Bad Piggies

Dzisiaj ma swoją premierę Bad Piggies, najnowsza gra autorów znakomitej serii o Wściekłych Ptakach. Po wielu częściach gry na telefon Angry Birds, teraz przyszedł czas na przejście świń do kontrataku! Ta oryginalna i oferująca mnóstwo zabawy gra, pokazuje że Rovio wraca do formy po średnio udanym Amazing Alex.

Złe Świnie w natarciu!
Tym razem gra wymaga od nas nie tylko znajomości praw fizyki, ale i użycia wyobraźni i większego przemyślenia naszych działań przed wprowadzeniem ich w życie. W odróżnieniu od Angry Birds, gdzie atakowaliśmy świnie, tym razem stajemy po drugiej stronie barykady. Pomagamy im w planom skradzenia jajek. Jak? Pomagając im zbudować pojazdy, pozwalające na szybkie zabranie cennego dla ptaków skarbu. Zanim będą mogły przejść do wcielenia planu w życie, muszą go niestety najpierw…pozbierać o czym poniżej.

Fabuła Bad Piggies zaczyna się od zabawnego filmiku, przedstawiającym jak skrzętnie obmyślany i napisany plan, wpada we włączony obok wiatrak i zostaje rozszarpany na drobne kawałeczki. Świnie nie mają innego wyjścia, jak ruszyć swój konstruktorski zmysł i zbudować z różnych znalezionych elementów, pojazdy, które pozwolą im na dotarcie do poszczególnych skrawków mapy. Na początku poziomu dostajemy obiekty, z których dostajemy do zbudowania pojazd, jak drewniane framugi czy koła. Na zbudowanie mamy ramkę o odpowiedniej wielkości, w której nasza konstrukcja musi się zmieścić. Jak to zrobimy zależy wyłącznie od naszej wyobraźni. Gdy skończymy robotę, fizyka przejmuje kontrolę nad akcją i możemy patrzeć, jak nasza świnka zmierza do celu. Czasem wpływ na drogę będziemy mieli aktywując odrzutowe butelki z colą rozbijając balonów czy poprzez włączanie i wyłączanie silnika.

Lekcja fizyki na wesoło
Duża część zabawy gry na telefon Bad Piggies jest najczęściej grą prób i błędów, polegającą wpierw na wstępnym zbudowaniu naszego pojazdu, po czym puszczeniu go w ruch i oczekiwaniu na rezultaty. Choć trzeba przyznać, że obserwowanie rozbijającego się o skały drewnianego zlepku czy wylecenie biednej świnki poza mapę jest również całkiem zabawne. A z poziomu na poziom dostajemy coraz więcej najprzeróżniejszych elementów, dzięki czemu eksperymenty i łączenie wszystkiego w całość, sprawia jeszcze więcej frajdy!

Każdy poziom różni się innymi wymaganiami, za które dostajemy gwiazdki. Zdobycie pierwszej wymaga dotarcia do kawałka mapy, ale w zależności od etapu wymagania się zmieniają. Często jest to wymóg czasowym i zdobycie dodatkowego obiektu na mapie, ale czasem będziemy musieli ukończyć poziom, nie posiadając jakiejś części, która mieliśmy na początku – innymi słowy, należy gdzieś po drodze się rozbić. Gra zapamiętuje ostatnio zbudowane konstrukcje, także nawet jak zechcemy powtórzyć wcześniej skończony poziom, nie musimy budować wszystkiego od zera.

A gdy nie idzie…
Bad Piggies kolorystycznie nie różni się niczym od Angry Birds, a nawet do złudzenia ją przypomina. Grafika jest wciąż przyjemnie kreskówkowa. W tle przygrywa nam wpadająca w ucho muzyka w farmerskich klimatach, a świnki cieszą się tak samo przezabawnym designem jak wcześniej. Gra oferuje 72 poziomy w dwóch różnych światach, 18 etapów o podwyższonym poziomie trudności i 5 plansz Sandbox, charakteryzującymi się zdobyciem 20 skrzyń i możliwością zbudowania wielkiego, pojazdu z kilkunastu różnych elementów. Łącznie daje nam 95 etapów, podczas gdy Rovio szykuje dla nas kolejne! Interesującym dodatkiem do gry jest świnia-mechanik, która za drobną opłatą w postaci prawdziwych pieniędzy, zbuduje nam pojazd. Jest to całkowicie opcjonalne i skierowane raczej dla graczy, którzy nie mają pomysłu, jak zabrać się za składanie, a chcieliby mimo wszystko przejść dalej.


(Bad Piggies gameplay zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Bad Piggies w Google Play
Bad Piggies w iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Pomysłowa i innowacyjna
Wymaga myślenia
Oprawa audiowizualna
Humor
Wciąga!

Minusy
Młodsi gracze mogą mieć problemy
Mało poziomów „Sandbox”

 

Podsumowanie
Już w zwiastunach mogliśmy zobaczyć, że będziemy mieli do czynienia z oryginalną i oferującą mnóstwo zabawy grą, a Rovio odzyskało honor po wpadce z Amazing Alex. Bad Piggies jest zupełnie inną produkcją niż Angry Birds i wymaga o wiele więcej skupienia i przemyślenia przed podjęciem jakiejkolwiek akcji. Zbudowanie pojedynczej konstrukcji wymaga przeanalizowania zarówno elementów jakie posiadamy, jak i terenu, któremu ma sprostać i którą z gwiazdek chcemy zdobyć. Może nie daje pełnej swobody w kwestii budowania, ale i tak potrafi być w wielu momentach bardzo wymagająca. Jednocześnie jest grą wciągającą i przemyślaną, dlatego powrót Rovio do znanego wszystkim uniwersum Wściekłych Ptaków, okazał się strzałem w dziesiątkę.

Bad Piggies jest dostępne na Androida, iOS, PC i wiele innych platform.

2353 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Plemiona recenzja

Lata mijają, a wiekowe i popularne strategie online, doczekały się drugiej młodości w postaci wersji mobilnych. Bezpłatnie możemy grać zarówno

Zamknij