Call of Mini Zombies

Zombie, zombie, zombie. Czy komuś jeszcze nie znudziła się ta tematyka? W żadnym wypadku! Call of Mini Zombies to darmowa, dynamiczna i niesamowicie wciągająca strzelanka z perspektywy trzeciej osoby. Wcielamy się w niej, w jednego z ocalałych i staramy przeżyć w niebezpiecznym świecie, opanowanym przez wygłodniałe hordy zombiaków.

call_of_mini_zombies_1

Dzień pierwszy
Po załadowaniu tej gry na telefon za darmo, ukazuje się naszym oczom mapka, na której możemy wybrać jakie otoczenie chcemy obronić przed inwazją. Wybór nie wpływa w żaden sposób na poziom trudności i ilość pojawiających się zombie, także jest to kwestia własnych preferencji. Naszym bohaterem sterujemy drążkiem analogowym po lewej, obracając kamerę przesuwając palcem po ekranie, a drążek po prawej stronie służy do celowania i strzelania. Zombie atakują nas praktycznie z każdej strony, wychodząc nagle z ziemi czy przychodząc ze skraju mapy. Ich rodzajów jest całe mnóstwo – od zwykłych na kilka strzałów, po wielkie kilkumetrowe zombie-potwory. Pojawiają się w losowych momentach, potrafiąc nas zaskoczyć żółtą wydzieliną, zabierającą 1/3 żywotności, czy otoczyć kiedy będziemy się bronić przed atakiem nieumarłych piesków.

Gdy uda nam się przetrwać, dzień się kończy i możemy przejść do następnego. Wraz z nadchodzącymi dniami, fale zombie stają się coraz silniejsze, pojawia się coraz więcej różnych gatunków i musimy się coraz bardziej gimnastykować, by nie dać się zabić. Ale bez obaw – w razie śmierci, pojawia się napis „Game Over” i możemy spróbować naszych sił ponownie, nie tracąc uzyskanych grę wcześniej pieniędzy. W 20 dniu pojawia się dodatkowe wyzwanie, w postaci bardzo trudnego do zabicia zombie, uzbrojonego w miotacz płomieni. Jeśli uda nam się go zabić w ciągu półtorej minuty, odblokowujemy w sklepie nową broń (kosztującą około miliona zielonych). Jeśli nie zmieścimy się w czasie, zombie znika.

call_of_mini_zombies_2
Podczas apokalipsy, mamy do dyspozycji potężny arsenał arcyciekawych zabawek. Poczynając od piły łańcuchowej i niezawodnego MP5, po kałasznikowy, strzelby, miotacze płomieni, a nawet lasery i miecze świetlne! Jest się czym bawić! Za pieniądze zdobywane, poprzez zabijanie powstałych z grobu monstrów, zakupujemy nowe bronie, ulepszamy już posiadane i wydajemy na różne inne rzeczy, pozwalające na jeszcze lepsze pozbywanie się zombie. Po uzbieraniu pokaźnej sumy, warto zainwestować w jedną z kilku dostępnych postaci. Pierwszy bohater, Joe Blo nie posiada żadnych umiejętności. Za 40,000$ możemy zaopatrzyć się w Nerda, którego specjalną zdolnością jest większa szansa na otrzymanie bonusowych przedmiotów. Nieco droższy SWAT, posiada z kolei większą ilość punktów żywotności. Poza tym, mamy do wyboru np. regenerującego się Doktora, szybkiego Kowboja i wielu innych.

call_of_mini_zombies_3

Poza trybem dla pojedynczego gracza, możemy spróbować swych sił w trybach dla wielu, czyli tryb kooperacji oraz wesoły tryb versus. Nie trzeba się nigdzie rejestrować. Wystarczy wybrać imię, podłączyć telefon do sieci i możemy wyruszać na wspólne zabijanie zombie albo powalczyć ze swoim kumplem czy znajomym.

Call of Mini Zombies jest grą z gatunku freemium, dlatego mamy opcję zakupu waluty. Jest ona stosunkowo tania, ale osobiście – jak zwykle – nie polecam tego rozwiązania. Po co psuć sobie zabawę? Podczas trybu kooperacji, miałem okazję grać z gościem, posiadającego rakietnice oraz laser, czyli najpotężniejszych broni w grze. Na początku było przyjemnie, ale brak jakichkolwiek wyzwań szybko zamienił świetną zabawę, w ogromną nudę. Poza tym gra nie ma zasadniczo większych wad. Brakuje jedynie przycisku Exit, przez co grę możemy wyłączyć jedynie z poziomu menedżera zadań. Gra chodzi bardzo płynnie, ale oczywiście trudno powiedzieć jak będzie się zachowywała na słabszych telefonach niż Samsung Galaxy.


(Call of Mini Zombies zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Call of Mini Zombies w Google Play
Call of Mini Zombies w iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Ogólny design grafiki
Duży arsenał zabawek zniszczenia
Sporo rodzajów zombie
Ciekawy system ulepszania broni
Tryby dla wielu graczy (kooperacja i versus)

Minusy
Niektóre bronie są nieosiągalne bez zakupu waluty premium

 

Podsumowanie
Call of Mini Zombies jest jedną z fajniejszych strzelanek na telefon, która być może nie powala grafiką, ale ma swój retro-karykaturalny urok. Gra jest prosta, przyjemna i wciągająca, a zombie i ogólny design przywołują na myśl popularnego Minecraft’a. Celowanie zostało bardzo dobrze rozwiązane, stosując pośrednie rozwiązanie pomiędzy automatycznym, a tradycyjnym nakierowywaniem broni. Poziomy trwają po kilka minut, czyniąc grę idealną na 10-15 minutowe sesje – coś w sam raz do zabicia czasu!

Call of Mini Zombies jest dostępne na Androida i iOS.

1561 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Superbrothers Sword & Sworcery recenzja

Superbrothers Sword & Sworcery to bardzo nietypowa, ale i wspaniała produkcja od Superbrothers i Capybara Games, z wyjątkowym soundtrackiem stworzonym

Zamknij