Clash of the Olympians recenzja

Pora na kolejną grę od Ironhide, studia dobrze znanego graczom na całym świecie, za sprawą ultra-popularnego Kingdom Rush! W Clash of the Olympians, czeka nas rozstrzeliwanie hord nieprzyjaciół, jako jeden z mitycznych herosów – Herakles, Achilles oraz Perseusz. Jeszcze jedno – na Androida jest dostępna za darmo!

Następny Kingdom Rush?! Niezupełnie…
Naszym oczom ukazuje się styl graficzny bardzo zbliżony do Kingdom Rush, z podobną nieco karykaturalną stylistyką postaci. Możemy zagrać jednym z trzech herosów. Herakles to mistrz rzucania głazami, beczkami czy nawet meteorytami – wszystkim o dużych gabarytach. Achilles włada potężnymi włóczniami, a Perseusz, poza tym, że trzyma głowę meduzy, strzela ze swojego wiernego łuku. O fabule trudno cokolwiek powiedzieć, poza tym że bronimy świątynię przed hordą mitologicznych potworów – kto za tym stoi, dowiadujemy się podczas walki z bossem na samym końcu gry. I właściwie tyle jeśli chodzi o fabułę. Poziomy polegają na powstrzymywaniu nieprzyjaciół, a my musimy sprawnie wystrzeliwać pociski, które odbijając się lub rażąc prądem, będą siały spustoszenie w szeregach m in harpii, gorgon, goblinów i minotaurów.

Teoretycznie nie brzmi to jak wyzwanie prawda? W praktyce nim jednak jest. O ile przechodzenie gry Heraklesem jest dość proste, tak Achillesem jak i przede wszystkim Perseuszem, bywa naprawdę ciężko – możecie mi wierzyć na słowo. Trafianie do celu trzeba sobie porządnie wyćwiczyć, szczególnie że za trafienie w poruszającego się przeciwnika w głowę, zadajemy większe obrażenia.


Mitologiczni Herosi

Każdą broń możemy ulepszać w trakcie gry – Herakles rzuca coraz większymi przedmiotami, podczas gdy Achilles włada coraz potężniejszymi włóczniami, a Perseusz łukami. Oprócz ulepszania broni, możemy także „podpompowywać” siłę, wytrzymałość, szansę trafienia krytycznego, wytrzymałość świątyni oraz jedną z dwóch cech specjalnych broni. Każdy bohater ma 2 typy zdolności – Perseusz może wybrać zatrute strzały lub strzelać za jednym razem kilkoma strzałami, podczas gdy głazy i inne przedmioty Heraklesa mogą przelatywać przez wrogów lub odbijać się po uderzeniu w ziemie.

Od strony audio-wizualnej, Clash of the Olympians prezentuje się bardzo dobrze. Postacie są ładnie narysowane, widać podobną dbałość o detale, co w przypadku wspomnianego Kingdom Rush.

Niestety gra jest stosunkowo krótka i na tą chwile liczy tylko 20 poziomów, które możemy repetować grając innymi postaciami, ale to stanowczo za mało. Naszych przeciwników też nie ma zbyt wiele, aczkolwiek akurat tego nie zaklasyfikowałbym, jako wadę.


(Clash of the Olympians zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Plusy
Wciąga
Grafika
Solidne wykonanie

Minusy
Zbyt krótka

Podsumowanie
Clash of the Olympians jest bardzo solidnie wykonana, potrafi wciągnąć, ale niestety jest zbyt krótka – liczy jak na razie tylko 20 poziomów. Niektóre poziomy mogą dać nam ostro w kość, szczególnie jeśli wybierzemy grę Perseuszem na samym początku – spróbujcie najpierw zagrać Heraklesem. Na koniec dobra wiadomość dla posiadaczy telefonów z Androidem – gra jest dostępna za darmo, podczas gdy na iOS trzeba zapłacić.

Clash of the Olympians jest dostępna na Androida za darmo oraz płatnie na iOS.

1035 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Obrońcy Galaktyki recenzja

Obrońcy Galaktyki to darmowa gra MMORPG, która przenosi graczy w głęboką przestrzeń kosmiczną. Jej niegdyś odległe rejony były niedostępne, ale

Zamknij