Boom! recenzja

Boom! to pozwalająca wesoło spędzić czas darmowa gra na telefon dotykowy, w której kontrolujemy zielonego ludka w jednokołowym wehikule. Aplikacja udanie łączy ze sobą elementy gry zręcznościowej i platformówki.
boom_1

Monocykl
Różowy stworek został porwany, a my, jako inny zielony stworek (zakładam, że ten różowy jest dziewczyną…) wsiadamy na wymyślny jednokołowy wynalazek, ruszamy na ratunek. Szczątkowy rys fabularny, nie przeszkadza jednak w spędzeniu miło czasu. Tak, więc czekają na nas dziesiątki różnorodnych poziomów – będziemy manewrować naszym pojazdem w ten sposób, by zebrać jak najwięcej monet i ukończyć poziom możliwie najszybciej. Nie zawsze jest to proste, możecie mi wierzyć. Sterowanie opiera się na dwóch przyciskach wskazujących ruch w lewo lub w prawo, z możliwością dodania gazu, kiedy wielokrotnie klikniemy w któryś z tych przycisków. Na wyższych poziomach manewrowanie między zawiłymi platformami wymaga dość dużej zręczności, ale same poziomy na szczęście, ograniczają się do średnio kilkunastu sekund. Jak w innych zręcznościówkach i grach logicznych, ambitniejsi gracze mogą spróbować swych sił i odblokować dodatkowe osiągnięcia przyporządkowane danej misji. I tak, musimy ukończyć dany poziom poniżej założonego czasu (np. 10 sekund), albo sprawić, że wybuchną wszystkie bomby (przeszkadzajki takie…), albo zebrać wszystkie monety – to osiągnięcie pojawia się akurat najczęściej. Początkowo rozgrywka jest bardzo prosta, szybko jednak rozgrywka stawia coraz to wyższy poziom wyzwań. Generalnie o ile przejście poziomu nie należy do specjalnie trudnych, to osiąganie poszczególnych wyzwań już tak – będziemy dziesiątki razy restartować niektóre poziomy w pogoni za dodatkowymi gwiazdkami.

boom_2

Boom!
Boom! także oferuje możliwość spróbowania sił w starciu z przyjaciółmi z Facebooka lub graczami wybranymi losowo. Ścigamy się z nimi w pogoni za monetami, co bardzo umila czas pomiędzy standardowym przechodzeniem poziomu. Mało? Gra daje nam możliwość wzięcia udziału w Pucharze Świata i rywalizowanie o tytuł najlepszego na wybranym poziomie. Przyjemne kolory i muzyka są zaletą Boom!, ale nie stoją one na pewno na nieziemsko wysokim poziomie – jakość grafiki jest w sam raz. Poziomy miejscami mogą być monotonne, przy czym są one podzielone na obszary – na początku zaczynamy serią poziomów w dżungli. Potem jest miasto, kraina śniegu oraz piaskowe tereny. Dalsze poziomy są w trakcie produkcji.

Jest tylko jedna waluta i są to złote monety ze znakiem „$”, nie martwcie się jednak, nie musicie wydawać na grę złamanego grosza. Mikropłatności dotyczą zakupu różnych dodatków zmieniających wygląd naszego zielonego bohatera. Możemy go przebierać w różne wypasione stroje, czy zmieniać kolor i wygląd wehikułu. Nie ma to wpływu na grę, dlatego możemy kolejny raz odetchnąć i pograć bez wydawania pieniędzy.

boom_3

Plusy
Solidna oprawa audiowizualna
Przyjemna i prosta rozgrywka
Wciąga

Minusy
Miejscami zbyt prosta, albo za trudna

 

Podsumowanie
Dla każdego chętnego na platformowo-zręcznościową zabawę, Boom! będzie bardzo trafnym wyborem. Prosta i przystępna, obdarzona przyjemną grafiką produkcja jest idealnym wyborem szczególnie dla dzieci. Jej relaksujące działanie, możemy poznać bez jakichkolwiek opłat, a mikropłatności obchodzą się z nami na tyle łagodnie, że nawet ich nie zauważymy. Warto zagrać!

875 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Modern Combat 4: Zero Hour recenzja

Dzisiejszym daniem jest jedną z wysokobudżetowych produkcji wydanych przez dobrze znaną firmę Gameloft, która ma w swoim dorobku pokaźną ilość

Zamknij