Family Guy: The Quest for Stuff recenzja

Przenosimy się do miasta Quahog, by odwiedzić przyjaciół z serial animowanego Family Guy. Bez wątpienia nie jest dla wszystkich…Do bezpłatnego pobrania na Android i iOS!

family_guy_1

Family Guy to serial, który można nienawidzić albo kochać – trudno przejść obojętnie wobec dziwnego i miejscami szokującego humoru. W tej grze na telefon spotkamy, wszystkie najważniejsze postacie znane z serialu animowanego i będziemy kierować ich losami w grze. Mechanika rozgrywki jest mocno społecznościowa i opiera się na produkcjach, w których budujemy, odblokowujemy, przestawiamy etc. W miarę postępu w grze, kontrolowany przez nas obszar staje się coraz większy, by obejmować na końcu całe miasto. Family Guy pod pewnymi względami przypomina recenzowane przeze mnie przygody rodziny Simpsonów, w grze Simpsons: Tapped Out. Analogicznie, miasto głównych bohaterów, ulega zniszczeniu i będziemy odbudowywać je stopniowo ze zgliszcz. Wszystko dlatego, że główny bohater pobił się z przerośniętym kurczakiem, nowym szefem telewizji FOX. W wynik pożaru, większość budynków nie nadaje się praktycznie do niczego. Wstęp do gry, możecie zobaczyć w filmiku zamieszczonym w dolnej części recenzji.

family_guy_3

Family Guy wygląda naprawdę dobrze, a deweloperzy wykonali kawał solidnej roboty, w odwzorowaniu serialowego miasta Quahog. Budynki i postacie wyglądają, jak żywcem wyjęte z jednego z odcinków Family Guy. Podczas rozgrywki przygrywa znajoma muzyka serialu, która umila czas spędzony z aplikacją. Niewiele znalazłem w grze dźwięków postaci, co troszkę mnie rozczarowało. Wszystkie postacie w grze awansują na wyższe poziomy doświadczenia. Za każdym razem, gdy dana postać awansuje, zostaje odblokowany dostęp do nowych zadań, ruchów, nowych kostiumów i innych. Jak w grach społecznościowych, możemy również odwiedzać znajomych (sąsiadów), by zebrać trochę punktów doświadczenia, pieniędzy czy waluty premium. Gra zawiera FaceSpace, która jest odpowiednikiem Facebooka. Każda z postaci w grze posiada własne konto w tym serwisie, które możemy oglądać zaraz po jej odblokowaniu – rzućcie okiem na statusy, by dowiedzieć się, co aktualnie porabia dany bohater. Statusy są uaktualniane przy okazji awansu na wyższy poziom, otrzymania nowego przedmiotu i innych działań w grze.

family_guy_2

Walutę premium otrzymujemy za pomocą kilku metod: Łącząc grę z kontem na Facebooku, zapraszając 5 znajomych do wspólnej gry czy skończenie zadań przypisanych dla danej postaci. Swoją drogę, gra ma bardzo wiele różnych ograniczeń związanych z mikropłatnościami. Nie bardzo widzę sensu, by wydawać pieniądze na grę, która praktycznie nie ma końca, a przedmioty/budynki premium służą, jako dekoracja. Powtarzalność i brak wyraźnego celu w grze, na pewno przeszkadza w wydawaniu pieniędzy na cokolwiek. Oczywiście, nie muszę także wspominać o cenach w wewnętrznym sklepie, które nie są zaprojektowane pod polską kieszeń.

Family Guy: The Quest for Stuff w Google Play
Family Guy: The Quest for Stuff w iTunes

[yasr_multiset setid=0]

ocena_4_recenzja_gnt

Plusy
Świetna grafika
Muzyka
Ogólna jakość
Wszystkie najważniejsze postacie z serialu!

Minusy
Wszędzie mikropłatności
Powtarzalna i to do bólu

 

Podsumowanie
Family Guy: The Quest for Stuff przypomina pod wieloma względami udane przygody rodziny Simpsonów w Simpsons: Tapped Out. Nie czuje się jednak przekonany to mechaniki gry, jej powtarzalności i trudno jest mi przekonać do ciężkawego humoru, znanego z serialu. Z drugiej strony, muszę docenić wysoką jakość samej gry, która obejmuje grafikę, dźwięk oraz wiele mniejszych i większych szczegółów.

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

1308 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Man of Steel recenzja

Man of Steel wyświetlany jest już przeszło od tygodnia w kinach i równolegle z ekranizacją pojawiła się oficjalna gra mobilna.

Zamknij