ChuChu Rocket!

Na ratunek myszkom! W ChuChu Rocket!, popularnej grze logicznej na Androida i iOS, kładąc na planszy strzałeczki, ratujemy je przed kocimi żołądkami i pomagamy im w dotarciu w przestrzeń kosmiczną. Ogromna ilość poziomów przy klasycznej rozgrywce czyni ją idealnym tytułem dla ludzi uwielbiających szybkie i dynamiczne logiczne gry na telefon.

Powrót klasyki
Macie w pamięci konsolę, która istniała tuż przed pojawieniem się pierwszego Xboxa i Playstation 2? Nazywała się Dreamcast. Do dziś ma ona swoich wiernych fanów, którzy mają ją podłączoną do swoich telewizorów i kierują modlitwy do Segi o wydanie jej kolejnej generacji. Pomimo nie osiągnięcia na rynku dużego sukcesu, na Dreamcasta powstało wiele unikalnych i ciekawych tytułów jak ChuChu Rocket!, który dostępny jest już na nasze urządzenia mobilne.

Na planszy przypominającej szachownicę, kierujemy ruchem grupy myszy do rakiet. Myszki nie należą do szczególnie mądrych, dlatego musimy im dopomóc umiejscawiając strzałki, pokazującym im drogę do rakiety. Uciekają one daleko, bardzo daleko – prosto w przestrzeń kosmiczną. Grasujące po planszy koty, robią co mogą by nam przeszkodzić wyznaczonym zadaniu, ponieważ jak wiadomo, interakcja kotów z myszami bywa z reguły fatalna dla tych ostatnich.

W ChuChu Rocket! możemy bawić się w jeden z kilku dostępnych trybów rozgrywki; główny tryb puzzli oferuje 500 poziomów, gdzie za pomocą określonej ilości strzałek, doprowadzamy myszki do celu. Jeśli strzałki zostały położone tam gdzie powinny i są ustawione w dobrym kierunku, to myszy trafią do rakiety. Jeśli nie, albo trafią do jakiejś dziury albo zostaną złowione przez wygłodniałe koty i czeka ich tragiczny koniec. Koty również są podatne na kierunkowskazy i w późniejszych etapach aplikacji, trzeba ten fakt skutecznie wykorzystywać by przejść do kolejnych poziomów.

Myszton, mamy problem
Po opanowaniu podstawowych zasad tej i przejściu kilkunastu pierwszych plansz, możemy wypróbować swych sił w innych trybach. Każdy z nich kładzie nacisk na inne umiejętności; część wymaga odpowiedniej szybkości kładzenia strzałek i wyczucia przy unikaniu kotów. Na początku to trochę trudne, z uwagi na to co się dzieje na ekranie, ale jak to mówią – nauka to potęgi klucz! Z każdym poziomem, powinno być zdecydowanie lepiej.

Puzzle naciska bardziej na myślenie aniżeli szybkie kładzenie strzałek. Podczas Challenge musimy zebrać myszki przed upłynięciem ustalonego limitu czasu. W trybie Battle, poza zbieraniem myszy trzeba jednocześnie sabotować swojego przeciwnika. Na podobnych zasadach opiera się lokalna gra dla wielu graczy, w której naszym zadaniem jest zebrać więcej myszek niż reszta grających. Walka w z innymi wiąże się z nagrodami; po zdobyciu bardziej imponującego wyniku, dostajemy nagrodę w postaci osiągnięcia i miejsca w rankingu.

Sterowanie jest proste i zaskakujący jest fakt, że w tą grę dało się grać na kontrolerze, ponieważ możliwość używania palca, pasuje do tej gry na telefon jak ulał. Szczególnie jeśli gramy tablecie; na telefonach ze względu na mniejszy ekran, nieco bardziej nadaje się do tego zadania rysik, ale zależy to już od rozmiaru ekranu. Granie na tablecie ma również jeszcze jedną zaletę – możliwość zabawy dla czterech graczy na jednej maszynie, choć może to być problematyczne dla osób z grubszymi palcami.


(ChuChu Rocket! zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

ChuChu Rocket! na Google Play
ChuChu Rocket! na iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Oryginalna
Wciągająca rozgrywka

Minusy
Miejscami bardzo chaotyczna

 

Podsumowanie
Pojawiając się na telefonach, ChuChu Rocket audio-wizualnie prezentuje się tak samo jak wersja na Dreamcast. Pomimo tego, że istnieją gry na telefon na lepszym poziomie graficznym, pozostała kolorowa, charakterystyczna oprawa 3D. Myszki wyglądają słodko, a koty komicznie. Poziomy są krótkie, szybkie, a ich imponująca liczba w postaci 500, zapewnia rozrywkę na wiele godzin. Gracze, którzy mieli okazję grać w oryginał i boją się, że gra utraciła swój specyficzny klimat poprzez przeniesienia jej na małe ekrany, nie mają powodu do obaw. Choć od czasu wydania w Japonii ChuChu Rocket!, powstało dużo opierających się na podobnej mechanice tytułów, to jednak takie gry na telefon, w żaden sposób się nie zużywają.

ChuChu Rocket! jest dostępne na Androida i iOS

680 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Kingdom Rush Frontiers recenzja

Kingdom Rush powraca! Studio Ironhide, wypuściło oficjalnych sequel jednej z najlepszych gier typu tower defense, która okradała nas z wolnego

Zamknij