Brothers in Arms 2: Global Front

Szukasz darmowej gry na telefon z systemem Androida lub iOS? Brothers in Arms 2: Global Front, rzuca nas w odmęt wojny, w znakomicie zrealizowanej strzelance prosto na nasze smartfony. Jako David Wilson walczymy na kilku kontynentach, odciskając swoje piętno na brutalnym światowym konflikcie, by jednocześnie odkryć tajemnice śmierci naszego brata.

brothers_in_arms_2_2

Pacyfik i zniewolona Europa
Wcielamy się w Davida Wilsona, młodego żołnierza, który stracił brata w związku z wydarzeniami 2 Wojny Światowej. Bez jakiejkolwiek odpowiedzi jak zginął nasz brat ruszamy na wojnę, by dowiedzieć się więcej o tragedii i losie naszego krewnego. Czeka na nas nie tylko Pacyfik i wschodni teatr działań wojennych, ale przede wszystkim starcia z siłami Osi na terenach okupowanej Europy. Nasza postać w tracie walki uzyskuje punkty doświadczenia i pieniądze, za które może kupić niezbędny ekwipunek i broń. Poziomy w Brothers in Arms 2: Global Front są projektowane w sposób liniowy i czytelny, ale dzieje się na nich bardzo dużo, a my jesteśmy zasypywani przez hordy nadciągających, z każdego kierunku, wrogów. Na szczęście pod ręką mamy bardzo bogaty arsenału broni: strzelby, granaty, karabiny, pistolety maszynowe – jest się czym bawić i rozrywać nieprzyjaciół! Oni też dysponują zróżnicowanym arsenałem zabawek, dlatego zabawa jest na całego.

brothers_in_arms_2_1

Gra jest kolorowa, a grafika zasługuje na pochwały. Jest przy tym płynna i mimo, że czasami dużo dzieje się na ekranie – nie „tnie się”. Oczywiście, w zależności od smartfonu, wrażenia mogą być nieco inne, ale jest to darmowa gra na telefon, dlatego w razie problemów i tak nie stracimy na nią pieniędzy.

Kampania i multiplayer
Kontrola i sterowanie jest najprostsze jakie może być, biorąc pod uwagę strzelankę w pierwszej osobie na telefon. Gra wykorzystuje technologię żyroskopu, dzięki czemu możemy sterować postacią poprzez ruch telefonu w danym kierunku. Dodatkowo, sterujemy gałką z lewej strony, odpowiedzialną za poruszanie się postaci oraz przyciskami strzału, biegu i rzutu granatem z prawej strony. Mimo to masz problemy ze sterowaniem? Auto-celowanie, pomaga nam utrzymać wroga na muszce. Jest to pomocne rozwiązanie, szczególnie na początku gry, kiedy problemy w tym elemencie mogą być największe.

brothers_in_arms_2_3

Z drugiej strony nie jest to gra idealna. O ile jakość grafiki jest dobra, a sam silnik gry płynny, tak inteligencja przeciwników stoi na niskim poziomie. Przeciwnicy zachowują się szablonowo, pojawiają się w podobnych miejscach i nie należą do szczególnie wymagających – chyba, że pojawiają się w większych grupach, wtedy poziom zagrożenia znacząco rośnie. W związku z tym, w późniejszych etapach kampanii zwraca się mniejszą uwagę na nierozgarniętych przeciwników – gdy pojawiają się z każdej możliwej strony, szybko zapominamy że każdy z nich to idiota.

Gra oferuje także znakomitą zabawę wieloosobową za sprawą Bluetooth albo Wi-Fi, z 5 mapami oraz 3 typami rozgrywki. Tryby wieloosobowe są świetną odmianą w stosunku do kampanii, choć miałem problemy z serwerami podczas testów. Ponieważ gra jest dostępna za darmo, pojawiają się w niej reklamy i jest wyposażona w sklep z dodatkowym ekwipunkiem dla naszej postaci. Kupowanie czegokolwiek jest opcjonalne – decyzja należy do Was.


(Brothers in Arms 2: Global Front zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Brothers in Arms 2: Global Front w Google Play
Brothers in Arms 2: Global Front w iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Akcja! Akcja! Akcja!
Wygodne sterowanie
Muzyka i atmosfera gry

Minusy
Inteligencja przeciwników

 

Podsumowanie
Brothers in Arms 2 to znakomita strzelanka i to dostępna za darmo. Dla każdego fana strzelanek, powinna być to pozycja obowiązkowa albo przynajmniej warta wypróbowania. Świetna grafika, wysoka płynność silnika (szczególnie na iOS) oraz ogólny poziom jakości, zasługują na pochwały. Z drugiej strony, inteligencja przeciwników nie jest najwyższych lotów i psuje wrażenia z gry. Przeciwnicy są wyjątkowo głupkowaci. Poziomy mogą wydawać się liniowe, ale trzeba przyznać, że Gameloft stanął na wysokości zadania i potrafił zaoferować tak dużo akcji i jakości, że możemy wybaczyć grze wspomnianą liniowość. Warto zagrać.

Brothers in Arms 2: Global Front jest dostępne za darmo na iOS oraz na Androida.

1204 wyświetleń

Przeczytaj inne:
PES 2012 Pro Evolution Soccer

Seria PES była jakiś czas temu jaśniejszą stroną gier piłkarskich i pomimo że jej gwiazda jest aktualnie nieco wyblakła jest

Zamknij