BackStab

Henry Blake był niegdyś poważanym oficerem Brytyjskiej Marynarki Wojennej, podczas gdy dzisiaj żyje z piętnem zdrajcy. Zdradzony przez osobę której ufał, wyrusza na krwawą krucjatę, by zemścić się na swoim oprawcy i oczyścić swoje imię. BackStab to hit od Gameloftu, lekko inspirowany popularną serią Assassin’s Creed.

backstab_1

Golimy głowę i w drogę
Zdrada nie jedno ma imię, o czym brutalne przekonuje się Henry. Zdradzony, musi uciekać, ale to tylko wstęp do wielkiego przygody, jaka rozgrywa się w grze w pewnej części wzorowanej  na Assassin’s Creed. Grę otwiera atak okrętów hiszpańskich na miasto kontrolowane przez Brytyjczyków, a nasz bohater jako oficer jest stosunkowo ważną figurą, a na dodatek pupilkiem – szychy nad szychami – Admirała. Wszystko się zmienia, gdy z powodu zdrady jednego ze swoich przyjaciół, zostaje skazany na śmierć i cudem udaje mu się uciec. Pierwsza faza to ucieczka, ale nasz bohater dość szybko zbiera się w sobie i przystępuje do kontrataku.

Blake jest utalentowanym i bardzo doświadczonym żołnierzem, co pozwala mu na ciche pozbywanie się przeciwników, wspinanie się po budynkach czy walkę z kilkoma wrogami jednocześnie. Jest szybki, efektowny i przy tym zabójczy. Obserwowanie go jak skacze z budynku na budynek, może kojarzyć się wręcz z przygodami super-bohatera! W tym elemencie widać podobieństwo do wspomnianej serii Assassin’s Creed.

backstab_2

Oprócz głównego wątku, czekają nas także misje poboczne, których jest całkiem sporo. Wypełniają nam one skutecznie czas i dzięki nim możemy zasilić nieco portfel głównego bohatera i kupić lepszy ekwipunek. Większość z nich polega na zabiciu danej persony, zbieraniu rzeczy dla wieśniaków oraz przechodzeniu z punktu A do punktu B, wysyłając nas do coraz to nowszych obszarów.

Szpadą w plecy
Walka w BackStab jest dynamiczna i mało wymagająca od gracza. Nie wymaga żadnej strategii i można ją zaliczyć do tzw. „button smasherów” – nie musimy martwić się o nic, jeśli odpowiednio szybko tłuczemy w odpowiedni przycisk. Blake czasem wykonuje efektowne sekwencje ciosów, a od czasu do czasu zabija pojedynczym ciosem. Zabijanie jednym ciosem możemy wykonywać podczas walki wręcz lub efektownych skoków z budynków. Ogólnie rzecz biorąc, muszę przyznać, że Henry nie patyczkuje się ze swoimi przeciwnikami.

backstab_3

Choć i tak miecz pozostanie naszą główną bronią, w późniejszych etapach gry nasz arsenał się powiększa – dostajemy pistolet oraz bomby. Każdy element naszego arsenału, możemy ulepszać kupując nieco lepszy i droższy ekwipunek. Możemy kupić nawet mieszkanie i konia! Mieszkanie służy jako schronienie, gdy trapią nas żołnierze, a koń to idealny środek do przemieszczania się po mieście. Sterowanie natomiast jest proste i przyjemne – poruszamy się używając gałki analogowej i kilku przycisków akcji rozmieszczonych na ekranie dotykowym. Kamerą sterujemy przytrzymując i przesuwając palcem ekran.

BackStab jest raczej liniowa, ale opiera się głównie na daniu nam pewnej swobody, a nie koniecznie kontynuowanie głównego wątku fabularnego. BackStab wystarczy na ok. 10 h gry. Przejście głównego wątku zajmie nam około 4-5 godzin, a jeśli doliczymy liczne misje poboczne czas spędzony przy grze należy pomnożyć razy dwa.


(BackStab zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

BackStab na Google Play
BackStab na iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Grafika i oprawa audio
Duża dawka akcji
Proste sterowanie
Wygląd jednej z bohaterek

Minusy
Niedoróbki
Optymalizacja silnika gry

 

Podsumowanie
BackStab, pomimo swych drobnych wad jest jedną z ciekawszych pozycji, jakie można znaleźć na telefony od firmy Gameloft. Jest szybką, pełną akcji i przygody produkcją, wiele czerpiącą z popularnych konsolowych tytułów jak Assassin’s Creed czy Uncharted. Pod kątem graficznym prezentuje się dobrze, choć płynność działania silnika gry jest rozczarowująca – na słabszych telefonach z systemem Android, może powodować problemy. Odgłosy wydawane przez bronie jak i otoczenie, są dość realistyczne, ale dobre wrażenie pozostawia przede wszystkim ścieżka dźwiękowa przypisana do bohaterów gry – wielkie brawa. Produkcja powinna się spodobać wszystkim fanom gier przygodowo – zręcznościowych, być może i fani pirackich klimatów spod znaku Piratów z Karaibów będą zadowoleni?..

BackStab jest dostępne na Androida i iOS

992 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Anno Online recenzja

Za Anno Online odpowiada studio Ubisoft, które poznaliśmy przy okazji innych bezpłatnych gier online. Grę odpalamy w przeglądarce, dlatego zaraz

Zamknij