Beat Sneak Bandit

Tap, tap, tap – Beat Sneak Bandit. Najnowsza gra na iPhone od Simogo, podobnie jak poprzednie hity tego dewelopera – Kosmo Spin i Bumpy Road – charakteryzuje się prostą, kolorową oprawą graficzną, jak i doskonale zaprojektowaną i nieszablonową rozgrywką. Jest to tytuł wymagający myślenia i łatwo za jego sprawą rozstać się na dłużej z otaczającą rzeczywistością.

beat_sneak_bandit_2Rytmicznie do celu
Gry oparte na rytmie mają w sobie pewną, przyciągającą do siebie magię. Miałem kiedyś okazję grać na konsoli przenośnej Playstation Portable w produkcję zwaną PataPon. W tej grze należało kierować śmiesznie wyglądającymi stworkami, poprzez wydawanie im rozkazów odpowiednią kombinacją przycisków. Należało to wykonywać w określonym przez grę rytmie, co było kluczem do przejścia misji. A ponieważ była to gra strategiczna, należało pamiętać, jakie kombinacje należy wykonać, żeby stworki atakowały bądź broniły. Beat Sneak Bandit nie jest może tak skomplikowany jak PataPon, ale w nim również ucho należy mieć w ciągłej gotowości.

Produkcja ma początek w stylu znanych z telewizji kreskówek. Dochodzi do nas informacja, że wszystkie zegary świata zostały ukradzione przez złego Duke Clockface’a, chcącego zdobyć władzę nad światem poprzez zbudowanie maszyny zatrzymującej czas. Wygląda to na zadanie dla Beat Sneak Bandit’a i jego żabiego pomocnika, Herbie! Podczas pierwszych poziomów gry na telefon musimy uciec z wielkiej rezydencji.

beat_sneak_bandit_3

W tym zadaniu pomoże nam Herbie, dając nam instrukcje, jak kierować naszym głównym bohaterem, a nie jest to tak proste, jak może się wydawać. Zebranie zegarów i ominięcie strażników, zapadni i różnych zabezpieczeń wymaga uprzednio przygotowanego planu i dobrego ucha. Poczynaniami naszego dzielnego bohatera-bandyty kierujemy za pomocą…tapnięć. Z tego też względu, tym na co trzeba zwracać uwagę jest przede wszystkim rytm gry na telefon, wyznaczający zdarzenia na mapie i dający nam wskazówki, gdzie powinniśmy iść dalej.

Bandyta może iść jedynie w kierunku, w jakim jest skierowany, a aby go odwrócić, wystarczy „uderzyć” nim w mur. Każdy ruch musi być zgrany ze słyszanym rytmem i odpowiednie jego wyczucie pozwala nam na omijanie pułapek i zebranie zegarków. Nie musimy oczywiście brać wszystkich zegarków na mapie, ale jeśli zależy nam na dobrym wyniku i bonusach z tym związanych, to możemy się pofatygować i przed dotarciem do największego zegara, zebrać resztę.

beat_sneak_bandit_1

Cyk. Cyk. Cyk.
Mocnym punktem gry jest przede wszystkim świetnie i z należytą dbałością narysowana oprawa graficzna, genialnie współgrająca z muzyką i z tym, co się w danym momencie dzieje. Wszystko to daje wrażenie interakcji z prawdziwie żyjącą grą i jest to jeden z głównych elementów sprawiających, że włączając Beat Sneak Bandit, odetniemy się od rzeczywistości w stu i jeden procentach.

Aplikacja oferuje łącznie 57 poziomów, z czego do części można uzyskać dostęp jedynie poprzez zebranie odpowiedniej ilość zegarków w normalnych etapach. Te ukryte poziomy charakteryzują się brakiem wszelkiej kolorystyki, co może nierzadko stanowić wyzwanie nawet dla graczy już dobrze obeznanych z mechaniką Beat Sneak Bandit. Dla ludzi uzależnionych od tej gry na telefon jest to idealna okazja do przejścia jej po raz drugi, z jak najlepszym możliwie wynikiem.


(Beat Sneak Bandit zwiastun)

Pobierz grę na iPhone

Beat Sneak Bandit na iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Genialnie zrealizowany pomysł
Nieszablonowa rozgrywka
Oryginalny styl
Doskonale pasująca i chwytliwa muzyka

Minusy
Wiele się nie pogra bez dobrego wyczucia rytmu

 

Podsumowanie
Beat Sneak Bandit może być polecona przede wszystkim fanom gier logicznych i muzycznych. Oryginalność, świetna ścieżka dźwiękowa dla ucha, oraz bardzo dobra grafika dla oka – aplikacja ma wiele zalet i świetnie wypełnia czas! Rytmiczny świat, jaki oferuje Beat Sneak Bandit to jedna z tych gier na telefon, jakie chciałoby się częściej widzieć na naszych urządzeniach mobilnych. Warto zagrać! Szkoda, że tylko na iOS…

Beat Sneak Bandit jest dostępne wyłącznie na iOS

1069 wyświetleń

Przeczytaj inne:
League of Legends: Wild Rift recenzja

League of Legends: Wild Rift to dynamiczna i ekscytująca gra MOBA, która łączy elementy strategiczne i współzawodnictwa w celu stworzenia

Zamknij