Elemental Kingdoms recenzja

Elemental Kingdoms przenosi nas do magicznego świata fantasy, w którym będziemy zbierali karty, tworzyli unikalne talie i walczyli z innymi graczami. Zapraszam do darmowego pobrania.

elemental_kingdoms_1

Gra została wydana przez firmę znaną z gier MMO – Perfect World Entertainment. Jest to jedna z kilku darmowych gier na telefon, jakie zamierza wydać w tym roku. Jest tutaj także trochę fabuły, którą poznajemy w pomiędzy bitwami, jakie oferuje kampania. Przed nami kilka zróżnicowanych obszarów i zróżnicowane pod kątem trudności misje – bagna, tundra, etc. Jak twierdzą producenci, czeka na nas blisko 80 różnych misji w kampanii, które są świetnym źródłem kart, pieniędzy i doświadczenia. System walki jest zbliżony bardziej do tego, co poznaliśmy przy okazji Tyrant: Unleashed. Mecze są raczej krótkie, a przy tym operujemy niewielką liczbą kart, które reprezentują wybrane jednostki. Jednostki tłuką się między sobą, atakując do przodu, a jeśli naprzeciw nie ma jednostki przeciwnika, wtedy dostaje się bohaterowi przeciwnika. Karty posiadają określoną ilość punktów ataku i żywotności, która jeśli spadnie do zera, oznacza wyrzucenie karty z gry. Podobnie, jak w Duel of Champions, wygrywa ten, któremu uda się zabić bohatera przeciwnika. Po meczu dostajemy pokaźną ilość punktów doświadczenia i pieniędzy, które możemy następnie wydać na dodatkowe paczki z kartami.

elemental_kingdoms_3

Wszystkie dostępne karty są oznaczone gwiazdkami od, 1 do 5, które oznaczają siłę i rzadkość każdej z nich. Przy użyciu normalnej waluty, kupimy jedynie karty oznaczone od 1 do 3 gwiazdek, podczas gdy 4 i 5 – cio gwiazdkowe, kryją się za mikropłatnościami i oznaczają wydanie waluty premium. Najlepsze karty rzeczywiście są praktycznie nie do zatrzymania, ale mają znacznie wyższy koszt i możemy nie mieć jak wkomponować je do talii bojowej. Coś za coś.

Karty wyglądają bardzo dobrze i są wyraźnie zainspirowane japońską Mangą – nie cukierkową, ale nieco poważniejszą i bardziej znośną, jeśli ktoś nie lubi tego stylu. Niektóry karty zostały naprawdę znakomicie wykonane, dlatego w miarę postępu w grze, z wielką przyjemnością powiększa się swoją kolekcję o nowe fantastyczne nabytki. Jeśli złapiecie bakcyla kolekcjonera, będzie to kolejna rzecz trzymająca was przy tej grze.

elemental_kingdoms_2

Może i rzeczywiście wszystkie darmowe gry z zaimplementowanym sklepem są nastawione na zysk, ale w wypadku Elemental Kingdoms, nie wygląda to źle. Zbieranie i kolekcjonowanie kart jest ważną częścią każdej karcianki, a na tym polu, Elemental Kingdoms oferuje różne bezpłatne metody, byśmy cieszyli się z tego procesu. Podczas kampanii oraz za logowanie, możemy dostać mnóstwo kart, przez co nasza talia będzie coraz mocniejsza i bogatsza. Najlepsze karty, czyli takie posiadające odpowiednio 4 i 5 gwiazdek są dostępne za walutę premium – klejnoty. Samą walutę premium, możemy także wydawać na odblokowanie i uzupełnienie niektórych elementów rozgrywki – zregenerowanie energii, zwiększenie meczy rankingowych etc.

Elemental Kingdoms w Google Play
Elemental Kingdoms w iTunes

[yasr_multiset setid=0]

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Grafika
Solidne wykonanie
Dobrze zaprojektowana rozgrywka
Mikropłatności

Minusy
Nie podejdzie każdemu
Różne błędy

 

Podsumowanie
Elemental Kingdoms bez wątpienia to solidna i dostarczająca dużo rozrywki karcianka na telefony. System energii ograniczający grę, znany z innych darmowych produkcji studzi mój zapał, ale poza tym trudno zarzucić aplikacji jakieś wady. Nie każdy lubi karcianki, ale jeśli już poszukujesz jakiejś produkcji tego typu, powinieneś pobrać Elemental Kingdoms na swojego smartfona lub inne urządzenie mobilne. Nie zajmie wam zbyt wiele miejsca i jest za darmo do pobrania.

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

1610 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Drones being used to monitor WordCup

Donec sagittis risus ligula, in pellentesque erat consequat non. Curabitur in pellentesque urna. Sed non tincidunt justo. Maecenas vel rhoncus

Zamknij