Eternity Warriors 3 recenzja

Eternity Warriors 3 to kolejna część serii action RPG stworzona przez Glu Mobile. Przygotujcie się na mnóstwo akcji i prawdziwą jatkę! Do pobrania za darmo na Androida i iOS.

eternity_warriors_1

Eternity Warriors 3 to kolejna część serii action RPG stworzonej przez studio Glu Mobile znanego choćby z Zombies Ate My Friends, Frontline Commando: D-Day czy bardzo udanego RPGa Heroes of Destiny. Praktycznie wszystkie gry tworzone przez Glu charakteryzują się modelem Free to Play, czyli są do pobrania za darmo. Podobnie jest w wypadku Eternity Warriors 3. W najnowszej odsłonie serii, mamy możliwość wybrania spośród 3 postaci – wcześniej byliśmy wskazani na jedną. Możemy zagrać Mnichem, Czarodziejką lub Wojownikiem, bez możliwości wyboru płci. Postacie różnią się między sobą, ale praktycznie najważniejsze pozostaje ich wyposażenie, od którego zależy bardzo wiele – może nawet zbyt wiele? Jak inne gry RPG nastawione na akcję Eternity Warriors 3 oferuje przede wszystkim dynamiczną rozgrywkę zorientowaną na lanie się po gębach. Będziemy wykonywać misje, które sprowadzają się do wyczyszczenia poziomu z potworów. Na samym końcu czeka nas walka z bardziej wymagającym przeciwnikiem – bossem. O ile, pokonanie potworów wypełniających poziom, nie powinno nastręczać trudności, tak bossowie potrafią napsuć nam krwi. Dość szybko okaże się, że będziemy potrzebowali albo zająć się grindem, by wzmocnić postać albo wydać pieniądze w wewnętrznym sklepie.

eternity_warriors_2

Wszystkie sprawy załatwiamy w mieście, które jest naszą kwaterą główną. Właśnie tam, ulepszamy umiejętności bohatera, kupujemy i sprzedajemy magiczne przedmioty, losujemy przedmioty na loterii czy wybieramy kolejne misje. Poziomy nie są skomplikowane i zbyt obszerne, tworzone bardzo podobnie, jak w wypadku Eternity Warriors 2. Najpierw musimy pokonać przeciwników na części poziomu, a po ich pokonaniu, możemy iść dalej -znika magiczna bariera. W Dungeon Hunter 4 jest o wiele więcej przestrzeni, tutaj można poczuć się trochę jak w pudełku. Podobnie jak w poprzedniej części, możemy grać z innymi graczami, w trybie kooperacji – rozgrywka jest wtedy znacznie ciekawsza.

Grafika należy do najmocniejszych zalet tej gry na telefon i z pewnością, powali na kolana nie jednego posiadacza wystarczająco mocnego smartfona czy tabletu. Wszystko wygląda wspaniale, szczególnie mam tu na myśli wygląd i efekty podczas walki. Glu Mobile naprawdę odwaliło kawał świetnej roboty. Nie mogę jednak zapomnieć o drugiej stronie medalu. Na starszych telefonach gra może powodować mnóstwo problemów, poczynając od standardowych problemach związanych z Androidem, po problemach wynikających z niezbyt zoptymalizowanego silnika.

eternity_warriors_3

Eternity Warriors 3, podobnie jak poprzednia część, będzie testować naszą cierpliwość, jeśli chodzi o wysoki poziom trudności. Dość szybko znajdziemy się w sytuacji, w której wydanie pieniędzy, wydaje się jedynym racjonalnym rozwiązaniem. Istnieje możliwość otrzymania trochę waluty premium przez oglądanie filmików lub rejestracje w jakimś systemie partnerskim, ale niewiele jest to w stanie pomóc. Rozgrywka ułożona jest w taki sposób, że wszystko zależy przede wszystkim od mocy magicznych przedmiotów. Wzrost poziomu postaci, nie znaczy w Eternity Warriors 3 zbyt wiele.


(Eternity Warriors 3 zwiastun)

Eternity Warriors 3 w Google Play
Eternity Warriors 3 w iTunes

[yasr_multiset setid=0]

ocena_5_recenzja_gnt

Plusy
Grafika
Dźwięk
Rewelacyjne wykonanie
Czysta jatka!
Tryb kooperacji
Jedna z najlepszych gier od Glu Mobile

Minusy
Optymalizacja silnika
Problemy na Androidzie

 

Podsumowanie
Pomimo nie do końca przyjemnych mikropłatności, oceniam najnowszą część serii Eternity Warriors, jako krok w dobrą stronę w stosunku do Eternity Warriors 2. Fani akcji i RPG powinni od razu pobrać grę i spróbować swoich sił. Zdaje sobie sprawę, że optymalizacja silnika i problemy na Androidzie, nie dodają grze splendoru. Biorąc pod uwagę także inne znane mi darmowe gry, Eternity Warriors 3 to i tak pierwsza liga gier tworzonych na urządzenia mobilne.

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

2952 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Elemental Kingdoms recenzja

Elemental Kingdoms przenosi nas do magicznego świata fantasy, w którym będziemy zbierali karty, tworzyli unikalne talie i walczyli z innymi

Zamknij