CSR Racing recenzja

CSR Racing to jedyna w swoim rodzaju okazja, by wziąć udział w ekscytujących wyścigach ulicznych, w których liczy się przede wszystkim moc Twojej maszyny. Masz ochotę na wyścigową i darmową grę na telefon?

Drag Racing!
CRS Racing została stworzona przez studio Natural Motion, stojącą za serią Backbreaker i już na pierwszy rzut oka widać wyraźnie, że zainwestowali w swoje dzieło nie jednego dolara. Nie są to jednak typowe wyścigi, a wyścigi równoległe (ang. drag racing), w których musimy rozpędzić się na długiej prostej, ruszając z kopyta i jadąc prosto do mety. W takim rozwiązaniu, liczy się przede wszystkim moc naszego silnika i umiejętne zmienianie biegów – odcinek jest stosunkowo krótki, bo wynosi odpowiednik ¼ mili.

Dostępne w grze samochody, to cały szereg dobrze znanych maszyn z gier wyścigowych, np. Asphalt 7: Heat, Real Racing 3. Znajdziemy tutaj samochody takich marek, jak Dodge, Audi, Pagani, Bentley, McLaren, BMW i wielu innych. Razem kilkadziesiąt wspaniałych i bardzo dopieszczonych aut. Wszystkie błyszczą, możemy zmieniać zarówno ich kolor, jak i dodawać na nich napisy i dodatkowe bajery.

Każdą z maszyn możemy ulepszać wymieniając od najważniejszych elementów, jak silnik, skrzynię zmiany biegów, nitro, nadwozie, po mniej istotne, jak rurę wydechową. Wymiana każdej z części poprawia osiągi samochodu i ostatecznie pozwala nam na pokonanie nowych rywali na drodze do zakończenia zawartości gry. Głównym celem gry jest wygranie rywalizacji z 5 gangami ulicznymi, którzy rozwiązują swoje spory z pomocą wyścigów. Wygrasz wszystkie z nich, miasto będzie Twoje.

Piękna, efekciarska ale…
Opinie na Google Play świadczą o poważnych problemach z CSR Racing na Androidzie, szczególnie na słabszych telefonach. Problemy z zawieszaniem się apki, resetowanie wyścigów, crashowanie – niektórzy z graczy przechodzą przez czyściec. Na Samsungu Galaxy II i iPhone, na których testowaliśmy aplikacje, nie mieliśmy w zasadzie problemów, poza jednym jedynym zawieszeniem się gry na Galaxy.

Dość często mikropłatności są najczarniejszą stroną bardzo wielu udanych aplikacji, podobnie jest w CSR Racing – osoby uczulone na IAP przestrzegam i to od razu. Recenzując Real Racing 3, miałem wyraźny problem z ostateczną oceną, bo o ile sama gra była wyśmienita, tak mikropłatności mogły doprowadzać do szału. Podobnie z resztą z cenami w sklepie. Wydanie kilkudziesięciu złotych na samochód? Czy ma to sens? I znowu mamy wybór, godziny farmowania lub wydanie pieniędzy, na szczęście gra jest na tyle dobra, że mając troszkę cierpliwości można dojść i tak bardzo daleko.


(CSR Racing recenzja)

Plusy
Rewelacyjna grafika
Wciąga
Dostęp do perełek motoryzacji!

Minusy
Garść błędów na Androidzie
Mikropłatności

 

Podsumowanie
CSR Racing to doskonała okazja spróbowania swoich sił w drag racing, które z punktu widzenia gameplay’u, określiłbym wyścigami dla leniwych. Od strony audio-wizualnej gra sprawia bardzo pozytywne wrażenia – szkoda, że gorzej wygląda jej strona techniczna oraz mikropłatności. Na słabszych telefonach i na Androidzie w ogóle, apka może sprawiać problemy i to na różne sposoby. Mimo wszystko wciąż jest jedną z najciekawszych gier wyścigowych stworzonych na ekrany dotykowe, dlatego zachęcam do darmowego pobrania. Warto zagrać!

1788 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Wild Blood recenzja

Wild Blood to najnowszy hit od Gameloftu, a zarazem dynamiczny hack’n’slash o niesamowitej grafice opartej na silniku graficznym Unreal Engine

Zamknij