Battle Bears

Battle Bears to znakomita strzelanka w której…kontrolujemy misia komandosa walczącego z innymi zabawkami? Brzmi niedorzecznie, ale jednak jest taka gra…tak więc walczymy z puchatymi misiami za pomocą wszelakich broni i nie poddamy się do ostatniego kawałka… wełny?

Pluszowe wojny
W grze wcielamy się w Oliwera, twardego brązowego misia, któremu właśnie się udało zwiać z wagonem pełnym złota i różnych skarbów. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie ścigały nas wredne, kochaniutkie ściskające, co popadnie różowe misie! Ich celem jest zaciskanie nas na śmierć, dlatego musimy walczyć, co tylko mamy pod ręką – karabiny maszynowe, miotacze ognia, bazooki czy zwykłe ataki wręcz – wszystko jest dobre by powstrzymać hordy pluszowych, obrzydliwie różowych misiów. To, co dzieje się na ekranie jest bardzo proste i wciągające zarazem, a misie są przez nas eliminowane w bardzo spektakularny sposób – warto zobaczyć choćby na filmiku poniżej. Wszystko okraszone miłą muzyką, która uprzyjemnia zajęcie.

Podstawową bronią naszego pluszowego komandosa jest karabin z nieograniczoną amunicją, mamy także łuk z rogu jednorożca i bearzooka (odpowiednik bazooki – tyle tylko, że strzela…No właśnie, czym strzela warto zobaczyć). Co jeden duży poziom, odblokowana jest jakaś nowa broń, z tymże każdy z dużych poziomów, składa się z 4 mniejszych. Poziom trudności stopniowo rośnie, a same misie zaczynają się pojawiać w coraz większej ilości, zalewając nasze stanowisko ogniowe fala za falą. Po pewnym czasie może się to zrobić nieco nudne, ale już taki urok tej gry. To po prostu strzelanka, która ma nam dostarczyć zabawy na krótsze sesje i muszę przyznać, udaje się jej to znakomicie.

 

Hordy miśków w natarciu
Od czasu do czasu, atakują nas też wielkie niebieskie misie, albo bardzo szybkie pomarańczowe miśki, wprowadzając trochę ożywienia do ciągle nadchodzących hord różowych miśków. Jest ich cała masa, ale nasz dzielny wojowniczy misio, powinien sobie z nimi poradzić – w końcu  z poziomu na poziom, arsenał ma coraz większy. Niestety, nie możemy zapisać stanu gry, podczas przechodzenia danego poziomu, chociaż z drugiej strony gra jest na tyle ciekawa i przyjemna, że nie stanowi to zasadniczo problemu. Moim zdaniem taka opcja powinna jednak być, nawet nie tyle ze względu na grę czy poziom trudności, ale zwyczajowo.

W grze możemy strzelać na 2 sposoby, jeden z nich jest prostszy tzn. po prostu celujemy do przeciwników zalewających ekran a broń strzela sama, albo też mamy do wyboru nieco bardziej złożoną opcje, mianowicie musimy wycelować i uderzać palcem o ekran by broń strzelała. Ten drugi wariant jest o wiele trudniejszy, ale mamy możliwość wyboru, więc, jak kto woli. Osobiście stawiałem od początku na nieco wyższy poziom trudności dlatego wybrałem tą drugą opcję, czego nie żałuje.

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Battle Bears na Google Play
Battle Bears na iTunes

ocena_3_recenzja_gnt
Plusy
Wesoły pomysł
Prosta i wciągająca zabawa

Minusy
Nudna przy dłuższych sesjach
Lepiej wybrać płatne produkcje

 

Podsumowanie
Battle Bears prezentuje się dobrze, ale nie jest to ten sam poziom, co w wypadku gier dostępnych za pieniądze. Poziomów jest wystarczająco dużo, by zapewnić nam zabawę na nie jedną godzinę, a sama gra spełnia dobrze zadanie odmóżdżenia przy całkiem wkręcającym gameplay’u. Generalnie jednak, są zdecydowanie lepsze i przyjemniejsze aplikacje, szczególnie że aktualnie gry na telefon są stosunkowo tanie, a przy licznych promocjach możemy znaleźć coś lepszego niż tylko „poprawne” Battle Bears.

Battle Bears jest dostępne za darmo na Androida oraz iOS.

841 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Dungeon Hunter 5 recenzja

Dungeon Hunter jest jedną z najpopularniejszych serii gier na telefony stworzonych przez Gameloft i zarazem gry akcji, które powinien znać

Zamknij