Buddy Rush recenzja

Buddy Rush jest prostą i darmową grą akcji dla dzieci, w której wybieramy jednego z dostępnych grze bohaterów i wyruszamy na wielką przygodę, walcząc z potworkami i odkrywając magiczny świat. Gra jest darmowa i dostępna tak na telefony, jak i komputery za pośrednictwem konta na Facebooku.

Hack’n’slash dla dzieci?
Przed wyborem postaci czeka nas prolog wprowadzający do fabuły i uczący sterowania oraz zasad. Wcielamy się w nim łucznika i naszym zadaniem jest znalezienie zaginionych przyjaciół. Nasza mała przygoda kończy się zabiciem wielkiego, złego potworka. Poruszamy się naciskając „na ziemię”, podczas gdy wrogowie są atakowani, jak tylko znajdą się w naszym zasięgu. Wciąż mamy możliwość wybrania celu, nakierowując palec na innego potwora. Do wyboru mamy dużo liczbę klas, między innymi mnicha, szermierza, wampira, samuraja czy uzbrojoną po zęby panią-pirat (no niech będzie piratkę). Każdy z bohaterów posiada unikalne umiejętności, a sami mali herosi, są opatrzeni krótką biografią.

W Buddy Rush skupiamy się na przechodzeniu nieskomplikowanych zadań, wymieniając od czasu do czasu ekwipunek na lepszy i potężniejszy. Nowe zadania znajdziemy u stojącego przy bramie strażnika i polegają zazwyczaj na eliminacji potworów lub/i znalezieniu określonych przedmiotów. Po zaakceptowaniu zadania, jesteśmy teleportowani do nowej lokacji, którą w praktyce musimy przejść żywi od początku do końca. Zadania wykonujemy z przyjaciółmi, lub samotnie, korzystając z pomocy postaci niezależnych. Podjęcie się pojedynczej misji kosztuje punkt Staminy, której mamy łącznie 5. Po wykorzystaniu całej, musimy albo zaczekać aż nam się zregeneruje, albo kupić napój, który nam ją przywróci – kosztującą niestety prawdziwe pieniądze.

W wiosce znajdziemy nasz dom, który możemy odwiedzić pomiędzy misjami. W nim zarządzamy ekwipunkiem i wysłać jakiś prezent przyjacielowi. Tuż obok mamy tablicę rankingową, na której dowiemy się, jak wypadamy na tle innych graczy. Jest ranking ogólny, oparty na BRPointsach, jak i Challenge i Fishing. W osadzie jest również sklep, gdzie możemy zakupić nowe przedmioty za jedną z dwóch walut – Bugs (robaki, standardowa waluta zdobywana podczas gry) i chips, waluta premium. Na południe sklepikarza jest nasz trener, który ulepszy nasze umiejętności.

A gdy chcemy więcej…
Gdy wskoczymy na wyższe poziomy doświadczenia, możemy spróbować swoich sił w ciekawych wyzwaniach, oferowanych przez grę. Mając poziom 10, otrzymujemy dostęp do Areny, podczas gdy 40 otwiera przed nami możliwość brania udziału w wyzwaniach, polegających na odpieraniu hord potworów. Od poziomu 65, stają się dostępne walki z bardzo potężnymi bossami, za zabicie których dostaniemy nagrody wielkiej wartości.

Warto podkreślić ciepłą i kolorową oprawę graficzną – nadaje ona grze unikalnego klimatu, który jest także potęgowany przez dostępną muzykę. Grafika jest zarówno ładna jak i niewymagająca zbyt wiele względem naszego telefonu. W Buddy Rush możemy grać nie tylko przez telefon, ale również przez komputer i tablety. Gra jest zintegrowana z Facebook’iem, dzięki czemu każdy z naszych znajomych, może zostać członkiem drużyny.

Problemy? Na pewno dla niektórych graczy problematyczne może być stały dostęp do Internetu, jaki wymaga gra oraz fakt, że jest dostępna tylko poprzez Facebooka. Poza tym misje oraz czynności w samej grze, są dość powtarzalne, przez co gra może stosunkowo szybko nam się znudzić.


(Buddy Rush zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Plusy
Świetny, oryginalny styl graficzny
Prosta i łatwa do opanowania mechanika
Lekka i przyjemna atmosfera
Muzyka

Minusy
Wymaga konta na Facebook’u
Powtarzalna

Strona oficjalna gry: http://www.facebook.com/buddyrush

Podsumowanie
Buddy Rush jest bardzo sympatyczna i kolorowa, skierowana głównie do dzieci, ale i starsi gracze mogą się z nią przyjemnie rozerwać. Oferuje mało skomplikowaną i okraszoną miłym poczuciem humoru rozrywkę, która spodoba się fanom szybkiej i lekkiej zabawy. Gra utrzymana jest w karykaturalnym stylu, być może zbyt infantylnym dla części graczy – faktem jest jednak, że dzieci powinny być nią zachwycone. I jeszcze przyjemna muzyka brzęcząca z głośników, ubawiłem się przy Buddy Rush bardziej niż sądziłem, że mogę się wybawić. Warto zagrać.

Buddy Rush jest dostępna za darmo na Androida, iOS oraz komputer.

1388 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Grand Theft Auto III

Grand Theft Auto III, trzecia odsłona popularnej gry w końcu zawitała na platformy mobilne! Ponownie możemy wykonywać misje dla bossów,

Zamknij