DragonVale

DragonVale to jedna z najlepszych darmowych gier na telefon dla dzieci – zarządzamy zoo, ale nie byle jakim, bo umieszczonym na latającej wyspie i będące domem dla kolorowych smoków! Zarządzanie magicznym zoo z różnymi gatunkami smoków jest znakomitym pomysłem, a pomysłowi akompaniuje także solidność wykonania.

dragonvale_2

Smocze Zoo
Głównym celem tej ciepłej i sympatycznej gry jest stworzenie parku rozrywki ze smokami, bardzo zbliżonego do zoo – im więcej stworzymy atrakcji, tym więcej odwiedzi nas gości. Osiągamy to stopniowo poprzez czuwanie nad rozwojem naszym ziejących ogniem stworzeń oraz dekorowaniem parku drzewami, ścieżkami, budynkami i dokładaniem smoczych legowisk. Nasz rozwój odzwierciedlony jest coraz większą liczbę turystów, wydających w parku pieniądze i napędzających w ten sposób budżet naszego magicznego zoo. Gdzieś tam na końcu naszej kariery hodowlanej, jest wyhodowanie bardzo rzadkiej odmiany smoków m.in Tęczowego i Słonecznego Smoka. Należy dodać, że darmowe gry na telefon typu freemium przyzwyczaiły nas, że za to co najlepsze, trzeba niestety płacić. W związku z tym, najbardziej rzadkie smoki i najcenniejsze cenne dodatki, są dostępne w łatwy sposób za prawdziwe pieniądze, w wewnętrznym sklepie gry.

Smoki, czyli stworzenia będące głównymi bohaterami gry, występują w wielu rodzajach i odmianach. Są one podzielone według żywiołów, ale jest też kilka specjalnych rodzajów, bardzo rzadkich, jak wspominany Tęczowy oraz Słoneczny Smok. Rodzaje smoków to: Roślinne, Ognia, Ziemi, Zimna, Wody, Błyskawic, Powietrza, Metalu, Gemstone oraz Smoki Rzadkie. Każda kategoria smoków mieści w sobie od kilku do powyżej 10 smoków, dlatego patrząc na to od strony hodowcy – nie powinniśmy narzekać na ich ilość. Najciekawsze smoki, to te najbardziej rzadkie i przyznam szczerze, że trzeba na prawdę długo pograć, by mieć możliwość ich wyhodowania.

dragonvale_3

Nasze zoo znajduje się na latającej wyspie, odwiedzanej przez turystów za pomocą magicznego teleportera. Wyspa ma ograniczoną przestrzeń, dlatego na pewnym etapie rozwoju, będziemy kupowali kolejne, urządzając je wg naszej koncepcji, tworząc w ten sposób sieć. Istnieje aktualnie 6 podstawowym wysp, które możemy dowolnie kształtować oraz specjalne 3 wyspy, w tym taką, która zmniejsza czas hodowli smoków o 20%. Nie możemy jej modyfikować, ani dekorować, służy ona wspomnianym bonusem. Podobnie jak inne gry freemium, posiada także możliwość dodawania przyjaciół, jeśli połączmy się z pomocą Facebooka.

Kolorowo-cukierkowo
Na uwagę zasługuje przede wszystkim grafika i wykonanie DragonVale; kolorowa grafika i animacje, wyglądają wręcz doskonale. Smoki wyglądają cukierkowo i kolorowo, poruszają się bez przerwy w swoich legowiskach, odwiedzający spacerują i przyglądają się naszym pupilom, a naszym „tąpnięciom” w ekran telefonu, towarzyszą miłe efekty specjalne – wszystko żyje na ekranie naszego telefonu.

dragonvale_1

Programiści zrobili kawał dobrej roboty, co widać szczególnie wyraźnie, na wyższym poziomie naszego rozwoju, kiedy legowisk, ludzików i smoków pojawia się bardzo dużo w jednym miejscu. Na uwagę zasługuje także interfejs, znakomicie i prosto rozwiązany – pomaga nam, a nie przeszkadza podczas gry. Jest to warte podkreślenia, ponieważ dość często, aplikacje mogą komplikować i utrudniać zabawę, a nie ją uprzyjemniać.

Całość dopełnia przyjemna dla ucha muzyka, nawiązująca do klimatów fantasy i średniowiecznych melodii. Co ważne, nie jest ona nużąca nawet, gdy przyjdzie nam ochota pograć nieco dłużej. Kontrowersje budzi tylko jedna sprawa, związana z wewnętrznym sklepem gry, który jest stosunkowo drogi. Na szczęście, to czy kupowanie dodatkowych opcji ma sens czy nie, to nasza indywidualna decyzja, dlatego pozostawiam to każdemu do rozważenia.


(DragonVale zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

DragonVale w Google Play
DragonVale w iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Jedna z najlepszych i najpopularniejszych gier freemium
Kolorowa, przyjemna grafika
Prosty i wygodny interfejs
Przyjemna muzyka
Wciągająca

Minusy
Drogi sklep

 

Podsumowanie
DragonVale to znakomita propozycja dla fanów darmowych gier, ukierunkowanych na zabawę w zarządzanie; w tym wypadku to kolorowe, pełne smoków zoo. Kolorowa grafika i przekonujący świat, spodobają się na pewno młodszym graczom, choć generalnie gra jest skierowana do wszystkich, bez względu na wiek. Aplikacja została zrealizowana niemal perfekcyjnie – posiada bardzo wygodny interfejs, przyjemną muzykę i grafikę oraz najzwyczajniej wciąga. Zarządzanie magicznym zoo, to czysta przyjemność, szkoda tylko że wewnętrzny sklep jest stosunkowo drogi. Mimo tego, gra się i tak sprawdza i zasługuje na uwagę – dzieciaki będą nią zachwycone!

DragonVale jest dostępne na Androida i iOS.

1862 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Age of Zombies

Age of Zombies jest szybką strzelanką z widokiem izometrycznym, stworzoną przez zespół stojący za Fruit Ninja. Jako Barry Steakfries odbywamy

Zamknij