Boom! recenzja

Boom! to pozwalająca wesoło spędzić czas darmowa gra na telefon dotykowy, w której kontrolujemy zielonego ludka w jednokołowym wehikule. Aplikacja udanie łączy ze sobą elementy gry zręcznościowej i platformówki.
boom_1

Monocykl
Różowy stworek został porwany, a my, jako inny zielony stworek (zakładam, że ten różowy jest dziewczyną…) wsiadamy na wymyślny jednokołowy wynalazek, ruszamy na ratunek. Szczątkowy rys fabularny, nie przeszkadza jednak w spędzeniu miło czasu. Tak, więc czekają na nas dziesiątki różnorodnych poziomów – będziemy manewrować naszym pojazdem w ten sposób, by zebrać jak najwięcej monet i ukończyć poziom możliwie najszybciej. Nie zawsze jest to proste, możecie mi wierzyć. Sterowanie opiera się na dwóch przyciskach wskazujących ruch w lewo lub w prawo, z możliwością dodania gazu, kiedy wielokrotnie klikniemy w któryś z tych przycisków. Na wyższych poziomach manewrowanie między zawiłymi platformami wymaga dość dużej zręczności, ale same poziomy na szczęście, ograniczają się do średnio kilkunastu sekund. Jak w innych zręcznościówkach i grach logicznych, ambitniejsi gracze mogą spróbować swych sił i odblokować dodatkowe osiągnięcia przyporządkowane danej misji. I tak, musimy ukończyć dany poziom poniżej założonego czasu (np. 10 sekund), albo sprawić, że wybuchną wszystkie bomby (przeszkadzajki takie…), albo zebrać wszystkie monety – to osiągnięcie pojawia się akurat najczęściej. Początkowo rozgrywka jest bardzo prosta, szybko jednak rozgrywka stawia coraz to wyższy poziom wyzwań. Generalnie o ile przejście poziomu nie należy do specjalnie trudnych, to osiąganie poszczególnych wyzwań już tak – będziemy dziesiątki razy restartować niektóre poziomy w pogoni za dodatkowymi gwiazdkami.

boom_2

Boom!
Boom! także oferuje możliwość spróbowania sił w starciu z przyjaciółmi z Facebooka lub graczami wybranymi losowo. Ścigamy się z nimi w pogoni za monetami, co bardzo umila czas pomiędzy standardowym przechodzeniem poziomu. Mało? Gra daje nam możliwość wzięcia udziału w Pucharze Świata i rywalizowanie o tytuł najlepszego na wybranym poziomie. Przyjemne kolory i muzyka są zaletą Boom!, ale nie stoją one na pewno na nieziemsko wysokim poziomie – jakość grafiki jest w sam raz. Poziomy miejscami mogą być monotonne, przy czym są one podzielone na obszary – na początku zaczynamy serią poziomów w dżungli. Potem jest miasto, kraina śniegu oraz piaskowe tereny. Dalsze poziomy są w trakcie produkcji.

Jest tylko jedna waluta i są to złote monety ze znakiem „$”, nie martwcie się jednak, nie musicie wydawać na grę złamanego grosza. Mikropłatności dotyczą zakupu różnych dodatków zmieniających wygląd naszego zielonego bohatera. Możemy go przebierać w różne wypasione stroje, czy zmieniać kolor i wygląd wehikułu. Nie ma to wpływu na grę, dlatego możemy kolejny raz odetchnąć i pograć bez wydawania pieniędzy.

boom_3

Plusy
Solidna oprawa audiowizualna
Przyjemna i prosta rozgrywka
Wciąga

Minusy
Miejscami zbyt prosta, albo za trudna

 

Podsumowanie
Dla każdego chętnego na platformowo-zręcznościową zabawę, Boom! będzie bardzo trafnym wyborem. Prosta i przystępna, obdarzona przyjemną grafiką produkcja jest idealnym wyborem szczególnie dla dzieci. Jej relaksujące działanie, możemy poznać bez jakichkolwiek opłat, a mikropłatności obchodzą się z nami na tyle łagodnie, że nawet ich nie zauważymy. Warto zagrać!

863 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Clumsy Ninja recenzja

Poznajcie Clumsy Ninja, czyli niezdarnego wojownika ninja, który rusza na misje uratowania swojej przyjaciółki Kiry. Gra jest dostępna całkowicie bezpłatnie do pobrania. Jeśli spodziewacie się kolejnej, robionej...

Zamknij