Coaster Crazy recenzja

Marzyłeś kiedyś by stworzyć kolejkę górską z tak wielką ilością skrętów, wzlotów i spadków, by doprowadziła wręcz do choroby wszystkich pasażerów?! W aplikacji Coaster Crazy możesz to robić bez jakichkolwiek problemów! W rzeczywistości, za tego rodzaju kolejki, mogłoby Cię czekać tylko więzienie…

Szalona kolejka!
Od razu muszę zaznaczyć, że jak na razie gra jest skierowana jedynie dla posiadaczy iPadów i iPhone’ów. Myśląc o parku rozrywki, od razu przychodzi Wam pewnie do głowy wspaniałość i majestat kolejki górskiej. Niestety, co na świecie jest największą atrakcją każdego takiego miejsca, w Polsce jest rzadkością i bardzo trudno spotkać kolejkę z prawdziwego zdarzenia (Tic-Tac Tornado w Śląskim Wesołym Miasteczku jest największa). Niestety pozostają nam filmy, zagraniczne wycieczki, albo właśnie gry, by zakosztować zabawy w tym stylu. Coaster Crazy wychodzi nam naprzeciw!

Naszymi pierwszymi krokami w grze są debiutanckie eksperymenty kolejkowe, prowadzone przez nas w dalekiej Australii. Właśnie tam będziemy testować pierwsze kolejki – bez obaw, towarzyszy nam samouczek, krok po kroku wyjaśniający nam wymagania stawiane nam przez grę. Nasze konstrukcje testują tzw. Crazies, czyli może nie tyle szaleńcy, co raczej wielcy entuzjaści tej formy rozrywki. Już na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo przyjaźnie i zabawnie. Nie przeszkadza im w żaden sposób, że są królikami doświadczalnymi, oraz że często będą wylatywać podczas jazdy z siedzeń, niczym z katapulty. Podczas testów, możemy zmienić punkt widzenia i obserwować jazdę kolejką z perspektywy naszych testerów, lub obserwować ich samych. Reagują bardzo żywiołowo i entuzjastycznie na wszelkie cuda, oferowane przez nasz prototyp kolejki.


Kolejka jak ze snu!

Każda z kolejek górskich ma limit długości, jaki musimy przestrzegać i którego nie możemy przekroczyć. By uczynić naszą konstrukcję jeszcze bardziej ekscytującą, możemy na wybranych fragmentach trasy, umieścić przeróżne elementy: tunele, zawiasy, spadki, wzloty, pętle etc. Po udanych testach kolejki, kończących się podsumowaniem w punktach i gwiazdkach, dowiadujemy się na ile trafiliśmy w sedno. Im więcej gwiazdek, tym więcej pieniędzy, a im więcej pieniędzy tym posiadamy większy budżet na konstrukcje kolejnych kolejek. Odwiedzając grę, co jakiś czas, zarabiamy pieniądze z każdej gotowej kolejki – biznes się cały czas kręci!

Grafika jest jednym słowem wspaniała i bardzo przypomina recenzowaną przeze mnie Royal Revolt. Bajkowe kolory, efekty graficzne – graficy wykonali świetną robotę i zasługują na garść pochwał. Muzyka i dźwięk także stoją na wysoki i bardzo przyjemnym dla ucha poziomie. Bardzo dużą zaletą gry jest wszechobecny humor! Styl graficzny, w jakim przedstawione są postacie oraz świat, jest z lekkim przymrużeniem oka.

W grze są 2 waluty: zwykłe pieniądze, przypominające wyglądem dolary, oraz klejnoty, czyli waluta premium. W wewnętrznym sklepie aplikacji, możemy standardowo zakupić oba rodzaje walut i w ten sposób, tworzyć jeszcze większe i bardziej wypasione kolejki. I nawet w tym względzie Coaster Crazy ma zaletę – nie zmusza nas natrętnie do kupowania.


(Coaster Crazy zwiastun)

Plusy
Bardzo solidne wykonanie
Wciągająca, dopracowana rozgrywka
Humor i „lekkość”
Nienachalne rozwiązania premium

Minusy
Troszkę powtarzalna

Podsumowanie
Coaster Crazy po prostu wymiata! Ogólnie rzecz biorąc gra wyzwala bardzo dużo pozytywnej energii – projektowanie i testowanie kolejek to świetna zabawa, choć troszkę powtarzalna. Grając jednak od czasu do czasu, rozgrywka dostarcza moc wspaniałych wrażeń. To jedna z tym gier do których wraca się z przyjemnością – ma to Coś. Szczerze polecam!

Coaster Crazy jest dostępna za darmo jedynie na iOS (iPad, iPhone).

1152 wyświetleń

Przeczytaj inne:
The Croods recenzja

The Croods będziecie na pewno kojarzyć po polskim tytule - Krudowie. Ta przyjemna animacja stworzona przez Dreamwork doczekała się wersji

Zamknij