Book of Heroes recenzja

Dzisiaj przedstawiam świetną produkcje dla wszystkich fanów darmowych gier RPG na telefon! W Book of Heroes wkraczamy do malowniczego świata fantasy i wcielamy się w dzielnego bohatera, który rusza do walki, by powstrzymać inwazję sił zła.

book_of_heroes_1

Pora ruszyć w przygodę!
Od razu muszę zaznaczyć, że jestem wielkim fanem gatunku RPG – interesuje mnie większość wydawanych gier na wszystkie możliwe platformy. Co prawda, nie zawsze do mnie trafiają, ale z tych wydanych na smartfony, z pewnością muszę wymienić recenzowaną przeze mnie Knights of Pen & Paper – zabawną i znakomicie zrealizowaną produkcję. Tym razem jednak, będziemy kontrolować tylko jednego bohatera, a nie całą drużynę. Book of Heroes oferuje kilka klas do wyboru – Justicar, to wojownik używający energii duchowej, świetny do walki z ciemnymi mocami i zarazem najbardziej zbalansowana klasa. Shadow Walker jest bardziej ofensywny, lekko opancerzony i nastawiony na walkę dwiema broniami. War Mage, to mistrz magii bazującej na lodzie i ogniu, znakomity, jeśli nie chcesz brudzić sobie rąk walką w zwarciu. System współczynników naszej postaci jest pokaźny i rozbudowany, nie ma sensu bym go omawiał w całości; dodam jedynie, że każda z klas ma kilka najważniejszych współczynników, o jakich powinniśmy szczególnie pamiętać.

book_of_heroes_3

Po stworzeniu postaci, wchodzimy do świata gry, w którym czekają na nas różnego rodzaju zadania – epickie lub troszkę mniej. Debiutujemy w wielkim stylu – od uratowania miasta przed inwazją szczuroludzi/szczurołaków. Zaraz po poradzeniu sobie z hordami nieprzyjaciół, dochodzą nowe zadania, nieco mniejszego kalibru. Polegają generalnie na zabiciu określonej liczby wrogów, zebraniu przedmiotów, albo zabiciu wskazanego potwora. Wszystkie przynoszą nam pieniądze, przedmioty i niezbędne punkty doświadczenia. Co ciekawe, w Book of Heroes, możemy także spotkać raidy, w których mogą uczestniczyć inni gracze. Rozczarowujący jest brak jakiegokolwiek PvP – dałoby to grze bardzo dużo frajdy, znaczenie wzbogacając rozgrywkę.

Energia zbyt szybko się wyczerpuje…
Gameplay jest troszkę powtarzalny i wymaga logowania kilka razy dziennie. Powód jest prosty: gra oparta jest o „energię”, będącej paliwem naszych działań podczas przygód. Jest to rozwiązanie identyczne jak w wypadku gier na Facebooku i używane przez niektóre gry jak choćby Stardoom: Hollywood czy Kings Bounty: Legions. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, ale wielka szkoda, że ilość tej energii nie rośnie wraz ze wzrostem poziomu. Stosunkowo szybko przekonamy się, że pasek jest stanowczo za mały.

book_of_heroes_2

Od strony audio wizualnej gra prezentuje się poprawnie. Na szczególną uwagę zasługują ręcznie rysowane postacie, odwiedzane przez nas obszary oraz broń i ekwipunek. Pod tym względem, gra ma charakterystyczny styl graficzny, a całość „pachnie” starszymi RPGami. Poza tym, gra nie wymaga wiele od naszego telefonu i polecam ją przede wszystkim posiadaczom, nieco starszych smartfonów.

Z kolei opcje premium, są tak rozwiązanie, że w zasadzie można nie zwracać na nie wielkiej uwagi. Od tej strony gra zasługuje na duże pochwały, choć zdaje sobie sprawę, że w pewnym momencie twórcy mogą zmienić mikropłatności na o wiele bardziej agresywne. Jak na razie jednak, Book of Heroes daje szerokie możliwości omijania wydawania pieniędzy.


(Book of Heroes zwiastun)

Book of Heroes w Google Play
Book of Heroes w iTunes

ocena_4_recenzja_gnt

Plusy
Jedna z oryginalniejszych gier, jakie widziałem w telefonie
Solidnie zrealizowana
Wciąga
Dobrze rozwiązane mikropłatności

Minusy
Grind, grind, grind
Brak PvP

Podsumowanie
Gra posiada mnóstwo uroku i starego dobrego klimatu klasycznych gier RPG. Oczywiście nie każdy jest fanem tego typu gier, dlatego mogę zrozumieć różne inne opinie, ale mnie Book of Heroes, wciągnęła na wiele godzin. Być może jest nieco powtarzalna i „grindziarska”, ale wobec zalet tej produkcji, zdecydowanie warto dać jej szansę. Warto zagrać!

1189 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Real Racing 3 recenzja

Real Racing to z pewnością jedna z najbardziej znanych serii gier wyścigowych stworzonych na urządzenia mobilne. EA uraczyła nas kolejną

Zamknij