Bike Baron recenzja

Dzisiaj recenzja jednego z największych hitów skierowanych na iOS z iTunes. Bike Baron przez pewien czas zajmował pierwsze miejsca w zestawieniach pobrań w ponad 75 krajach! Co takiego urzekło graczy z całego świata?!

bike_baron_3

W grze wcielamy się w mistrza motocyklu, którego sposobem na życie jest przeskakiwanie przeszkód i narażanie swojego życia ku uciesze tłumu. Tytułowy Bike Baron to brodaty mężczyzna, który jadł chleb z nie jednego pieca – profesjonalista w każdym calu. Na siedzeniu pasażera towarzyszy mu kot, ale nie bardzo rozumiem skąd się tam znalazł. Musimy pomóc Baronowi w kontroli nad motocyklem, zarówno wybierając odpowiednią prędkość, jak i nachylenie w przód i w tył, tak by motocykl opadł na powierzchnie lub wykonał ekstremalny przewrót w powietrzu. Niepowodzenie często kończy się na wybuchowym beczkach, które w zabawny sposób ucinają grę i zmuszają do powtórzenia poziomu. Nic tak nie cieszy tłumu, jak spektakularna porażka Bike Barona – możecie mi wierzyć! W grze znajdziemy mnóstwo lekkiego humoru, budzącego skojarzenia z kreskówkami, w których bohaterowie upadali z plaskiem czy podkładali sobie ładunki wybuchowe.

bike_baron_2

W Bike Baron odnajdziemy tego całą masę, a że gra do łatwych nie należy, będziemy bardzo często oglądać naszego bohatera, jak wylatuje w powietrze czy upada z hukiem. I do tego ten szalony tłum…Tłum reaguje bardzo żywiołowo, także gdy udaje nam się pokonać, jakąś przeszkodę.

Przez większość część poziomów, Bike Baron jest ekstremalnie zadowalający. Mechanika gry i rozplanowanie poziomów przemyślane, choć nie rzadko, miałem mnóstwo problemów w przebrnięciu dalej. Tak, gra nie należy do łatwych i liczy się każdy możliwy szczegół, by pokonać trasę. Nie mówię, że to coś złego, ale szykujcie ocean cierpliwości i spokoju, bo kilka poziomów da wam popalić – gwarantuje! Te wszystkie kilkadziesiąt poziomów zaczynają się od stosunkowo prostych i krótkich, po złożone, składające się z kilku odcinków.

bike_baron_1

Owe poziomy zostały podzielone na checkpointy, by całkowicie nie oszaleć i nie powtarzać wszystkiego od początku. Kontrola w Bike Baron sprowadza się do korzystania z dwóch przycisków odpowiadających za odchylenie w prawo lub w lewo, oraz przycisku odpowiedzialnego za hamowanie i przyśpieszenie. Jest jeszcze niezawodny przycisk do powtarzania poziomu, z którego korzysta się ekstremalnie często. Być może za często?

Jak wygląda Bike Baron? Możecie popatrzyć zarówno na zrzuty ekranu, jak i filmik, ale nie oddają one, w 100% jakości gry. Strona audiowizualna aplikacji stoi na bardzo wysokim poziomie, co widać praktycznie na każdym kroku, poczynając od wyglądu menu, po postać Barona, zachowaniu motocyklu czy wybuchach beczek. I te kolory…W zasadzie od strony technicznej nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń, w końcu iOS słynie ze stabilności, co przekłada się na komfort gry.


(Bike Baron zwiastun)

Bike Baron na iTunes

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności
Średnia

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Grafika
Dźwięk
Uzależniają rozgrywka
Humor
I wszystko inne…

Minusy
…no może poza poziomem trudności…

 

Podsumowanie
Ani trochę nie zaskakuje, że Bike Baron jest tak popularną i wysoko ocenianą grą na telefony. Właściwie każdy element gry stoi na doskonałym poziomie – grafika, dźwięk, wciągająca rozgrywka, humor. Jedynie poziom trudności wydaje się trochę dyskusyjny. Bardzo żałuje, że twórcy odpowiedzialni za tą aplikacje, nie zdecydowali się stworzyć wersji na Androida. Wtedy z pewnością gra stałaby się najchętniej pobieraną aplikacją.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

2381 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Boom Beach recenzja

Boom Beach to następna gra ze studia Supercell, które nie rozpieszcza nas ilością, ale za to jakością swoich rewelacyjnych gier na telefony. Za darmo, ale tylko na...

Zamknij