Fast & Furious 6: The Game recenzja

Fast & Furious 6, czyli Szybcy i Wściekli 6 to wyjątkowo popularna seria filmów, w których na celownik brane są szybkie wyścigi i wściekłe rozbijanie aut. Darmowa mobilna aplikacja koncentruje się na ulicznych wyścigach typu drag racing.

fast_furious_1

Już szósta z kolei odsłona Fast & Furious 6, należy do jednych z największych hitów kinowych tego roku, zaraz obok Man of Steel i Pacific Rim. Nawiasem mówiąc, na poziomie aplikacji możemy zobaczyć zwiastun Fast & Furious 6, ale może przejdźmy do właściwej części recenzji. Rozgrywkę można uznać, praktycznie za to samo, co widzieliśmy w popularnej grze na telefon, CSR Racing – ścigamy się na określonym odcinku, ku uciesze ulicznego tłumu. Rzecz w tym, żeby wykazać się błyskawicznym refleksem przy starcie i czujnym zmienianiu biegów podczas jazdy do mety. Za każdy z wygranych wyścigów gra nagradza nas pieniędzmi, które możemy wydać na nowe samochody, części i inne dodatki (np. nitro). Zabawa jak widać jest nieco powtarzalna, ale w tym tkwi jej oczywisty urok. Fast & Furious 6 oferuje coś, czego nie oferuje wspomniany CSR Racing – drifting! Jadąc przez trasę nie tylko zmieniamy szybko biegi, ale czeka nas driftowanie podczas wchodzenia w zakręt – po prostu przyciskami w odpowiednie miejsce na ekranie.

fast_furious_3

Co do samych samochodów, przyzwyczailiśmy się po wielu produkcjach na telefon (np. Asphalt 8: Airborne, Need for Speed: Most Wanted), że auta stanowią często ich najjaśniejszy punkt. Nie inaczej jest w tym wypadku. Znajdziemy całe mnóstwo uznanych marek i doskonale odwzorowane samochody, które chciałby się mieć w swoim własnym garażu (jeśli się go w ogóle posiada). Gra wygląda fantastycznie i co do tego nie mam jakichkolwiek wątpliwości. Wszystkie samochody są fantastycznie odwzorowane, błyszcząc niewiarygodnym wręcz blaskiem. Zarówno dźwięk, jak i grafika zrobi wrażenie i to bez dwóch zdań, ale nie wszystko złoto, co się świeci. Dlaczego? Stabilność aplikacji na Androidzie woła o pomstę do nieba! Już nawet nie chodzi o sypanie się gry, ale na wielu telefonach, aplikacja nie chce w ogóle ruszyć. Oczywiście, na iOS sytuacja wygląda bardzo dobrze, ale taka duża dysproporcja w stabilności aplikacji, nie wystawia dobrego świadectwa deweloperom. Wstyd.

fast_furious_3

Mikropłatności nie powinny was specjalnie zaskoczyć, bo Fast & Furious 6 jest napakowany wszelkiego rodzaju opcjami premium. Dość w standardowy sposób, wszystkie opłaty krążą w wokół samochodów – zarówno nowych, jak i wokół ulepszeń za pomocą nowych części. Raczej odradzam jakiekolwiek zakupy, a nakłaniam was do przyglądnięcia się przede wszystkim problemom technicznym, bardzo uprzykrzającym życie użytkownikom telefonów z Androidem. Macie jakieś wątpliwości? Zobaczcie sami na opinie użytkowników Google Play. Smutny widok.


(Fast & Furious 6: The Game zwiastun)

Fast & Furious 6: The Game w Google Play
Fast & Furious 6: The Game w iTunes

[yasr_multiset setid=0]

ocena_3_recenzja_gnt
Plusy
Grafika
Rozgrywka
Fantastyczna samochody

Minusy
Fatalna stabilność aplikacji na Androidzie
Mikropłatności
CSR Racing jest lepszy

 

Podsumowanie
Fast & Furious 6 robi bardzo pozytywnie wrażenie na początku, które zastąpione zostaje stopniowo obfitą dawką frustracji. Jeśli macie Androida, od razu ostrzegam przed problemami, z jakimi przyjdzie wam się zmierzyć – gra pada, wiesza się, albo nie będzie wam działać w ogóle. Dużo lepiej sprawa wygląda na iOS, wtedy drażnić mogą jedynie mikropłatności. Pobierajcie więc bezpłatnie grę, ale weźcie sobie do serca moje spostrzeżenia!

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

2964 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Heroes of Dragon Age recenzja

Trzecia część popularnej serii RPG, Dragon Age jest w fazie produkcji, ale od kilku dni w Google Play i iTunes,

Zamknij