Flick Farm recenzja

Flick Farm to sympatyczna i darmowa gra logiczna wydana na urządzenia mobilne z Androidem i iOS. Gra prosto z Wrocławia, bo ze studia Crownplay.

flick_farm_2

Nasi rodzimi deweloperzy poczynają sobie coraz śmielej na rynku gier mobilnych. Za Flick Farm stoi wrocławskie studio Crownplay, a konkretnie Marcin Siwak. Mechanika gry jest zbliżona do matematycznych gier 2048 i 4096, które także polegały na łączeniu ze sobą dwóch takich samych obiektów. W rezultacie łączenia, powstaje coś innego, aż do momentu, aż łańcuch obiektów się nie skończy. Plansza składa się 16 kwadratowych pól podzielonych 4 na 4 – wszystko wygląda, jak taka kwadratowa zagroda. Podczas gry, przesuwamy palcem, pojawiające się zwierzęta i przedmioty, w stronę boku zagrody i teraz najważniejsze – jeśli dotkną siebie np. dwa kurczaki, zamieniają się w jedną świnie. Z kolei prosiaki zamieniają się w krowy, krowy w byki, i tak dalej, i tak dalej. Na samym końcu, czeka na nas kufel zimnego piwa (naturalnie bezalkoholowego!). Upraszczając, zmniejszamy ilość obiektów na polu gry. Oczywiście, to pewnie nie koniec i myślę, że Marcin wypuści jeszcze kilka aktualizacji dodając kolejne obiekty do łączenia po wspomnianym piwie – aktualnie nie łączy się go z niczym. Po dotarciu do piwa, pozostaje nam bić rekordy punktowe albo po prostu sobie grać. O ile mechanika rozgrywki jest prosta, tak gra już wcale taka nie jest, bo dotarcie do ostatnich obiektów wymaga zarówno inteligencji, jak i odrobiny cierpliwości. Flick Farm daje jednak satysfakcje z gry, więc wraca się do niej ze szczerą przyjemnością, chociaż gra nie ma wyraźnego celu. Jak dla mnie, Flick Farm nadaje się idealnie, na krótkie 5-15 minutowe przerwy, w autobusie, tramwaju czy szkole. Nie wymaga dostępu do Internetu, wiec nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni.

flick_farm_1

Warstwa wizualna gry, nawiązuje zarówno do Puzzle Craft, jak i do Hay Day; gra jest kolorowa, a muzyka dopełnia wesoło, typowo farmerski klimat. Gra logiczna nie potrzebuje nie wiem jak udanej grafiki 3D, opartej o Unity 3D. Wystarczy staranność i serce, a gra będzie wzbudzała pozytywne emocje. Tak właśnie jest w wypadku Flick Farm.

Mikropłatności? Nie ma jakichkolwiek mikropłatności! Rozgrywka jest absolutnie darmowa, a aplikacja w żaden sposób nie upomina się o pieniądze. Pojawiają się po prostu klikalne reklamy w górnej części ekranu dotykowego. I tyle! Fantastycznie, że w końcu można spokojnie zagrać, bez tej nieprzyjemnej presji związanej z kupowaniem tego czy tamtego. Rozgrywka jest z resztą na tyle prosta, że trudno byłoby wcisnąć w nią wewnętrzny sklep. Podbudowany, mogę spokojnie zamknąć recenzję i wrócić do gry.

flick_farm_3

Flick Farm w iTunes
Flick Farm w Google Play

[yasr_multiset setid=0]

ocena_5_recenzja_gnt

Plusy
Przystępna rozgrywka
Prosta, mała i solidna
Muzyka
Brak mikropłatności

Minusy
Przydałoby się więcej obiektów

 

Podsumowanie
Flick Farm jest bardzo przystępną grą logiczną za darmo, skierowaną do graczy w każdym możliwym wieku. Budzi sympatyczne wrażenie, a rozgrywka jest na tyle zajmująca, że się do niej wraca. Poza tym, aplikacja nie męczy nas mikropłatnościami, co uważam za zaletę samą w sobie. Jeśli macie ochotę na prostą i konkretną grę logiczną na telefon, pobierajcie za darmo Flick Farm!

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

2614 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Iron Knights recenzja

Iron Knights to bezpłatna gra akcji, skierowana na platformy mobilne. Czy zagrozi mocnej pozycji na rynku, jaką ma Eternity Warriors

Zamknij