Dungeons & Dragons: Arena of War recenzja

Dzisiaj coś dla fanów gier RPG, a szczególnie dla tych, którzy cenią sobie produkcje oparte o system Dungeons & Dragons. Dungeons & Dragons: Arena of War jest znakomita i dostępna przy tym za darmo do pobrania!

dungeon_dragons_arena_war_2

Gra przenosi nas do świata znanego z Baldur’s Gate i Neverwinter Nights, czyli uniwersum określanego, jako Forgotten Realms. Jako fan przede wszystkim legendarnej serii Baldur’s Gate, z łezką w oku rozpoznałem lokacje, takie jak Candle Keep, miasto Beregost, wieżę Durlaga, czy samo miasto Baldur’s Gate. Nawiasem mówiąc, kiedy doczekam się trzeciej części?! Na wstępie, aplikacja prosi nas o login do systemu Mobage, który rejestruje nasze osiągnięcia i wyniki w grze. Posiadacze Facebooka mają ułatwione zadanie, bo mogą zarejestrować się po prostu przyciskając jeden przycisk. Potem przechodzimy do tworzenia postaci bohatera, który może nie należy do szczególnie złożonych, ale jak na grę na telefon wypada nieźle. Klas postaci jest więcej niż dziesięć, przy czym część z nich odblokowujemy w trakcie gry albo przez logowanie dzień po dniu (klase ninja odblokowujemy po 7 dniach logowania).

dungeon_dragons_arena_war_1

Dungeons & Dragons: Arena of War opiera się w większości na misjach, które w praktyce są pojedynkami toczonymi na małych arenach. Musimy odeprzeć kilka fal potworów, a po wszystkim czeka nas zarówno nagroda (karty, punkty doświadczenia), jak i satysfakcja w udanej i emocjonującej walki. Co ważne, w grze możemy zapraszać do drużyny innych graczy, co często decyduje o sukcesie bądź porażce danej misji.

O ile spodziewałem się zręcznościowego hack’n’slasha, bazujący na refleksie i sprawności manualnej, dostałem turową grę RPG z mechaniką walki opierającą się o wystrzeliwanie – jak z katapulty – postaci w kierunku przeciwników. Nasza postać szarżuje na nich zadając obrażenia, a siła ciosu i rozpędu jest często tak dużo, że wróg uderza o coś i obrywa jeszcze bardziej!

dungeon_dragons_arena_war_4

Przez to właśnie, walka nabiera bardziej złożonego charakteru, bo nie dość, że musimy wykazać się sprytem zadając kombinowane obrażenia, to jeszcze musimy uważać, by nie sprokurować takiego ataku przeciwnika.

Jakość D&D: Arena of War zrobiła na mnie szczególne wrażenie – silnik graficzny jest naprawdę rewelacyjny. Gra ma wspaniały klimat i jest to zasługa zarówno grafiki, jak i muzyki, która towarzyszy nam podczas naszych przygód. Mnogość opcji społecznościowych, przemyślany wygląd menu i duża wygoda korzystania z aplikacji to kolejne zalety tej produkcji.

dungeon_dragons_arena_war_3

Mobage zdecydował się na zaimplementowaniu systemu mikropłatności, który w praktyce dotyczy kart. Karty dotyczą zarówno czarów, jak i umiejętności, a są podzielone w kilka kategorii określający ich rzadkość oraz moc. Im rzadsza karta, tym większy bonus gwarantuje naszej postaci, przy czym możemy je bezproblemowo ulepszać z wykorzystaniem innych kart. Oryginalny system, bez wątpienia mądrze powiązany z mikropłatnościami i dający przestrzeń do spokojnej gry bez płacenia za cokolwiek. Z drugiej strony, poziom trudności szybko rośnie, tak samo jak presja na zakup dodatków…aha i jeszcze jedno mój kod do gry to 1AeTYb – wbijajcie, a dostaniecie nagrody!


(Dungeons & Dragons: Arena of War)

Dungeons & Dragons: Arena of War w Google Play
Dungeons & Dragons: Arena of War w iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Grafika
Oryginalność
Świat Dungeons & Dragons!
System walki
Możliwość sformowania drużyny
Wygoda korzystania

Minusy
Problemy z serwerem

 

Podsumowanie
Dawno nie spotkałem tak oryginalnej, solidnie zrealizowanej i wciągającej darmowej gry RPG. Przy całym szacunku do gier tworzonych na urządzenia mobilne, gry RPG raczej ograniczały się do mniej lub bardziej udanych hack’n’slashów. Dungeons & Dragons: Arena of War wyróżnia się i to zdecydowanie na plus, a jedyne, co nieprzyjemnego mnie spotkało i do czego trochę się przyczepiam, to problemy z serwerem, dokuczające od czasu do czasu. Jeśli tylko macie wolne miejsce na aplikacje w telefonie, nawet nie próbujcie się zastanawiać i pobierajcie, bo naprawdę warto!

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

1390 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Frontline Commando: D-Day recenzja

Frontline Commando: D-Day to darmowa gra akcji, będąca kontynuacją popularnej Frontline Commando. Bierzemy udział w operacji Overlord, jednej z największych

Zamknij