The Croods recenzja

The Croods będziecie na pewno kojarzyć po polskim tytule – Krudowie. Ta przyjemna animacja stworzona przez Dreamwork doczekała się wersji mobilnej, stworzonej przez Rovio Mobile.

croods_3

Firmę Rovio, zna chyba każdy szanujący się posiadacz smartfona lub tabletu, szczególnie za sprawą serii Angry Birds, ewentualnie produkcji Bad Piggies. Co oferuje nam The Croods? Przejmujemy kontrolę nad prehistoryczną rodziną z filmu i towarzyszymy im podczas ich bezustannych starań, by stać się całkowicie samowystarczalnymi. Będziemy konstruować różne budowle, które służą generowaniu surowców i przedmiotów, ale w dość nietypowym stylu. Rozgrywka polega na łapaniu najprzeróżniejszych stworzeń, budowa dla nich domu i karmienie, co przynosi określoną nagrodę w surowcach oraz przedmiotach. Poczynając od pierwszego zwierzaka, łapiemy kolejne, zbieramy surowce, nagrody z zaliczonych zadań, a rodzinny interes Krudów coraz lepiej prosperuje. Każde nasze działanie jest nagradzane pewną ilością punktów doświadczenia i często poprzez wykonanie określonego zadania, zleconego przez członka rodziny. Nagrody są pokaźne i przynajmniej na początku przygody z grą, dużo będzie zależało od zysków z zadań.

croods_1

Większość działań w grze zajmuje pewną ilość rzeczywistego czasu, dlatego czeka nas dużo przerw – Ci bardziej niecierpliwi gracze, mogą chwycić za portfel i kupić walutę premium. To praktycznie standard, jeśli chodzi o gry na telefon za darmo w modelu free to play. Muszę przyznać, że ekstremalnie powolny rozwój, może działać na nerwy i zniechęcać, ale to już zależy od naszego temperamentu. Na samym początku gry, dostajemy pewną ilość waluty premium, którą zainwestujemy w pierwsze budowle – widać wyraźnie, że jej wpływ na rozgrywkę jest kolosalny, ale ponieważ nie jest to strategia, czy gra polegająca na konkurowaniu ze sobą graczy, nie powinno być z tym problemów. Po prostu uzbrajamy się w cierpliwość, łapiemy stwory i budujemy, łapiemy stwory i budujemy…

croods_2

By nieco ożywić grę, Rovio wprowadziło możliwość zalogowania się poprzez Facebooka i zapraszanie swoich znajomych. Ta opcja jest w praktyce niezbyt zachęcająca, bo niewiele właściwie możemy zrobić idąc w gości do siedziby znajomego. Wiele gier na Facebooku posiada ten element znacznie bardziej zróżnicowany i przemyślany. Może deweloperowi zabrało czasu i pieniędzy na rozwinięcie tej części aplikacji?

Wiele ciepłych słów muszę skierować opisując oprawę audiowizualną gry – tutaj nie mam zastrzeżeń, a muszę pochwalić za ładną i kolorową grafikę. Bohaterowie wyglądają bardzo sympatycznie, ruszają się stosunkowo płynnie, a krajobraz prehistorycznej rzeczywistości jest barwny i zachęcający. Wspominałem o karykaturalnym, pełnym humoru stylu, w jakim przedstawiona jest gra? To wspominam i zobaczcie, jak wygląda teściowa tytułowego bohatera.


(The Croods zwiastun)

The Croods w Google Play
The Croods w iTunes

[yasr_multiset setid=0]

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Oprawa audiowizualna
Kilka ciekawych pomysłów
Relaksująca

Minusy
Niemiłosiernie powolny progres

 

Podsumowanie
The Croods może nie jest wybitna, może nie odkrywa niczego nowego i jest denerwująco powolna, biorąc pod uwagę progres, to warto rzucić na nią okiem. Rovio zrobił swoje, wykorzystał licencję i wydał bezpłatną grę, może niepowalającą, ale mogącą dać kilka przyjemnych chwil. Zachęcam do darmowego pobrania zarówno na Androida, jak i na iOS.

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

1648 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Nun Attack: Run & Gun recenzja

Nun Attack: Run & Gun, to szalony niekończący się biegaczach, w którym wdziewamy habit i chwytamy giwery, by wysłać zło

Zamknij