Clash of Clans recenzja

Dzisiaj jedna z najpopularniejszych strategii i darmowych gier na telefon iPhone – Clash of Clans odbiega poziomem jakości od wielu aplikacji dostępnych na smartfony w ogóle. Jeśli tylko posiadacie smartfona z iOS, pobierajcie bez jakiegokolwiek wahania.

clash_clans_2

Najlepsza strategia na telefon?..
Clash of Clans jest numerem jeden spośród wszystkich gier strategicznych dostępnych na iOS i jedna z najbardziej dochodowych aplikacji dostępnych w App Store, przynosząca dziennie swoim twórcom setki tysięcy dolarów! Co jest takiego niesamowitego w grze, która posiada prawie pół miliona polubień na Facebooku? Za produkcją stoi fińska firma Supercell, a sama gra wydaje się czymś pomiędzy FarmVille i wciąż popularnym Travianem. Na wstępie dostajemy kawał ziemi, na którym będzie rozwijać naszą wioskę. Od razu uderza wysoka jakość grafiki, płynność i bardzo dopracowany interfejs. Na początku mamy bardzo niewiele i stopniowo konstruujemy coraz to nowe konstrukcje – rozwój jest bardzo typowy dla standardowych gier strategicznych online. Zaczynamy od budowy kopalni złota, generującej nam podstawową walutę (naturalnie złoto) i jakiś magiczny płyn wydobywany ze źródeł pod naszą wioską. Mając jeden i drugi surowiec, możemy śmiało budować budynki uszeregowane w różne typy – obronne, wojskowe, gospodarcze etc. Zaczynamy nieśmiało od budowy wierz obronnych, baraków i jednostek, podczas gdy prowadzi nas krótki samouczek objaśniający szczegóły rozgrywki. W odpowiednim momencie możemy zając się bardziej ekspansyjną polityką i do tego celu zwerbować większą armię.

clash_clans_3

Atakowanie wiosek jest świetnym sposobem, by nabić kasę naszej wiochy, ale wiąże się z inwestycjami i sporym ryzykiem. Jednym stuknięciem palca w ekran dotykowy, możemy sprawdzić jaka wioskę sugeruje nam system do ataku – jeśli wydaje się za mocna, tapniemy jeszcze raz, wydamy kilka złotych monet i mamy kolejną propozycje ataku. Wioski innych graczy, które możemy zaatakować są coraz mocniejsze i nie możemy atakować zupełnych słabeuszy, o czym warto pamiętać. Możemy też wstąpić do sojuszu, ale to nie zawsze jest korzystne, bo możemy dołączyć w samym środku wojny, na którą jesteśmy za słabi. Generalnie jednak, warto dołączyć do klanu, a że Polaków jest stosunkowo sporo, nie powinno być z tym większych problemów.

clash_of_clans_1

Clash of Clans wygląda wyjątkowo kolorowo, można by powiedzieć, cukierkowo – gra chodzi fantastycznie, bardzo płynnie, ogólnie jestem pod wielkim wrażeniem jej jakości. Deweloperzy nie spoczęli na laurach, starają się dbać o społeczność i rozwijają ją w bardzo rozsądny sposób. Mając tak olbrzymie środki w zasadzie to nic dziwnego…

Mikropłatności są bardzo rozbudowane – możemy chronić swoją wioskę przed atakami z zewnątrz za dodatkową opłatą albo przyśpieszać prawdopodobnie każdą operację w grze! Zwiększanie możliwości obronnych/ofensywnych naszej armii, przyśpieszanie rekrutacji – słowem wszystko. Nic dziwnego, że twórcy zarabiają takie pieniądze!

Wszyscy posiadacze Androida muszą niestety uzbroić się w cierpliwość, bo wg oficjalnego stanowiska deweloperów, jak na razie, nie jest planowane wydanie tej gry na telefon na system Android. Uważajcie w związku z tym na podróbki, których jest mnóstwo w Google Play.


(Clash of Clans zwiastun)

Kliknij, aby pobrać na iOS

Pobierz grę na iPhone

Plusy
Jedna z najlepszych gier strategicznych na telefon
Grafika
Płynność
Bardzo dopracowana

Minusy
Niestety, jak na razie tylko iOS

 

Podsumowanie
Mamy do czynienia z czołówką gier strategicznych na telefon i co do tego nie mam jakichkolwiek wątpliwości – Clash of Clans najzwyczajniej wymiata. Grafika, humor, wysoka grywalność, czytelny interfejs, a o jej niebywałej jakości świadczy, niesamowita popularność i wyniki finansowe dewelopera. Szkoda, że użytkownicy Androida muszą czekać i jak na razie nie widać na horyzoncie wersji na tą platformę…Warto zagrać!

2824 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Diablo Immortal recenzja

Diablo Immortal to nowy mobilny tytuł firmy Blizzard, który jest kontynuacją kultowej serii Diablo. Gra oferuje graczom możliwość zanurzenia się

Zamknij