Cloudy with a Chance of Meatballs 2: Foodimal Frenzy recenzja

Cloudy with a Chance of Meatballs 2: Foodimal Frenzy…napisanie nazwy gry może zmachać, ale sama aplikacja zapewni moc dobrej zabawy, pod warunkiem, że jesteście w stanie znieść okropne mikropłatności.

cloudy_1

Film animowany z 2009 roku, Klopsiki i inne zjawiska pogodowe (ang. Cloudy with a Chance of Meatballs) okazał się na tyle popularny, że postanowiono stworzyć kolejną część. Druga część filmu, Klopsiki kontratakują wchodzi właśnie do polskich kin i z tej okazji chciałem przedstawić darmową grę na telefon opartą o kontynuacje. Cloudy with a Chance of Meatballs 2: Foodimal Frenzy wykorzystuje gameplay znany przy okazji Puzzle Craft, związany z zaznaczaniem 3 rzeczy pod rząd. Zaznaczamy palcem w linii, np. 3 truskawkowe stwory pod rząd, a one znikają i zamieniają się w punkty. Oczywiście im więcej uda nam się zaznaczyć stworków tego samego typu, tym więcej otrzymamy punktów.

cloudy_3

Wizualnie, Cloudy 2 prezentuje ten sam styl, jak film animowany, z barwnie przedstawionymi jerzętami (hybryda jedzenia i zwierzęcia). Jerzęta są ekspresyjne, zalewają się łzami, kiedy licznik kończy dany poziom, albo panikują jeśli są mecze, w które jeszcze nie graliśmy. O muzyce, też trudno powiedzieć mi coś złego – nie irytuje, a przyjemnie wypełnia przechodzenie poziomów. Cloudy 2 jest dość obszerna, bo możemy za darmo zagrać w 3 etapy, po 16 poziomów każdy. Podczas poziomu musimy wykonać 3 mini zadania – nie zawsze jest to możliwe za pierwszym razem, przyznam szczerze, że niektóre z zadań są bardzo trudne do skompletowania w tylko 60 sekund. Oczywiście poziom trudności, to też pstryczek w nos, by gracze chętnie wydawali pieniądze.

cloudy_3

Bateria są w grze jednostkami energii, za które „kupujemy” możliwość zagrania w 60 sekundowy poziom. Problem w tym, że jedna bateria uzupełnia się przez całe 30 minut, a my mamy maksymalnie tylko 5 takich baterii na raz. Rozwiązanie? Niestety, aplikacja zmusza nas do opłaty, jeśli chcemy pograć więcej. Mikropłatności w Cloudy 2 są w taki sposób zaprojektowane, by żerować na wszystkich graczach, chcących pograć dłużej niż 5 minut przy okazji jednej sesji. To poważny problem gry, która uniemożliwia zaangażowanie się i wczucie w rozgrywkę – w końcu, kto lubi, gdy przerywa się mu zabawę po kilku minutach?! Inne gry freemium, jak choćby recenzowane przeze mnie Plants vs. Zombies 2, mają rozwiązane mikropłatności znacznie sensowniej.


(Cloudy with a Chance of Meatballs 2: Foodimal Frenzy zwiastun)

Cloudy with a Chance of Meatballs 2: Foodimal Frenzy w Google Play
Cloudy with a Chance of Meatballs 2: Foodimal Frenzy w iTunes

[yasr_multiset setid=0]

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Sympatyczni bohaterowie
Dużo ciekawych poziomów
Grafika i kolory

Minusy
Fatalnie rozwiązane mikropłatności

 

Podsumowanie
Chance of Meatballs 2: Foodimal Frenzy na pewno rozczarowuje biorąc pod uwagę rozwiązanie mikropłatności, które w połączeniu z mechaniką gry, gaszą dość skutecznie zapał. Pomijając czekanie, aż baterie w końcu się doładują, gra ma czym do siebie zachęcić – poziomów jest sporo, a cała gra sprawia bardzo sympatyczne wrażenie. Podobnie z resztą, jak sami bohaterowie…

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

1919 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Heroes Call recenzja

Macie ochotę na odrobinę akcji?! Kąskiem na weekend jest świetny darmowy RPG Heroes Call, stworzony przez firmę Defiant Development. Konkretniej

Zamknij