Clash of Clans recenzja

Dzisiaj jedna z najpopularniejszych strategii i darmowych gier na telefon iPhone – Clash of Clans odbiega poziomem jakości od wielu aplikacji dostępnych na smartfony w ogóle. Jeśli tylko posiadacie smartfona z iOS, pobierajcie bez jakiegokolwiek wahania.

clash_clans_2

Najlepsza strategia na telefon?..
Clash of Clans jest numerem jeden spośród wszystkich gier strategicznych dostępnych na iOS i jedna z najbardziej dochodowych aplikacji dostępnych w App Store, przynosząca dziennie swoim twórcom setki tysięcy dolarów! Co jest takiego niesamowitego w grze, która posiada prawie pół miliona polubień na Facebooku? Za produkcją stoi fińska firma Supercell, a sama gra wydaje się czymś pomiędzy FarmVille i wciąż popularnym Travianem. Na wstępie dostajemy kawał ziemi, na którym będzie rozwijać naszą wioskę. Od razu uderza wysoka jakość grafiki, płynność i bardzo dopracowany interfejs. Na początku mamy bardzo niewiele i stopniowo konstruujemy coraz to nowe konstrukcje – rozwój jest bardzo typowy dla standardowych gier strategicznych online. Zaczynamy od budowy kopalni złota, generującej nam podstawową walutę (naturalnie złoto) i jakiś magiczny płyn wydobywany ze źródeł pod naszą wioską. Mając jeden i drugi surowiec, możemy śmiało budować budynki uszeregowane w różne typy – obronne, wojskowe, gospodarcze etc. Zaczynamy nieśmiało od budowy wierz obronnych, baraków i jednostek, podczas gdy prowadzi nas krótki samouczek objaśniający szczegóły rozgrywki. W odpowiednim momencie możemy zając się bardziej ekspansyjną polityką i do tego celu zwerbować większą armię.

clash_clans_3

Atakowanie wiosek jest świetnym sposobem, by nabić kasę naszej wiochy, ale wiąże się z inwestycjami i sporym ryzykiem. Jednym stuknięciem palca w ekran dotykowy, możemy sprawdzić jaka wioskę sugeruje nam system do ataku – jeśli wydaje się za mocna, tapniemy jeszcze raz, wydamy kilka złotych monet i mamy kolejną propozycje ataku. Wioski innych graczy, które możemy zaatakować są coraz mocniejsze i nie możemy atakować zupełnych słabeuszy, o czym warto pamiętać. Możemy też wstąpić do sojuszu, ale to nie zawsze jest korzystne, bo możemy dołączyć w samym środku wojny, na którą jesteśmy za słabi. Generalnie jednak, warto dołączyć do klanu, a że Polaków jest stosunkowo sporo, nie powinno być z tym większych problemów.

clash_of_clans_1

Clash of Clans wygląda wyjątkowo kolorowo, można by powiedzieć, cukierkowo – gra chodzi fantastycznie, bardzo płynnie, ogólnie jestem pod wielkim wrażeniem jej jakości. Deweloperzy nie spoczęli na laurach, starają się dbać o społeczność i rozwijają ją w bardzo rozsądny sposób. Mając tak olbrzymie środki w zasadzie to nic dziwnego…

Mikropłatności są bardzo rozbudowane – możemy chronić swoją wioskę przed atakami z zewnątrz za dodatkową opłatą albo przyśpieszać prawdopodobnie każdą operację w grze! Zwiększanie możliwości obronnych/ofensywnych naszej armii, przyśpieszanie rekrutacji – słowem wszystko. Nic dziwnego, że twórcy zarabiają takie pieniądze!

Wszyscy posiadacze Androida muszą niestety uzbroić się w cierpliwość, bo wg oficjalnego stanowiska deweloperów, jak na razie, nie jest planowane wydanie tej gry na telefon na system Android. Uważajcie w związku z tym na podróbki, których jest mnóstwo w Google Play.


(Clash of Clans zwiastun)

Kliknij, aby pobrać na iOS

Pobierz grę na iPhone

Plusy
Jedna z najlepszych gier strategicznych na telefon
Grafika
Płynność
Bardzo dopracowana

Minusy
Niestety, jak na razie tylko iOS

 

Podsumowanie
Mamy do czynienia z czołówką gier strategicznych na telefon i co do tego nie mam jakichkolwiek wątpliwości – Clash of Clans najzwyczajniej wymiata. Grafika, humor, wysoka grywalność, czytelny interfejs, a o jej niebywałej jakości świadczy, niesamowita popularność i wyniki finansowe dewelopera. Szkoda, że użytkownicy Androida muszą czekać i jak na razie nie widać na horyzoncie wersji na tą platformę…Warto zagrać!

2804 wyświetleń

Przeczytaj inne:
World of Tanks Blitz recenzja

World of Tanks Blitz to śmiała próba przeniesienia arcypopularnej World of Tanks na urządzenia mobilne. Czy udana? Gra jest dostępna do pobrania za darmo! Firmy Wargaming.net nie...

Zamknij