irytujące klatkowanie. Niestety, po kilku wyścigach na Androdzie, stajemy przed bolesną prawdą – Asphalt 8 został fatalnie zoptymalizowany na ten system. Jak bardzo jest to irytujące? Jadąc kilkaset kilometrów na godzinę, trudno zachować skupienie i spokój, a nic nie boli, jak przegrany wyścig i to nie z własnej winy. By swobodnie zagrać i cieszyć się jakością aplikacji, trzeba mieć mocnego i nowoczesnego smartfona i to najlepiej z iOS.

Pomimo, że mamy do czynienia z grą płatną, a nie dostępną za darmo jak Real Racing, czekają na nas mikropłatności. Gameloft będzie wprowadzał różne promocje i zestawmy samochodów, do kupienia za okazyjną cenę. Zakup 10 samochodów za dokładnie 1,79 euro? Nie wiem jak wy, ale mnie osobiście nie kręcą zakupy w wewnętrznych sklepach. W Asphalt 8: Airborne zakupy może skrócą męki farmowania pieniędzy i odblokowania nowych aut, ale do czego wtedy sprowadza się sama gra?


(Asphalt 8: Airborne zwiastun)

Asphalt 8: Airborne w Google Play
Asphalt 8: Airborne w iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Najlepsza część serii!
Fantastyczna grafika
Efekty dźwiękowe
Niesamowite samochody

Minusy
Fatalna optymalizacja silnika (Android)

 

Podsumowanie
Niestety Gameloft nie wyszedł z formy i kolejny raz serwuje grę bardzo słabo zoptymalizowaną pod kątem Androida. Sama gra jest fantastyczna – wygląda nieziemsko dobrze i w moim odczuciu, może zagrozić mocnej pozycji Real Racing 3. Wszystko w rękach Gameloftu. Jeśli macie mocnego smartfona, nie krępujcie się i kupcie Airborne. W innym wypadku możecie mieć mnóstwo problemów podczas zabawy, która może zamienić się w mękę.

3898 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Slice It

Pamiętacie w czasach szkolnych, jak podczas lekcji matematyki, mieliśmy zadanie podzielenia figury na równe części? W tej fascynującej grze logicznej,

Zamknij