Avengers Alliance recenzja

Avengers Alliance to jedna z najpopularniejszych aktualnie gier na Facebooku, w którą mogą także pograć posiadacze telefonów z Androidem i iOS. Superherosi Marvela w akcji!

avengers_alliance_1

Wkraczamy do świata superbohaterów Marvela i choć jestem osobiście większym fanem DC, z dużym zainteresowaniem zgłębiałem się w mechanikę rozgrywki w Avengers Alliance. Wcielamy się w agenta organizacji S.H.I.E.L.D, która broni świat przed spiskami arcyłotrów i sił spoza naszej planety. Podczas przechodzenia długiej listy misji, nie będziemy jednak sami – będą nam towarzyszyć wszyscy, dobrze znani superbohaterowie. Iron Man, Hulk Thor, Human Torch czy Punisher to tylko kilku spośród dziesiątków do odblokowania! Główna część rozgrywki to wykonywanie misji w ramach epizodów, z których składa się kampania. Jest ona bardzo długa i rozbudowana, a przejście wszystkiego zajmie nam wiele miesięcy. Szczególnie, że będziemy powtarzali epizody, by osiągnąć maksymalną ilość gwiazdek w ramach „Mastery”. Takie skakanie po epizodach, gwarantuje rozwój naszej postaci i towarzyszących mu superherosów – przyzwyczailiśmy się już do drobnych elementów RPG w niemal wszystkich darmowych grach na telefon. Postać agenta potrzebuje zarówno coraz lepszych broni, jak i innego sprzętu potrzebnego do walki, podczas gdy, herosi potrzebuje głównie nowych umiejętności i czegoś zwanego ISO. Przedmiotów, skrzyń specjalnych, broni i innych dodatków, może początkowo przyprawić o zawrót głowy, ale to tylko pozory.

avengers_alliance_3

Avengers Alliance jest przystępna, prosta i powtarzalna – nastawiona jest na grę przez 10-15 minut w jednej sesji, 2-3 razy dziennie. Od strony technicznej, Avengers Alliance prezentuje się solidnie i mocno, mocno komiksowo – nic w tym dziwnego. Wydaje się, że wersja na urządzenia mobilne jest chyba ładniejsza, chociaż nie tak stabilna, jak ta z Facebooka. Na szczęście, crashe zdarzają się w grze bardzo rzadko, dlatego ostatecznie, bardziej cenię sobie wersję na telefon lub tablet. Podczas rozgrywki rozbrzmiewa żywa i dobrze pasująca do reszty muzyka, która sensownie umila czas zabawy.

avengers_alliance_2

W Avengers Alliance znajdziemy jedną walutę podstawową oraz kilka walut premium. Najważniejszą walutą premium jest złoto, za które możemy kupić pozostałe dwie waluty. Odblokowanie herosów i rozwijanie ich zdolności obejmuje także użycie jednej z walut premium, dlatego natrafimy na ciągłe ograniczenia. Część z ograniczeń, jesteśmy w stanie przeskoczyć za sprawą znajomych i różnych form pomocy – gracze mogą szybko obdarowywać się walutami i przedmiotami. Możemy także nabić trochę dodatków, za pomocą codziennego logowania czy ze skrzyń wypadających z bossów. W grze można poradzić sobie bez pieniędzy, ale musicie od razu zwerbować jak najwięcej znajomych do gry oraz uzbroić się w cierpliwość.


(Avengers Alliance zwiastun)

Avengers Alliance w Google Play
Avengers Alliance w iTunes

[yasr_multiset setid=0]

ocena_4_recenzja_gnt

Plusy
Grafika
Muzyka
Jakość
Superherosi Marvela!
Bardzo rozbudowana
Długa kampania

Minusy
Powtarzalna
Ograniczenia związane z mikropłatnościami

 

Podsumowanie
Avengers Alliance jest mocno społecznościowa, znajdziemy w niej wiele rozwiązań, przypominającym nam, że gra zrobiła karierę na Facebooku. Pasek energii, rola znajomych podczas gry, kilka walut – nie przeszkadza to jednak tak bardzo podczas rozgrywki. Gra ma do zaoferowania na tyle dużo, że przełkniemy jakoś te wady i będziemy do niej wracać. Jeśli szukacie fajnej gry na telefon o superbohaterach, gry w którą zagracie ze znajomymi to Avengers Alliance jest warta pobrania. Nic dziwnego, że gra w nią wiele milionów graczy na całym świecie…

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

1220 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Grand Theft Auto: Vice City recenzja

Po wydaniu na smarftony trzeciej części Grand Theft Auto, studio Rockstar nie próżnowało i w pocie czoła pracowało, by wydać,

Zamknij