Death Dome recenzja

Death Dome to mroczna gra akcji stworzona przez Griptonite Game, będące częścią Glu Mobile. Oferuje brutalne pojedynki, świetną grafikę i bardzo dynamiczną rozgrywkę. W grę mogą zagrać posiadacze telefonu z Androidem oraz iOS.

death_dome_3

Świata, jaki znaliśmy już nie ma. Śmiertelny wirus M (dobrze, że nie wirus T – Resident Evil…) rozprzestrzenił się błyskawicznie, z miejsca wybijając większą część ludzkości, a niemal całą resztę zamieniając w zmutowane, rządne krwi bestie. Tylko nielicznym udało się przetrwać apokalipsę. Wcielamy się w tajemniczą wojowniczkę o imieniu Feniks, która znalazła się w potrzasku, otoczona przez zastępy mutantów. Generalnie tyle, jeśli chodzi o fabułę.

Spotkałem się z opiniami, ze gra przypomina troszkę wizualnie Borderlands i muszę przyznać, że coś w tym jest. Gameplay składa się z serii pojedynków, jakie toczymy w klimatach Blood and Glory oraz Infinity Blade. Jeśli graliście w którąś z wymienionych wyżej gier, powinniście od razu zorientować się, o co chodzi w Death Dome. Będziemy unikać i blokować ataki przeciwnika, uderzać z lewej lub prawej strony, z góry, z dołu oraz siać zniszczenie poprzez przeróżne serie ataków. Wymaga to refleksu i intuicji, szczególnie że będziemy toczyć walki z przeciwnikami o wiele silniejszymi od nas – będziemy skakać i zadawać dziesiątki ciosów, podczas gdy przeciwnicy uderzą nas kilka razy i musimy grać od nowa.

death_dome_1

Gwarantuje wam, że ze względu na bardzo szybko rosnący poziom trudności, bardzo szybko dojdzie do takiej sytuacji. Można zrobić także coś w rodzaju fatality, czyli delikatnie mówiąc, ulżyć w cierpieniu naszemu oponentowi. Tak. Gra jest krwawa, dlatego ostrzegam wszystkich, którzy nie mogą lub nie chcą oglądać krwi na ekranie swojego telefonu.

Kawał dobrej roboty, ale te mikropłatności to…
Silnik, na którym została oparta aplikacja jest znakomity i całkiem nieźle zoptymalizowany. Death Dome wygląda naprawdę świetnie, choć na Androidzie może skakać, podczas gdy na iPhone takie zjawisko w ogóle nie występuje. Od strony technicznej generalnie i tak ciężko coś grze zarzucić, choć sama w sobie wymaga mocnego smartfona.

death_dome_2

Kiedy przychodzi omawiać mikropłatności, coraz częściej krytykuje rozwiązania, jakie serwują nam deweloperzy. Tak niestety będzie i tym razem. Gra ma wiele dobrych stron, jest dynamiczna, szybka, ale co by nie mówić na temat zalet, mikropłatności uniemożliwiają nam normalną grę. Poziom trudności staje się barierą nie do przejścia i praktycznie po kilku misjach widać wyraźnie, że przejście kilku poziomów, wymaga wydania pieniędzy. Ale to nie koniec, bo gra bardzo szybko znowu upomni się o naszą kartę kredytową. Pod tym względem, gra powinna być o wiele bardziej wyważona.


(Death Dome zwiastun)

Death Dome w Google Play
Death Dome w iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Znakomita grafika
Bardzo solidna robota
Wciągający gameplay

Minusy
Mikropłatności w połączeniu z poziomem trudności

 

Podsumowanie
Wobec Death Dome mam bardzo mieszane uczucia. Doceniam jakość i solidność z jaką została zrobiona – bez wątpienia Glu Mobile stworzyło bardzo ciekawą i ekscytującą grę – ale mikropłatności zdecydowanie za bardzo psują zabawę. Death Dome pod tym względem to produkcja dla bardzo wytrwałych i cierpliwych graczy, nielękających się wielkiej dawki grindu. Mimo wszystko można ją jednak wypróbować, szczególnie, że jest dostępna za darmo.

Death Dome jest dostępna na Androida oraz iOS.

919 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Angry Birds Space

Wreszcie! Kontynuacja najsłynniejszej gry na telefon, Angry Birds, w końcu dostępna. Na dodatek nie tylko na komórki; Angry Birds Space

Zamknij