Dungeon Hunter 3

Dungeon Hunter 3 to kolejna część popularnej hack’n’slash’owej serii gier od Gameloft’u, pozwalająca nam wcielenie się w jednego z 4 herosów i ruszyć światu na ratunek. Tym razem czekają na nas poziomy – areny, na których będziemy ścierać się z falami różnorakich przeciwników.

dungeon_hunter_3_1

Arena? A gdzie są eksploracja podziemi?!
Jeśli spodziewasz się, że w grze przechodzimy przez poziomy podobnie jak w Diablo i we wcześniejszych częściach, tym razem czeka nas coś z goła innego. W odróżnieniu od innych części serii, tym razem Gameloft zaryzykował i poszedł w kierunku darmowej gry, ukierunkowanej na akcję i walkę z hordami przeciwników na przestronnych poziomach – arenach. Typ gier freemium z areną to gatunek zapoczątkowany przez Gun Bros Online czy Men vs Machines. Naszym zadaniem jest pokonać wszystkich przeciwników z nadciągających fal, podnoszenie poziomu doświadczenia i zdobywanie coraz to nowych dóbr ze sklepu. W grze mam do wyboru 4 klasy, dość standardowe jeśli chodzi o gatunek RPG. I tak, Warlord to klasa nastawiona na walkę wręcz, Astromancer to mag rażących przeciwników potęgą magii; Trickster specjalista w broniach miotanych i w krótkich mieczach; Shaman będący hybrydą pomiędzy klasą posługującą się magią i walczącą wręcz. Niestety, poza wyborem płci, nie mamy możliwości personalizacji dostępnych w klasie postaci, ale na szczęście zdobywając coraz to lepszy ekwipunek, zmieniamy znacząco wygląd naszego bohatera.

dungeon_hunter_3_3

Przedmiotów dostępnych dla naszego herosa jest po prostu ogrom – od mieczy, siekier, noży, sztylety, łuki, ciężkie zbroje, lekkie zbroje i setki innych (wg informacji producenta jest ponad 1000 przedmiotów w grze do zdobycia!). Oczywiście najlepsze z nich, są dostępne za prawdziwe pieniądze, ale o tym czy rzeczywiście warto płacić, lepiej przetestować w trakcie zabawy. Największa część przedmiotów jest dostępna także za zwykłą walutę, którą możemy zbierać podczas walki. Wymaga to jednak czasu i mnóstwa cierpliwości.

Śliczna, ale kontrowersyjna
Już na samym początku, podczas pierwszego kontaktu z grą, uderza nas przede wszystkim poziom grafiki i detali. Gameloft przyzwyczaił nas, że większość jego produkcji stoi na najwyższym poziomie jakości grafiki, chociaż może nie koniecznie dotyczy to innych aspektów danej gry. Dungeon Hunter 3 wygląda po prostu genialnie, a sama rozgrywka jest wciągająca od pierwszych poziomów. Muzyka i dźwięk są bardzo solidnym uzupełnieniem całości. Bez zarzutu.

dungeon_hunter_3_2

Teraz pora na kilka kontrowersji. Postać Shamana, nie wydawało mi się specjalnie przemyślana, a została stworzona jako klasa wspierająca inne. Wszystko pięknie, ale gra nie posiada jeszcze trybu wieloosobowej, w którym być może sprawdziłaby się znacznie lepiej. Poza tym, w następnych aktualizacjach tryb rozgrywki wieloosobowej musi zostać dodany, bo gra wiele na tym traci. Gra wzbudziła też nieco kontrowersji wśród fanów poprzednich części – możemy się często spotkać z narzekaniami przede wszystkim na poziomy – areny i idee gry. Z serii gier RPG zrobiono grę, bardziej ukierunkowaną na akcję, spłycając cały wątek fabularny i istotę serii Dungeon Hunter. Ostatnia sprawa, o której chce napisać, to kwestia błędów i niedoróbek pojawiających się podczas zabawy. Zdarzyło mi się parokrotnie, że gra zawiesiła się albo ekran dotykowy przestawał reagować – konkretnie nie mogłem atakować, a jedynie biegać. Liczę, że to osobny przypadek, a jeśli nie, Gameloft powinien się tym jak najszybciej zająć.

Oczywiście jak to bywa w grach typu freemium, możemy grać za darmo, ale gra została tak zaprojektowana, by gracze chętniej wydawali prawdziwe pieniądze, na dodatki w grze.


(Dungeon Hunter 3 zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Dungeon Hunter 3 na Google Play
Dungeon Hunter 3 na iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Doskonała grafika i efekty dźwiękowe
Dynamiczna rozgrywka
Mnóstwo akcji

Minusy
Niedoróbki, błędy w grze

 

Podsumowanie
Dungeon Hunter 3 to z pewnością kawał ciekawej i miodnej produkcji, która może dać nie jedną godzinę zabawy każdemu, kto choć trochę lubi darmowe gry na telefon gatunku hack’n’slash. Ta gra to czysta akcja, adrenalina i hordy potworów czekających na naszą magię i stal. Zmierzymy się z nimi na wielu poziomach, a w przyszłości także z innymi graczami online. Jedyny zarzut to kwestia niedoróbek i problemów technicznych z aplikacją, ale dałbym Dungeon Hunter 3 szansę. To kawał solidnej gry akcji.

Dungeon Hunter 3 jest dostępna za darmo na Androida oraz iPhone.

1494 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Need for Speed: Most Wanted recenzja

Need for Speed: Most Wanted to obok Asphalt: 7 Heat, najlepsze aktualnie wyścigi dostępne na platformy mobilne. EA w bardzo

Zamknij